Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

Problema RCA

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 09.08.2006
Salutare.
Patanie recenta: intr-o seara, ma duc in vizita pe la nasi si imi parchez masina pe marginea strazii (pentru cine stie prin Ploiesti, pe Gh. Doja, pe langa casieriile de la Electrica). Nici un semn de parcare/stationare/oprire interzisa. Trece un nene si, neatent, imi zdreleste masina. Omu' , civilizat, imi lasa un biletel cu numarul de telefon si scuzele de rigoare (da, vorbesc de Ploiesti-Romania, nu va mirati). Il sun, stabilesc cu el sa ne intalnim sa facem actele de constatare amiabila la societatea unde era asigurat (Grupama, mare teapa). Facem actele, imi duc masina la service (agreat de ei) si azi trec pe acolo sa vad ce si cum. Nenea de acolo imi spune ca masina e gata, dar cei de la Grupama vor plati doar jumatate, ca cica e culpa comuna. Motivul lor: probabil nu era parcata bine, ca altfel le lovea si pe cele din jur.
Cred ca maine imi cumpar un harb in pragul casarii, imi fac asigurare la Grupama si ma apuc de facut victime. Doar ce am vazut un Bentley prin oras  
P.S. Suma totala a reparatiei e 952 lei, din care ei zic ca suporta numai jumatate.
P.S.2 Nu o sa fac chestia asta, ca oamenii (proprietarii posibilelor victime) n-au nici o vina. Totusi, daca cineva are masina relativ sifonata pe undeva si vrea sa o faca pe asigurarea mea, treceti prin Ploiesti si rezolvam. Amiabil.
Intrebare: Ce pot face? Nu prea as plati aproape 500 lei pentru ca asa vor teparii de la Grupama (pentru cine nu stie, fostul BT Asigurari). Omul care mi-a lovit masina nu are nici o vina, el mi-a dat posibilitatea de a o repara pe asigurarea lui. Chiar a fost corect, nu am ce-i reprosa.
Multumesc de atentie.

#2
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Te trag in piept, nu e culpa comuna. Primul pas e reclamatie la CSA.

#3
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Cea mai bună soluție, după mine, este să îți faci mașina în condițiile date, după ce vei fi în posesia unui răspuns scris de la Grupama, prin care să ți se comunice motivul pentru care ți s-a refuzat plata integrală a reparației, după care îi acționezi în judecată și le ceri, în afară de suma restantă, o sumă frumușică (nu foarte mare) ca despăgubire morală!
Nu ai cum să nu câștigi un astfel de proces!


Succes!

#4
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,169
  • Înscris: 09.08.2006
Nu mai e nevoie. Am sunat azi sa ma interesez cum pot obtine o copie a dosarului. Cand m-au intrebat pentru ce imi trebuie le-am spus ca vreau sa fac o reclamatie la CSA si trebuie sa o documentez. Mi-au zis ca ma suna ei si-mi comunica. Dupa o ora m-au sunat cei de la service sa vin sa-mi iau masina, ca a fost acceptata plata integral.  
Happy end.

#5
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
:first:

#6
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Bravo!
Ești mare!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate