Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

cum fac rost de un fixomobil

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#163
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
cand o'r sa vina.


pe stoc mai apar 2 in drumul taberei si 1 in straduintei

#164
afterworld

afterworld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.05.2009
daca ma puteti ajuta si pe mine macar cu o informatie despre cum sa fac rost de un fixomobil RDS, v-as fi recunoscator.  

de cand RDS-ul a preluat Airbites din Dr. Taberei si am facut contract cu ei ma chinui sa-i conving sa vina sa'mi instaleze un aparat d'asta. si de fiecare data imi spun ca nu au stocuri si ca prioritate au zonele in care nu se pot instala telefonele pe fir....ba chiar i'am intrebat daca imi pot da ei macar o cartela pe care sa ma lege in reteaua lor 3G, in eventualitatea in care imi fac eu rost de aparat. cica nici macar cartele nu mai au.... sper sa ma indrume cineva macar catre o casierie unde se mai primesc pe stoc din cand in cand....poate cu putin noroc sa prind asa unul.

#165
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

 equilibrium2x, on 21st April 2010, 13:07, said:

nu stiu de ce nu incep si ei sa le vanda daca nu fac fata sa le dea pe degeaba... ( dar sa fie mai aratoase, cum sunt alea DECT :) )
Asta m-am întrebat şi eu. De ce nu pot terminalele să aibă şi un preţ de listă ca la toţi operatorii "normali". Cine îşi permite să poa' să îl cumpere. La urma urmei să încheie o înţelegere cu huawei şi să fie importator sau măcar distribuitor autorizat. Numai eu ştiu câte zeci de persoane au poftit la ets 6630. Şi nici măcar nu este al meu, iar de cumpărat se poate cumpăra doar la sfârşit de contract.

Edited by kineceler, 05 June 2010 - 10:40.


#166
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
in bucuresti sunt momentan numai fixomobile cu port de date de 7,2Mbps. se dau numai cu extraoptiunea de net de 10 lei si numai in zonele fara acoperire fttb. faptul ca ai internet de la airbites sau de la czone acolo unde nu are rds fttb se considera ca esti in aria de acoperire fttb.
pararea mea este ca in scurt timp se vor da la liber aceste telefoane, adica fie ca ia omul si netul pe ele fie fara.

#167
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Un aparat fixo-mobil fara SIM m-ar interesa si pe mine, sper sa inceapa sa le vanda separat cat de curand.  :OK:

#168
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
am eu 2 bucati. 1 cu port de 384 si 1 fara. stau la pastrat sa am ce preda inapoi.

#169
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 maistoru, on 5th June 2010, 14:47, said:

in bucuresti sunt momentan numai fixomobile cu port de date de 7,2Mbps.
Eu ma chinui de vreo 2 -3 luni sa portez un rtc, dar nu au fixomobil si nici de unde sa faca rost. Acum aproape doua saptamani am 'renuntat' la ideea de fm si astept confirmarea daca intre timp reteaua e functionala sa merg pe varianta clasica si sa portez odata. Dar vad ca nu prea se streseaza sa verifice si ma cam satur deja de asteptare...

#170
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
Numere de Giurgiu au venit?

#171
afterworld

afterworld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.05.2009
in februarie 2010 RSD a preluat Airbites si a inceput sa trimita agentii de vanzari door-to-door sa incheie contracte cu fostii abonati Airbites. in mom in care am facut contractul (net+tv+telefonie fixa) l-am intrebat pe baiat daca mi se instaleaza un fixomobil. mi-a spus ca nu-i nicio problema. si am luat-o de buna si datorita faptului ca stiam ca in Dristor cand s-a pus fibra au inlocuit si vechile telefoane cu fixomobile. contractul a inceput sa se deruleze de la 1 martie si nici pana acum nu am tel instalat. au incercat sa ma convinga sa-mi puna unul pe fir, insa abia am renovat apartamentul si am bagat toate cablurile in canale de plastic, pe dupa mobilier si mi-e imposibil sa le scot. ar fi varianta cu un spliter, dar inseamna sa mai gauresc vreo 2 pereti sa ajung cu telu in camera, si iar iese din discutie.

am vz ca mai nou telefonia fixa nu mai este gratuita, ci costa 5 ron abonamentul. inca nu am primit nicio notificare scrisa din partea RDS-ului, dar baniesc ca se aplica si la abonamentele deja existente care au fost incheiate in perioada in care se oferea telefonia fixa gratuit. iar in conditiile date, neavand tel instalat, nu vad ce as vrea sa platesc inca 5 ron si ma gandesc serios sa reziliez contractul pt telefonie.

ca o paranteza, asa cum vad eu lucrurile, abon. de 5 ron - care nu reprezinta o suma prea mare si in consecinta nu va conduce la o reziliere in masa a contractelor datorita schimbarii planurilor tarifare - e menit sa adica venituri de vreo 65 mil ron lunar (RDS are in jur de 1.300.000 abonati la telefonia fixa) care sa acopere datoriile pe care RDS le are catre Huawei, care am inteles ca nu le mai furnizeaza echipamente :)

 maistoru, on 5th June 2010, 16:42, said:

am eu 2 bucati. 1 cu port de 384 si 1 fara. stau la pastrat sa am ce preda inapoi.

m-ar interesa cel fara port. am deja net + un modem pt net mobil. banuies ca ai si cartela la el, nu?

#172
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
@afterworld daca ai deja utp-ul de la net in casa nu mai ai nevoie de gauri. se folosesc 2 din firele utp-ului. iti poti monta fixul langa pc.
am spus si mai sus ca telefoanele le tin la naftalina ca sa le am in momentul in care voi rezilia contractul. cartele le folosesc in telefoane mobile.

#173
Mihai1971

Mihai1971

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 02.05.2006
Lasa ca tu ai si telefoane de serviciu si precis nu platesti nici taxa de mentenanta. :D

Si numere de Giurgiu sunt sau nu? :)

#174
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
numere de giurgiu sunt. dar nu cred ca sunt telefoane imperecheate cu numerele.

#175
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
vreau sa iau un fixomobil , m-au sunat ca sunt aparate , la abonamentul 0 cu tarif 3 se plateste taxa de mentenanta ?

#176
afterworld

afterworld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.05.2009

 maistoru, on 6th June 2010, 14:11, said:

@afterworld daca ai deja utp-ul de la net in casa nu mai ai nevoie de gauri. se folosesc 2 din firele utp-ului. iti poti monta fixul langa pc.
am spus si mai sus ca telefoanele le tin la naftalina ca sa le am in momentul in care voi rezilia contractul. cartele le folosesc in telefoane mobile.

telu nu vreau sa-l tin langa pc, mai exact langa router, in camera mea, ci intro alta camera. nu eu ma folosesc de el.....

#177
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
cordless

#178
afterworld

afterworld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.05.2009

 maistoru, on 6th June 2010, 15:03, said:

cordless

sa inteleg ca n-am nicio sansa sa fac rost de un fixomobil....

#179
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Cred ca un DECT e mai ieftin,cu 2 terminale la aceeasi baza iesi mai ieftin decat cu fixomobil....contract nou pe 16 luni s.a.m.d.
Nu cred ca o sa-ti dea sim cu nr. de fix asa usor.
Se gasesc telefoane DECT peste tot.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate