Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Etanșare intre cada perete b...

Backu-up box Fronius

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii
 Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt
 Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua
 Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra
 

Ce sa fie?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
viziru_corina

viziru_corina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2009
Ma confrunt si eu cu o problema care incepe sa ma ingrijoreze si poate ma ajuta cineva cu un sfat.
Nu am avut pana acum nici o problema de genul asta.Stau de vorba cu oamenii in fiecare zi si nu am emotii dar ce se intapla de ceva timp. In sedinte, intalniri cand lumea ma priveste ma apuca niste emotii de pur si simplu paralizez. Daca ma pui sa vb ma balbai de nu se intelege nimic, daca ma pui sa scriu tot asa ma apuca niste emotii de nu-mi pot stapanii mana. Capul o ia razna( intr-o parte), inima nu mai vorbesc . Si gata sunt perduta. Specific nu am mai trecut pana acuma prin asa ceva niciodata. Daca in sedinta respectiva nu sunt intrebata sau pusa sa scriu ceva nu am nici o problema numai ca ma chinuie gandul ca s-ar putea sa ma puna ( si ma i-au tremuraturile, balbaielile etc)

Acelas lucru daca stam fata in fata la o masa si nu ne cunoastem si ma pui sa scriu ceva ( un contract etc ) ma apuca iar tremuratul, inrositul, aproape pierderea controlului.

Ce sa fac ?? pls nu am mai avut aceste probleme niciodata. In rest cu prietenii , cunostinte nu am nici o problema.

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
1) Bun venit pe formul si in familia SP! ;)

2) Stai linistita ca nu e absolut nimic iesti din comun sau grav. Cunoastem...!!! :P (nu ca eu as fi asa, ci "fenomenul" ca sa zic asa). Te ia si cu transpiratii, nu?

Pot sa te intreb ceva (mai mult ca o curiozitate) (desi eu nu cred si nu dau 2 bani pe chestiile astea): CE zodie esti? Cumva balanta? Atunci s-ar explica!

Oricum, eu cred ca tu esti a-saaaa... o fire mai perfectionista si vrei sa detii tu intotdeauna controlul si sa-ti iasa lucrurile impecabil; ca la carte! Asa-i? Gresesc? Pai atunci tocmai aici e buba! Iti este frivca, iti este teama sa nu pierzi acest control, sa nu iti iasa lucrurile perfecte (atat cat exista si cat se poate) si cum ai fivrut si dorit tu si sa te faci de ras sau sa nu reusesti ce ti-ai propus (sa fii destul de convingatoare cu clientii si sa-i convingi de anumite chestii de exemplu, la negocierea unui contract).

Sfatul meu este sa tragi puternic aer in piept in astfel de momente (ajuta la potolirea ritmului cardiac) si sa-ti imaginezi (totul e din cap, din creier) ca esti singura acasa, in fata oglinzii, sau a parintilor sau ca acei oameni sunt prietenii tai si ca ati iesit undeva si discutati despre lucruri banale. Ai sa vezi ca incet-incet ai sa te simti mult mai bine si tot incet-incet ai sa reusesti.

#3
Brates

Brates

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.08.2009

 viziru_corina, on 19th November 2009, 16:35, said:

Ma confrunt si eu cu o problema care incepe sa ma ingrijoreze si poate ma ajuta cineva cu un sfat.
Nu am avut pana acum nici o problema de genul asta.Stau de vorba cu oamenii in fiecare zi si nu am emotii dar ce se intapla de ceva timp. In sedinte, intalniri cand lumea ma priveste ma apuca niste emotii de pur si simplu paralizez. Daca ma pui sa vb ma balbai de nu se intelege nimic, daca ma pui sa scriu tot asa ma apuca niste emotii de nu-mi pot stapanii mana. Capul o ia razna( intr-o parte), inima nu mai vorbesc . Si gata sunt perduta. Specific nu am mai trecut pana acuma prin asa ceva niciodata. Daca in sedinta respectiva nu sunt intrebata sau pusa sa scriu ceva nu am nici o problema numai ca ma chinuie gandul ca s-ar putea sa ma puna ( si ma i-au tremuraturile, balbaielile etc)

Acelas lucru daca stam fata in fata la o masa si nu ne cunoastem si ma pui sa scriu ceva ( un contract etc ) ma apuca iar tremuratul, inrositul, aproape pierderea controlului.

Ce sa fac ?? pls nu am mai avut aceste probleme niciodata. In rest cu prietenii , cunostinte nu am nici o problema.


e]



Sfatul meu este să începi alua Pramistar (Pramiracetam) 1 cpx2/zi a la long, macar 1 an de zile. Pentru elevi si studenti se prescrie pe gratuitate, in rest, adica la compensare 50% e cam scump. Desi nu este menționată indicația în prospect, balbismul funcțional anxios răspunde minunat ma aeastă substanță care este un NOOTROP, un fel de vitamină pentru creier!

#4
viziru_corina

viziru_corina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.11.2009
colombo2003

zodia: pesti

Ai dreptate imi place sa-mi iasa lucrurile perfect. NU-mi place sa dau rateuri si asta ma ingrozeste, iarrrr ingrozitul asta ...  chiar ma face sa le dau.
Off si nu eram asa.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate