Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19799 replies to this topic

#18775
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

View Postcipri_m78, on 14 august 2022 - 12:08, said:

As avea nevoie de un sfat.
Am făcut portare de pe un prepay Voda la abonamentul fun 12 redus cu 30%. Probabil marți ajunge simul prin curier. Ulterior am văzut ca abonamentul smart plus 20 este redus la 10€. M-ar interesa mai mult deoarece are si share number
As putea trece la abonamentul respectiv?

Teoretic reducerea de 50% e pt retenție fără telefon. Adică ar trebui sa fii in ultimele 6 luni de contract. Ai făcut contractul nou pe 24 de luni sau pe 6 luni?

#18776
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Te lasa sa iei si telefon....pt ca reducerea de 50% se activeaxa la urmatoarea data de facturare...daca iei si telefon vei plati 15 euro in loc de 7,5....

#18777
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
@daniel28 pe 24 luni
Nu am văzut nicăieri sa fie specificat ca abonamentul sa se afle în ultimele 6 luni de contract.
Am găsit stipulat asta pe site la Orange.
Nu ar trebui sa fie problema deoarece as face trecerea de la 8,60€ la 10€.

Attached Files


Edited by cipri_m78, 14 August 2022 - 18:15.


#18778
cipri_m78

cipri_m78

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,932
  • Înscris: 23.05.2010
L.E. scuze, nu am citit cu atenție, nu am mai putut edita mesajul anterior, probabil ca perioada minima contractuala la aia se refera, adică sa fi în ultimele 3-6luni

Edited by cipri_m78, 14 August 2022 - 18:23.


#18779
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009

View Postgeanny06, on 14 august 2022 - 19:54, said:



Tu nu ai inteles un lucru...perioada minima contractuala se refera la perioada pe care a fost incheiat contractul...daca te uiti cu atentie pe site-ul Orange se poate modifica un abonament in cele 24 de luni cu alt abonament egal ca valoare sau superior...deci tu poti achizitiona acum un telefon cu Smart Plus 15, dar abonamentul tau nu va mai fi refus cu 50%....

Pt cei care nu au inteles ce inseamna perioada minima contractuala cautati pe Orange de exemplu....nu se refera la ultimile luni de contract, ci la perioada incheierii contractului...

View PostDA7YRE, on 14 august 2022 - 15:11, said:

Eu am reusit sa-mi pun un Smart 15 pe 50% reducere,prelungire 24 luni, contract cu ORO (am vazut asta la voi, nu stiam ca exista ORO si OROC), am abonament la Orange de vreo 15-16 ani la ei . Dupa ce mi-a venit emailul, mi-am pus si un telefon in aceeasi "prelungire". La inceput credeam ca perioada va fi de 48 luni, dar pe chat mi s-a confirmat ca sunt doar 24 luni. Chiar daca abonamentul nu vine cu "telefon", la mine a functionat; fie ca e bug, eroare, eu astept si mi s-a confirmat ca Orange va mentine atat comanda cu telefonul, cat si prelungirea contractului (in ideea ca cineva intreba daca se poate lua si telefon, si stim cu totii ca "nu se poate", dar la mine a functionat. Acum, ca e un bug, sau nu, poate ajuta pe cineva) Revin cu mesaj dupa ce se concretizeaza ceva. Daca doriti telefon odata cu prelungirea, si va arata un pret "ok", luati abonament, asteptati mesajul, apoi luati si telefonul. Mie la Me8 (abonament care "nu mai face parte din porfofoliul nostru, deoarece e prea vechi" imi dadea telefon la pret intreg; asa, cu Smart 15, mi-a dat la jumatate din valoarea lui; oricum mi se pare mult, dar e mai ieftin decat gasim pe piata).Oramge
Ce am avut eu: abonament pe cale sa expire (peste 2 luni expira). Daca va regasiti in aceeasi situatie, poate va ajuta ce am scris (daca vrea cineva, va detaliez abonamentul, telefonul, preturile etc.doar ca, nu cred ca va ajuta).

Tu nu ai inteles un lucru...perioada minima contractuala se refera la perioada pe care a fost incheiat contractul...daca te uiti cu atentie pe site-ul Orange se poate modifica un abonament in cele 24 de luni cu alt abonament egal ca valoare sau superior...deci tu poti achizitiona acum un telefon cu Smart Plus 15, dar abonamentul tau nu va mai fi refus cu 50%....

Pt cei care nu au inteles ce inseamna perioada minima contractuala cautati pe Orange de exemplu....nu se refera la ultimile luni de contract, ci la perioada incheierii contractului...

Am facut simulare...maine imi intra in vigoare noul ab Smart plus 15 redus cu 50%....si ma lasa sa aleg telefon...pretul e acolo e irelevant pt ca am puncte...cert este ca abonamentul va fi fara reducere....
Ti-au spus tie in Call Center ca vei ramane cu reducerea de 50%? Nu ma refer la discutia pe chat...

Attached Files


Edited by geanny06, 14 August 2022 - 20:06.


#18780
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,741
  • Înscris: 25.12.2004
Așteptăm să vedem cum îți arată simularea și astăzi ( după ce a fost implementat abonamentul ).

#18781
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 26.02.2010
S-ar putea să rămână activă și reducerea de 50%.

#18782
berlingo66

berlingo66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.12.2008
A primit cineva contractul/actul aditional?
Puneti-l sa-l vedem si noi.

#18783
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Azi s-a provizionat abonamentul...in continuare pot achizitiona telefon cu abonamentul curent Smart plus 15, cu prelungire 24 de luni, dar abonamentul va fi 15 euro, nu 7,5...

Attached Files



#18784
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
Păcat, dacă mergeau cumulate ieșea bine

Dar sigur se modifica valoarea abonamentului? Fiind același abonament

#18785
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
100 % sigur nu....asteptam pe @DA7YRE sa ne spuna cum a ramas pana la urma...

#18786
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
adica dupa ce te loghezi si adaugi telefonul, in stanga la abonamentul actual iti apare optiunea de cumpara? la mine la fun 8 nu apare, dar ma gandesc ca fun 8 pe care il am e diferit de actualul fun 8 si poate din acest motiv ma pune sa modific abonamentul cu actualul fun 8, sper :D

Attached Files



#18787
DA7YRE

DA7YRE

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.03.2019
Pe 23 ramane sa va spun, atunci se emite factura. Pana acum am primit 2 raspunsuri de "da" si unul de "nu". Pe chat mi s-a spus o data ca va fi reducerea, la telefon mi s-a spus ca va fi reducerea, iar acum pe chat, iarasi mi s-a spus ca voi plati pretul abonamentului intreg, desi le apare ca va fi "redus". E contradictorie. situatia, cum am mai patit la Orange, am sunat de vreo 4 ori acum cativa ani pentru un iPhone; in Call center unul imi spunea Da, altul imi spunea Nu, iar in magazin fizic, iarasi, un reprezentant spunea Da, si altul nu. N-am decat sa astept. Am citit regulamentul, stiu ca nu e posibil teoretic ce va zic eu, dar hai sa vedem ce iese.

#18788
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
cand ai selectat telefonul, te-a lasat sa alegi abonamentul actual si ai dat cumpara?(ti-a aparut butonul de cumpara in chenarul cu rosu marcat de mine in poza?) sau ai selectat din nou smart 15 plus?

Attached Files



#18789
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Vad ca si pe tine te lasa...ai "cumpara" la fun 8....doar ca tu ai selectat cu telefon in rate...

#18790
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
da, doar ca trebuie sa modific abonamentul la noul fun 8, ideea era daca pot sa modific in smart 15 plus la 7,5 euro, caci astfel m-as alege cu un pret usor mai bun al unor telefoane plus abonament mai mic cu 50 eurocenti

#18791
geanny06

geanny06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 08.01.2009
Nu merge sa iei smart 15 plus redus la 7,5 direct cu telefon....citeste paginile din urma si vei vedea cum a zis @DA7YRE ca a procedat...

#18792
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Nu merge sa iei si reducerea abonamentului si telefon deodata dar pe rand, ar trebui sa functioneze. Prima data prelungeti abonamentul fara telefon si primesti reducerea de 50%. Dupa activare, iti iei telefon cu prelungirea abonamentului curent.
Practic nu se schimba abonamentul, tot ce se schimba e perioada contractuala.

Acum aprox 1 an, am prelungit abonamentul smart 15, si pt ca nu mi-am luat telefon am primit primele 8 luni reduse cu 50% + alte beneficii. Dupa activarea abonamentului, am intrat in magazinul online si am comandat telefonul dorit cu prelungirea abonamentului curent. S-au pastrat toate reducerile si beneficiile prelungirii fara abonament.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate