Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Romtelecom-NextGen - Numai aici despre net & telefonie.

- - - - -
  • Please log in to reply
1016 replies to this topic

#919
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
NextGen are niște servicii jalnice la care voi renunța după 2 ani in care mi-a plăcut sa cred ca poate sa țină pasul cu concurenta. Pică Internetul intr-o veselie, exact înainte de Weekend sau in Weekend, ca acum. La serviciul Clienti nimeni nu stie ce se întâmpla și preiau o sesizare. Când serverul refuza conexiunea din cauza unui echipament blocat, când Internetul extern este picat și te miri de ce nu merge WhatsApp, Facebook, Instagram etc. Apoi se mai mira de ce Digi acaparează piața. La Digi măcar netul merge, mai bine sau mai prost, dar sa te lase in aer, când au FTTB, mi se pare ca este o problema de organizare.

#920
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Sa ma anunti când vrei sa te fac abonat Digi. Posted Image

#921
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 24.10.2005
Pe 1 august am semnat pentru inca 2 ani la nextgen , cu viteze de net la 500 mb , tocmai ieri au venit sa imi faca instalarea si de la 17 : 00 a mers foarte bine , vreo 70 -80 mb pe torrent . Azi de dimineata ciuciu , iar sunt la viteza de 100 mb . Daca sa semnat contractul pe 1 august pot rezilia acum?

Si da catalin , vreu la digi :) . Sunt din bucuresti

#922
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 24.10.2005
Se pare ca la mine problema e cablu sau nufarea care a facut o tehnicianul cand a venit la instalare , acum vad ca defapt am si cablu inadit , sunt praf oameni o sa ii ard cu fiecare ocazie cu sesizari la 2 ore .

#923
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Pai daca chiar vrei sa treci la Digi ne auzim luni. Discutam pe PM.

#924
bumilica

bumilica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.12.2011
Buna ziua
sunt abonat la Next Gen de mai multi ani la serviciile de televiziune si internet eu unul sunt foarte nemultumit de ei in ce sens afirm aceste lucruri am sa va explic :
- internetul este mizerabil pica foarte des viteze foarte mici de download ,facand mai multe sesizari scrise catre ei am primit raspunsul citez " in perioada urmatoare reteaua din zona dvs. va fi modernizata " si iata ca au trecut 3 ani si nimic nu se intampla . Locuiesc intr-o zona rurala unde nu exista alt provider de internet sa furnizeze servicii prin cablu de internet eu fiind un mare consumator de internet nu vreau solutie GSM de internet .
Zilele trecute s-a intamplat minunea ca RCS-RDS sa inceapa instalarea de cablaje pentru internet si televiziune iata si concurenta de mult asteptata ce credeti ca fac cei de la Next Gen ?...... bat din poarta in poarta si prostesc lumea cu o reducere de cativa lei si reinoiesc rapid contractele punand practic lesa pe client inca 2 ani zicand ca cine nu reanoieste contractul le intrerupe serviciile de cablu .
Eu nu vreau sa reanoiesc  contractul eu ne mai fiind in perioada contractuala contractul meu nu se reanoieste din oficiu cu renuntare oricand din partea mea ?
Cei de la Next Gen pot intrerupe internetul pe motiv ca nu vreau sa semnez un nou angajament ?
Va multumesc si astept parerea voastra ..o zi placuta .

Edited by bumilica, 15 August 2017 - 16:03.


#925
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 24.10.2005
Eu unu am ramas cu ei , am facut scandal la telefon si pana la urma a venit cineva repejor si ma rezolvat . Si din nu stiu ce probleme de admini nu sunt limitat la internet , prind aproape 1 GB/s avand doar 500 mb/s pe contract . Am cablu inadit la intrare in casa , daca mai face figuri va trebui sa il shimb eu.....

#926
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
In Bumbesti Jiu Next Gen pare sa mearga bine, stiu pe cineva cu FTTB NG la bloc acolo care a ramas la ei desi RDS exista demult in localitate cu FTTB-FTTH la bloc si EoC la case.

#927
georgianro

georgianro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.06.2015
Probabil testeaza ceva :P
http://beta.speedtes.../6557807993.png

Edited by georgianro, 21 August 2017 - 19:04.


#928
MariuSsss1

MariuSsss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.02.2015
care este problema !?Attached File  Screenshot_20180202-132729.png   58.26K   84 downloads

#929
krosah

krosah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.05.2011
La nici 2 luni de la reziliere a contractului cu nextgen am primit u. Plic de la recuperatori cum ca as avea de plata la ei 370ron wtf!?

#930
danutz06

danutz06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 27.10.2018
Cere-le socoteala sa vezi ce e cu suma asta.
Daca nu colaboreaza sau iti dau vreun raspuns evaziv sau neargumentat, fa reclamatie la ANPC.

#931
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 24.10.2005
luna asta la next gen am primit o majorare de 4 , 25 lei cum au facut si digi . Pot sa mareasca contractul fara sa anunte?

#932
lone-wolf

lone-wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 27.06.2007

 razvan2k5, on 09 martie 2019 - 21:42, said:

luna asta la next gen am primit o majorare de 4 , 25 lei cum au facut si digi . Pot sa mareasca contractul fara sa anunte?
Pai au cam anuntat...
Pe mine cel putin m-au anuntat. La factura pentru februarie a fost atasat documentul de mai jos.

Attached Files


Edited by lone-wolf, 10 March 2019 - 19:05.


#933
razvan2k5

razvan2k5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 24.10.2005
Acum vad si eu , doar ca eu nu ma uit decat pe prima foaie din factura , nu imi vine la posta . Ce nesimtiti fac tot posibilu sa ramai la ei , te mai obliga sa trimeti si prin posta parca traim inca in 1980 .

Trebuia sa plec de mult de la ei , bine ca in iulie imi expira contractul.

Edited by razvan2k5, 10 March 2019 - 21:41.


#934
Geoweb35

Geoweb35

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.12.2015
Salut,cat platiti acum la nextgen? Net+tv+router? Ati reusit sa negociati ceva?

#935
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

 razvan2k5, on 10 martie 2019 - 21:28, said:

Acum vad si eu , doar ca eu nu ma uit decat pe prima foaie din factura , nu imi vine la posta . Ce nesimtiti fac tot posibilu sa ramai la ei , te mai obliga sa trimeti si prin posta parca traim inca in 1980 .

Trebuia sa plec de mult de la ei , bine ca in iulie imi expira contractul.
Toti au marit preturile abonamentelor cu cc. 4 ron...si Upc, si Telekom, daca nu ma insel si Akta.

Daca plecai de la Nextgen...unde te duceai? La altii care si ei au marit.

 Geoweb35, on 24 mai 2019 - 06:38, said:

Salut,cat platiti acum la nextgen? Net+tv+router? Ati reusit sa negociati ceva?
Eu dau 55 pentru net de 100 si tv clasic fara Hbo.

Am prins cu primele 6 luni la jumate, dar inca nu am inteles de ce , timp de 6 luni, am platit aprox. 12 ron pe luna, apoi dupa expirarea perioadei de reducere, mi a sarit la 51, iar acum cateva luni au ridicat la 55.

#936
Geoweb35

Geoweb35

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 19.12.2015
Am incheiat un alt contract cu ei,internet 250Mbps Download 250Mbps Upload+Tv Digitala+Analog,fara router in custodie,factura electronica,50 de lei. Mai postati si voi cat platiti la Nextgen ca sa ne facem o idee pana la cat se poate negocia.

Edited by Geoweb35, 28 May 2019 - 15:02.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate