Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

cum fac rost de un fixomobil

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#37
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postghineabogdan07, on 22nd November 2009, 09:08, said:

In Buzau in blocurile nou cablate dau ori fix mobil ori telefon cu fir in functie de casutele din scara.
da poate stau la casa  parintii ...

Edited by unchiujim, 22 November 2009 - 21:43.


#38
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
In cazul asta primeste fixomobil

Edited by Blackhawk, 22 November 2009 - 21:43.


#39
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostBlackhawk, on 22nd November 2009, 21:43, said:

In cazul asta primeste fixomobil
in care caz ??? te rog sa-mi raspunzi ,ma intereseaza.

#40
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Daca nu e infrastructura terestra sau cablu tv nemodernizat primeste fix prin reteaua 3G (fie abonament de 2euro sau asociat DigiTV). Daca ai auzit altfel s-ar putea sa faca pe prostii pe moment de rusine ca nu mai au echipamente. Stii si tu.. saraci

#41
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostBlackhawk, on 22nd November 2009, 21:46, said:

Daca nu e infrastructura terestra sau cablu tv nemodernizat primeste fix prin reteaua 3G (fie abonament de 2euro sau asociat DigiTV). Daca ai auzit altfel s-ar putea sa faca pe prostii pe moment de rusine ca nu mai au echipamente. Stii si tu.. saraci
teoretic ! in rest forma fara continut,recla mincinoasa.

#42
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007

View Postunchiujim, on 22nd November 2009, 22:00, said:

teoretic ! in rest forma fara continut,recla mincinoasa.

numai continua sa spui asta pe toate topicurile rds. sunt persoane aci de fata care au primit telefoane fixe 3g.

#43
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
E pacat pentru reputatia ta unchiujim. Nu ai cum sa castigi argumentul asta. Faptul ca in prezent echipamentele se duc mai repede decat vin si din cauza asta au stabilit prioritati, nu inseamna ca in cateva luni nu va intra in normalitate. Acelasi gen de idei erau raspandite si la inceputul Digimobil, ca sa nu mai amintesc de falimente.. penibil.

Edited by Blackhawk, 22 November 2009 - 22:27.


#44
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
www.topex.ro  mai exact http://www.topex.ro/..._analog_gateway


Product Name Topex Voxell
Product Category FCT,  CPE,
Technologies Analog voice , UMTS,W-CDMA, POTS, PSTN, FXO, FXS,SMS, GPRS, EDGE, 2G, 3G, HSDPA, HSUPA
Radio Frequencies GSM 800, GSM 850,  GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS 2100,

Applications Fixed line substitution for voice and data,
PBX connection for Least Cost Routing,
Seasonal POP and one time Events,
Dial-up backup internet connection,
Business SMS automation,
Voice and data for vehicles: trains, coaches, inner waters sailing,

Edited by akajohn, 22 November 2009 - 22:31.


#45
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostKorner, on 22nd November 2009, 22:18, said:

numai continua sa spui asta pe toate topicurile rds. sunt persoane aci de fata care au primit telefoane fixe 3g.
e purul adevar ! probabil deranjeaza.

View PostBlackhawk, on 22nd November 2009, 22:26, said:

E pacat pentru reputatia ta unchiujim. Nu ai cum sa castigi argumentul asta. Faptul ca in prezent echipamentele se duc mai repede decat vin si din cauza asta au stabilit prioritati, nu inseamna ca in cateva luni nu va intra in normalitate. Acelasi gen de idei erau raspandite si la inceputul Digimobil, ca sa nu mai amintesc de falimente.. penibil.
sa ne lamurim : nu vreau sa castig nimic ,nu vreau sa injur /jignesc pe cineva sau rds ! nu am spus ca nu exista aceste aparate,ba chiar le-am vazut la treaba.am spus ca cei de la sediu au spus ca NU se pot abona la serviciul respectiv (e zona fara servicii rds la casa in oras)decat cei care au si alte servicii rds !!!!! ori in reclame, pliante, site,mass media ,callcenter nu se precizeaza acest lucru(din contra!!) !! ba chiar si colegii de forum au confirmat ca se poate si au  obtinut fixomobilul si mobilul! cei de la sediu nu au motivat lipsa echipamentelor ci faptul ca NU se poate fara alte servicii rds !!!cineva minte poporul cu mass media sau e debandada in firma ?? in concluzie : exista echipamente dar nu pentru cei care NU mai au si alte servicii de la ei .daca nu am fost suficient de clar va stau la dispozitie.

#46
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View Postunchiujim, on 23rd November 2009, 00:00, said:

e purul adevar ! probabil deranjeaza.

sa ne lamurim : nu vreau sa castig nimic ,nu vreau sa injur /jignesc pe cineva sau rds ! nu am spus ca nu exista aceste aparate,ba chiar le-am vazut la treaba.am spus ca cei de la sediu au spus ca NU se pot abona la serviciul respectiv (e zona fara servicii rds la casa in oras)decat cei care au si alte servicii rds !!!!! ori in reclame, pliante, site,mass media ,callcenter nu se precizeaza acest lucru(din contra!!) !! ba chiar si colegii de forum au confirmat ca se poate si au  obtinut fixomobilul si mobilul! cei de la sediu nu au motivat lipsa echipamentelor ci faptul ca NU se poate fara alte servicii rds !!!cineva minte poporul cu mass media sau e debandada in firma ?? in concluzie : exista echipamente dar nu pentru cei care NU mai au si alte servicii de la ei .daca nu am fost suficient de clar va stau la dispozitie.

Eu am incheiat in abonament fix si mobil de 2 euro si nu am fost intrebat nu am fost conditionat sa mai iau inca un serviciu.

Oricum in zona unde stau nu au retea.

M-am abonat la sfarsitut lui octombrie si nu am prins cu 3 luni reducere,in schimb nu am perioada contractuala.

#47
Korner

Korner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.12.2007

View Postunchiujim, on 22nd November 2009, 23:00, said:

nu am spus ca nu exista aceste aparate,ba chiar le-am vazut la treaba.am spus ca cei de la sediu au spus ca NU se pot abona la serviciul respectiv (e zona fara servicii rds la casa in oras)decat cei care au si alte servicii rds !!!!! ori in reclame, pliante, site,mass media ,callcenter nu se precizeaza acest lucru(din contra!!) !! ba chiar si colegii de forum au confirmat ca se poate si au  obtinut fixomobilul si mobilul! cei de la sediu nu au motivat lipsa echipamentelor ci faptul ca NU se poate fara alte servicii rds !!!cineva minte poporul cu mass media sau e debandada in firma ?? in concluzie : exista echipamente dar nu pentru cei care NU mai au si alte servicii de la ei .daca nu am fost suficient de clar va stau la dispozitie.

pai daca nu se poate atunci cum de colegii de forum si-au facut contracte de 2euro ?

#48
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View Postunchiujim, on 23rd November 2009, 00:00, said:

e purul adevar ! probabil deranjeaza.

sa ne lamurim : nu vreau sa castig nimic ,nu vreau sa injur /jignesc pe cineva sau rds ! nu am spus ca nu exista aceste aparate,ba chiar le-am vazut la treaba.am spus ca cei de la sediu au spus ca NU se pot abona la serviciul respectiv (e zona fara servicii rds la casa in oras)decat cei care au si alte servicii rds !!!!! ori in reclame, pliante, site,mass media ,callcenter nu se precizeaza acest lucru(din contra!!) !! ba chiar si colegii de forum au confirmat ca se poate si au  obtinut fixomobilul si mobilul! cei de la sediu nu au motivat lipsa echipamentelor ci faptul ca NU se poate fara alte servicii rds !!!cineva minte poporul cu mass media sau e debandada in firma ?? in concluzie : exista echipamente dar nu pentru cei care NU mai au si alte servicii de la ei .daca nu am fost suficient de clar va stau la dispozitie.

Inca ceva...la care nu ma asteptam.
Cand am incheiat abonamentul ma asteptam sa ma trimita sa ma plimb pana se activeaza,dar...surpriza mi-a dat fata de la contracte telefoanele cu cartele in cutia fiecaruia.Acasa le-am instalat, si,...la treaba.

Am fost surprins.

#49
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Cum am zis, se poate numi logistica proasta, organizare proasta, lipsa de fonduri, dar nu reclama mincinoasa.. se va rezolva dupa ce mai scade cererea uriasa.

#50
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdan965, on 22nd November 2009, 23:11, said:

Eu am incheiat in abonament fix si mobil de 2 euro si nu am fost intrebat nu am fost conditionat sa mai iau inca un serviciu.

Oricum in zona unde stau nu au retea.

M-am abonat la sfarsitut lui octombrie si nu am prins cu 3 luni reducere,in schimb nu am perioada contractuala.
te cred ! de aici de pe forum am aflat prima data de acesta oferta  si nu pricep de ce astia de la mine din oras se cramponeaza de ceea ce am descris mai sus ? cred ca nu stie stanga de dreapta si ambele nu prea au legatura cu cerebelu :huh: .

View PostKorner, on 22nd November 2009, 23:13, said:

pai daca nu se poate atunci cum de colegii de forum si-au facut contracte de 2euro ?
de la ei am aflat oferta ! nu contest existenta ei ci doar dezorganizarea ,debandada si dezinteresul celor de la sediul din orasul meu.

View PostBlackhawk, on 22nd November 2009, 23:40, said:

Cum am zis, se poate numi logistica proasta, organizare proasta, lipsa de fonduri, dar nu reclama mincinoasa.. se va rezolva dupa ce mai scade cererea uriasa.
uriasa pe naiba ! am stat cu persoana respectiva cca 40 de min in sediu pana a venit tanti de la pers fizice (statea la masa),au intrat multi oameni dar nu am vazut sa intrebe ,incheie contracte de genul asta .o fi oferta locala doar in 2-3 localitati  si cei de la mine din oras se fac ca ploua sau au plan si la instalarile de digi? persoana cu care am fost a plecat f dezamagita de acolo...

#51
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Scuzati-ma , dar vad ca degenereaza discutia, poate sa-mi dea totusi cineva o idee concreta, viabila, cum sa-mi rezolv problema ?

#52
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
Asta e ce ai tu nevoie si merge in orice retea daca il iei direct de la producator:

www.topex.ro mai exact http://www.topex.ro/..._analog_gateway


Product Name Topex Voxell
Product Category FCT, CPE,
Technologies Analog voice , UMTS,W-CDMA, POTS, PSTN, FXO, FXS,SMS, GPRS, EDGE, 2G, 3G, HSDPA, HSUPA
Radio Frequencies GSM 800, GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS 2100,
Applications Fixed line substitution for voice and data,
PBX connection for Least Cost Routing,
Seasonal POP and one time Events,
Dial-up backup internet connection,
Business SMS automation,
Voice and data for vehicles: trains, coaches, inner waters sailing,

#53
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View Postakajohn, on 23rd November 2009, 10:10, said:

Asta e ce ai tu nevoie si merge in orice retea daca il iei direct de la producator:

www.topex.ro mai exact http://www.topex.ro/..._analog_gateway


Product Name Topex Voxell
Product Category FCT, CPE,
Technologies Analog voice , UMTS,W-CDMA, POTS, PSTN, FXO, FXS,SMS, GPRS, EDGE, 2G, 3G, HSDPA, HSUPA
Radio Frequencies GSM 800, GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900, UMTS 2100,
Applications Fixed line substitution for voice and data,
PBX connection for Least Cost Routing,
Seasonal POP and one time Events,
Dial-up backup internet connection,
Business SMS automation,
Voice and data for vehicles: trains, coaches, inner waters sailing,
am vazut linkul , dar nu vad un pret (poate imi scapa...)

#54
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
am vazut linkul , dar nu vad un pret (poate imi scapa...)


Schimb modem Huawei E220 decodat cu fixomobil DIGI (pachet complet care permite date ).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate