Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

Probleme prelungire cablu boxe LOGITECH X - 530

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Am si yo niste boxe 5.1 Logitech X-530 si am 3 probleme :
1.Voi cum ati prelungit cablul de la boxa din dreapta pina in subwoofer????(mufa aia ciudata cu 3 randuri de pini)
1.Subwooferul se aude foarte puternic il tin la zero.
2. Voi cand ati cumparat boxele ati primit si un adaptor???????

#2
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004

coaca, on May 26 2005, 19:47, said:

Am si yo niste boxe 5.1 Logitech X-530 si am 3 probleme :
1.Voi cum ati prelungit cablul de la boxa din dreapta pina in subwoofer????(mufa aia ciudata cu 3 randuri de pini)
1.Subwooferul se aude foarte puternic il tin la zero.
2. Voi cand ati cumparat boxele ati primit si un adaptor???????

<{POST_SNAPBACK}>



1. Nu am prelungit-o pt ca e complicat cu draci.

2. Si eu tot asa il tin.

3. Ce adaptor ca nu e inclus asa ceva.Chiar scrie pe undeva componenta pachetului si nici vorba de asa ceva.Oricum nu stiu la ce ti-ar folosi...

#3
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Merci mult pt. raspunsuri dar am vazut ca exista un cablu cu mufe exact ca alea mama-tata dar e cablul mai subtire si e de VGA ( placa video ) si nu stiu daca e bun si daca pot sa fac vreo prostie daca il pun( sa ard ceva).
Si as mai vrea sa te intreb ceva : eu am o placa audio incorporata Realtek si se aude bine as vrea sa te intreb daca sunt diferente mari cu o placa audio Creative Live sau Audigy LS si daca sunt diferente mari care ar fi acestea.


Merci mult

#4
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Si totusi stai linistit... ti-ai luat un lucru de calitate

#5
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Si totusi stai linistit... ti-ai luat un lucru de calitate

#6
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Ai un ID de yahoo sa te mai intreb cateva chestii??????????????

#7
sionut

sionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 26.05.2005

raducristin, on May 27 2005, 08:53, said:

1. Nu am prelungit-o pt ca e complicat cu draci.

2. Si eu tot asa il tin.

3. Ce adaptor ca nu e inclus asa ceva.Chiar scrie pe undeva componenta pachetului si nici vorba de asa ceva.Oricum nu stiu la ce ti-ar folosi...

<{POST_SNAPBACK}>


Sunt si eu interesat in aceeasi problema.. prelungirea mufei. De ce este asa de complicat ?

#8
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Yo am boxele Logitech X - 530 si o placa de sunet incorporata Realtek si se aude foarte bine. Vreau sa va intreb daca cu o placa Creative Live sau Audigy e diferenta mare???????Daca da, in ce sens????????(volum,calitate.............)
Vreau sa stiu daca merita sa mai investesc 1 mil.

#9
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Chiar nu stie nimeni???????????PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Vreau sa ma hotarasc zilele astea daca imi iau placa de sunet sau nu.

#10
sionut

sionut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 26.05.2005

coaca, on Jun 2 2005, 09:48, said:

Chiar nu stie nimeni???????????PLSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Vreau sa ma hotarasc zilele astea daca imi iau placa de sunet sau nu.

<{POST_SNAPBACK}>


Cred ca un Audigy 2 s-ar observa cu siguranta... Nu stiu cit de bine, insa eu as mai investi 1 milion si intr-o placa de sunet.

Parerea mea este sa mai cauti pe forumuri si sa vezi ce ofera fiecare. Te vei hotari mai apoi daca ce iti ofera Audigy merita banii.

#11
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
daca nu ai chef sa te infigi la un audigy poate macar un Creative Live! 5.1 Digital ar face treaba.

cred ca trebuie sa ai ceva scule fff fidele si o ureche fff fina sa simti diferenta intre audigy si un Live!

#12
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Yo intrebam daca e diferenta mare intre una incorporata si cele doua.Yo o am pe cea incorporata si se aude foarte bine si vroiam sa stiu daca merita sa iau un Creative Live.

#13
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
merita. daca esti impatimit de muzica si filme merita. si eu am sunet on-board. mi-am luat Live! odata cu calculatorul. nici nu mi-a trecut prin cap sa o folosesc pe cea on-board. mi se pare ca o mai foloseam pe la chefuri pe casti, in rest,... Live!

#14
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Care e diferenta intre cea incorporata si Creative Live??????(mai explicit.plssss)

#15
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
cum vrei sa iti descriu in scris diferenta de sunet ?
suna mai bine, mai fain, posibilitati de reglaje mai multe

ti-am zis, totul depinde si de pretentiile tale. sunt oameni care poate nu simt nici o diferenta (m-as mira). poate te multumeste aia, poate simti ca nu ti se renteaza sa mai investesti si intr-o placa. du-te undeva si incearca sa asculti cum suna boxele tale pe un Live! si incearca sa faci diferenta. sau gaseste la cineva un Live! si imprumuta-l.

#16
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Yo ascult pe winamp cu patch-ul pt. 5.1 si are diferite stiluri de muzica la care poti sa mai reglezi si are si placa de sunet incorporata aceeasi chestie.Yo tin placa de sunet si winamp-ul pe "full treble" si dau din winamp la bass putin mai puternic.Ce setari ai in plus la o placa de sunet creative live????????Mai am o problema : boxele din fata se aud tare iar cele din spate mai incet.Trebuie sa ma apropi mult de ele sa le aud.E normal????????Merci mult

#17
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Nu stie nimeni?

#18
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Salut! Intamplator am si eu tot x-530, care se aude super bine pentru cat costa... Prelungiri am facut doar la restul satelitilor, cel din dreapta il tin la indemana pt volum...

iar in ceea ce priveste placa de sunet:

Mi-am luat un SB Live 7.1 pana intr-un milion. Fata de C-Media anterior se aude net superior, si in plus beneficiez de toate facilitatile (chiar daca unele emulate) de EAX in jocuri.

Are o optiune CMSS 3D care face sa se auda sunetul in toate boxele cu ORICE sursa de sunet (inclusiv TV tunerul).

Are Bass Redirection, si poti sa iei/dai din bass cat vrei tu...

Egalizatorul cred ca este hardware ca raspunde in timp real... dar n-as baga mana in foc...

merge excelent cu AC3.

Daca poti sa faci toate astea cu Realtek-ul si esti multumit de calitate atunci n-are rost sa-ti iei..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate