Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19799 replies to this topic

#19405
mariusnorbert

mariusnorbert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,565
  • Înscris: 03.06.2009

View Postjonnie007, on 20 ianuarie 2023 - 21:40, said:

15000 puncte oty pentru prelungire abonament voce?
Imposibil, nu se mai oferă puncte la prelungiri de abonamente, am încercat de câteva ori în ultimii ani, nu mai există așa ceva. 15000 puncte valorează aproape 5000 de euro în online (triplate), o comandă online poate beneficia de o reducere de maxim 500 euro pe puncte.

#19406
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005

View Postjonnie007, on 20 ianuarie 2023 - 21:40, said:

15000 puncte oty pentru prelungire abonament voce?

1500 puncte. Mă scuzați, nu știu cum de am scăpat un 0 în plus.

Și da, mi-a oferit puncte. M-a întrebat ce doresc și am spus că nu vreau să dau avans deloc la telefon, doar să plătesc rate. Întrucât codul de Crăciun nu mai exista și pierdusem practic reducerea de 100 de euro, el s-a oferit să îmi dea puncte astfel încât să acopere diferența.
După cum am spus a oferit 1500 pentru voce și încă 1000 pentru prelungirea fibrei și TV. Doar că m-a deranjat faptul că atât fibra cât și TV ar fi urcat ca preț cu câte un euro.

În această perioadă este altă reducere winter100 dar nu include iphone 14, a fost doar 14 plus (momentan nici acesta nu mai este pe stoc).
Consultantul a spus că nu poate acorda promoțiile de pe site dar mă poate ajuta cu puncte ca să ajung la aceeași reducere.
Dacă o făceam atunci direct pe site era mai bine, scăpam fără modificarea fibrei și TV. Pe scurt oferta de retenție de la RC a fost mai proastă decât cea online. Aștept încă o lună să ies din perioada contractuală și probabil mă voi porta.

Edited by craciuncostel, 22 January 2023 - 11:21.


#19407
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010

View Postdariusgherman, on 27 decembrie 2022 - 09:14, said:

In august am trecut la smart 15 redus cu 50%. Acum o saptamana, am luat de pe site un telefon - deci prelungire cu 24 luni din acel moment.
In cont mi-a ramas tot smart 15 redus cu 50%. Cei de la call center spuneau ca voi pierde acea reducere. Facturarea s-a facut in 23 decembrie iar eu am prelungit abonamentul in 21 decembrie, primind si contract pe mail, unde nu se zice nimic de reducere.
E norma ca a ramas redus? Nu ca nu m-ar avantaja maxim...intreb doar.
Multumesc

Cum a rămas până la urmă?

#19408
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Pai cum sa ramana , cum a zis, si eu am facut la fel numai ca achizitia s-a facut imediat dupa primirea contractului pe mail , deja am cateva luni bune platite .

Am descoperit din intamplare, nu aveam nevoie de terminal si am facut prelungirea apoi tot bantuind prin cont am facut o simulare si pentru telefon si …surpriza m-a lasat sistemul.
A fost cel mai tare deal de pana acum , practic Orange ma plateste sa ii folosesc reteaua vreme de 2 ani !

#19409
takashi90

takashi90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 04.03.2014
De ce spui că te plătește?
Ce telefon ai cumpărat și ce abonament aveai de este așa deal?

#19410
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Un telefon de 4000 de lei la liber pentru care am platit ZERO lei upfront si pentru care platesc 75 lei lunar rata.
La asta se adauga 50 lei aferent Smart20 redus la jumatate.
La finalul perioadei obligatorii voi fi platind 18x50+24x75=2700 lei
Restul e cancan ….si puncte Thank you 😉

#19411
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Eu am întrebat colegul care a prelungit înainte și apoi achiziție. Da, așa am simulat și eu pentru Samsung și se putea lua abonament redus 50% și telefon în rate.

#19412
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Deci cum ar veni azi am facut prelungire si maine am luat terminal . A fost diferenta de o zi intre achizitii.


#19413
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
...imbatabil as zice. A mai zis un utilizator ca a luat S21 FE (parca...), costul pe 24 luni era sub 3000 lei, iar telefonul la liber era 3500 din cate imi amintesc.

Voiam sa fac si eu "miscarea" asta, dar cu portare....insa nu stiu daca functioneaza si in cazul acesta. Am intrebat la momentul respectiv (aici, pe forum), insa nu tin minte sa-mi fi raspuns cineva. As fi recunoscator daca a mai facut cineva.
Multumesc

LE. inca este disponibil Smart plus 15 cu 7.5 eur.... + netflix 6 luni
Insa pe mine nu ma lasa sa-l cumpar: "Ai depasit numarul maxim de tranzactii de acest fel. Pentru a achizitiona un nou abonament, este necesar sa mergi intr-un Orange shop."
Vara trecuta am achizitionat un abonament si am portat numarul imediat dupa activare. Dupa aceea, am mai facut simulari (ca sa vad ce reducere ofera la anumite telefoane) si nu eram restrictionat...dar nici nu am finalizat achizitiile...Se pare ca s-a schimbat ceva anul acesta....

Edited by sas_ro, 31 January 2023 - 13:16.


#19414
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,844
  • Înscris: 26.02.2010
Sună la 0219890 și or să îți facă portare pe OROC.

#19415
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Multumesc pentru sfat.
As porta, insa as vrea sa stiu daca pot lua un telefon imediat dupa (cu mentinerea pretului abonamentului)...in plus, mai conteaza si la ce pret pot cumpara telefonul.
Momentan nu sunt presat sa fac o schimbare....

De ce OROC?...daca tot urmeaza sa platesc 7-8 eur + rata as vrea sa primesc si puncte thank you :)

Edited by sas_ro, 31 January 2023 - 20:53.


#19416
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Punctele TK serioase se fac din OrangeMoney, nu din plata abonamentului.

Nu cred ca poti lua si terminal daca abonament redus cu conditia sa nu iei terminal. Eu am facut prelungire de abonament, alta situatie.

Edited by M0su, 31 January 2023 - 22:03.


#19417
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Din cate am inteles, mai intai fac abonamentul (ca exemplu: Smart plus 15 cu 7.5 eur pe 24 luni), iar la o zi dupa ce contractez abonamentul, iau telefon prin  "prelungirea" abonamentului abia contractat.
La dvs, achizitia telefonului nu a presupus o "prelungire" a abonamentulul deja prelungit/contractat cu o zi inainte?

#19418
M0su

M0su

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 20.11.2022
Pai nu, caci tu faci abonament fara telefon , nu cred ca merge ulterior sa iei telefon.
Eu aveam deja abonament si am facut prelungire pe oferta de redus. Eu aveam dreptul la terminal oricand dupa perioada contractuala care se incheiase.
Poti incerca, daca nu iti iese reziliezi, ai vreme 14 zile.

Edited by M0su, 01 February 2023 - 08:11.


#19419
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
Multumesc, voi incerca :))
Cum spuneam, deja m-au "blocat"....fara motiv as spune eu. In loc de portare, puteam renunta la abonament si tot nu faceam nici o paguba la Orange. Ce am "castigat" eu este un numar un pic mai "special"...dar nu e ca si cum numerele alea "vip" nu au fost alese deja (cu multa vreme in urma)....ma rog, site-ul pare a fi schimbat si probabil au implementat niste restrictii.

Trebuie sa ma mai interesez legat de Orange money...si eu folosesc (de doar 2 luni), insa nu mi-au alocat puncte desi sunt abonat Orange (nu OROC)....aparent trebuie sa fii abonat de mobil (desi pe site nu am vazut sa scrie asta). Mai mult de atat, am primit puncte thank you la plata facturii pentru servicii fixe (ORO)...deci ar trebui sa-mi aloce si pentru tranzactiile cu cardul lor (ca oricum nu am mobile la ei).

#19420
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Astazi am reusit si eu activarea Orange Family, desii aveam 3 fun10 reduse la 5 euro nu era activat Orange family unde eram eligibil, acum am 2 abonamente de 4 euro si unul de 5 euro, + internet 500 si tv premium la 5 euro cu 2 Ci si Maxpack inclus, 18 euro total lunar de plata.

#19421
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007
Cum ai făcut ? Ce vechime ai la Orange ?

#19422
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Oferta de servicii fixe a fost una locala o am de aproape 2 ani, se apropie de final de contract, iar mobilul l-am prelungit la oferta de Black friday orange fun 10 redus la 5 euro, avand 3 abonamente voce + servicii fixe exista o alocare numita Orange Family care scade la abonamentul 2 si 3 cate 1 euro la voce cu precizarea sa fie de minim 10 euro unul, si 8 al 2 lea.Vechimea nu stiu daca conteaza dar pe voce am 21 ani, 19 ani respectiv 17 ani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate