Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Avantgarden 3

- - - - -
  • Please log in to reply
1116 replies to this topic

#1063
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010
O intrebare adresata celor care au apartamente in Avantgarden 3 si locuiesc in ele: vara este necesar aerul conditionat? Unde se poate monta unitatea exterioara astfel incat sa afecteze cat mai putin estetica blocului?

#1064
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Pe acoperiș? 😆

#1065
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010
Am tot incercat sa-i determin pe cei de la Avantgarden 3 sa actualizeze pagina lor de internet cu poze recente dar nu am reusit. Se pare ca cei care se ocupa de aceasta pagina nu prea au tragere de inima.
  Rog pe cei care au posibilitatea sa posteze niste fotografi cu stadiul lucrarilor, mai recente. M-ar interesa in special blocul B24 care este al patrulea din margine din faza a doua de constructie.
Fac cinste cu o bere cand ajung prin Brasov adica la sfarsitul lunii mai.

Edited by julienpopa, 04 May 2016 - 12:13.


#1066
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Mister dă-mi o adresă de mail si fa o schiță care este exact blocul care te interesează și îți fac câte poze vrei. Berea o primesc doar ca pe un semn de prietenie nu ca recompensă.

Dacă socotesc eu bine B24 e gata. Când e termenul de predare?

#1067
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010
Da, intr-adevar, blocul B24 are termen de predare 31 mai 2016. Adresa mea de e-mail este: [email protected]   Am atasat un desen in care se vede pozitia blocului B24.

Attached Files



#1068
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Ce stiu sigur e ca B23 e dat în folosință ca e pe strada si trec zilnic pe lângă el. Mâine dau un ochi si cel târziu în uichend îți trimit si pozele. Me auzim pe mail.

#1069
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010
OK, multumesc.

#1070
flo28bv

flo28bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 13.09.2006
B24 este anvelopat 90% insa in interior mai este mult de lucru cu siguranta nu va fi gata in 31 mai

#1071
rellyrayssa

rellyrayssa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.07.2011

 julienpopa, on 04 mai 2016 - 12:13, said:

Am tot incercat sa-i determin pe cei de la Avantgarden 3 sa actualizeze pagina lor de internet cu poze recente dar nu am reusit. Se pare ca cei care se ocupa de aceasta pagina nu prea au tragere de inima.
  Rog pe cei care au posibilitatea sa posteze niste fotografi cu stadiul lucrarilor, mai recente. M-ar interesa in special blocul B24 care este al patrulea din margine din faza a doua de constructie.
Fac cinste cu o bere cand ajung prin Brasov adica la sfarsitul lunii mai.


Eu imi iau apartament in b22 .Am fost ieri la apartament, si de pe balcon am vazut b24 izolat in totalitate si o parte din balcoane au barele de inox montate. Despre interior nu stiu sa-ti spun.

#1072
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010
flo28bv si rellyrayssa, va multumesc pentru informatii.
   Stiti cumva daca se pot preda apartamentele care sunt gata in conditia in care nu toate apartamentele din bloc sunt gata? Apartamentul meu este la etajul 1 si banuiesc ca va fi gata inaintea celor de la etajele superioare.

#1073
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Blocul se preda ca un intreg, nu pe apartamente. Nu e o regula sa se inceapa de jos in sus, unii finiseaza de sus in jos - intr-un fel are logica, pe unde s-a terminat nu se mai umbla.

#1074
flo28bv

flo28bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 13.09.2006

 julienpopa, on 06 mai 2016 - 13:32, said:

flo28bv si rellyrayssa, va multumesc pentru informatii.
   Stiti cumva daca se pot preda apartamentele care sunt gata in conditia in care nu toate apartamentele din bloc sunt gata? Apartamentul meu este la etajul 1 si banuiesc ca va fi gata inaintea celor de la etajele superioare.


Daca vrei sa fi programat la receptie printre primii trimite-le o solicitare scrisa si se rezolva. Cand mi-au predat mie apartamentul mai aveau de lucru la subsol si pe casa scarii.

#1075
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010

 flo28bv, on 06 mai 2016 - 20:38, said:



Daca vrei sa fi programat la receptie printre primii trimite-le o solicitare scrisa si se rezolva. Cand mi-au predat mie apartamentul mai aveau de lucru la subsol si pe casa scarii.
  Da, cred ca asa voi face.

#1076
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010
Da, am intrebat si din pacate predarea la blocul B24 se amana o luna, adica va incepe de pe 30 iunie in loc sa inceapa pe 31 mai cum a fost planificat.

#1077
rellyrayssa

rellyrayssa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.07.2011
Am si eu o intrebare in legatura cu cabinetul medical din avantgarden.
Citisem pe site-ul maurer ca este cabinet medical gratuit pentru cei care stau in avantgarden.
De curiiozitate, stie cineva in ce consta gratuitatea asta...? Trebuie sa te transferi la d-na doctor respectiva, sa-ti fie medic de familie?

#1078
vasileciprian09

vasileciprian09

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.06.2016
Salutare la toata lumea sunt nou intrat,vreau sa ami cumpar un apartament cu 2 camere in brasov,am ramas cu gandul la Avantgarden3  voi ce parere aveti ce sfaturi puteti sa ami dati?O  seara buna tuturor :D

#1079
julienpopa

julienpopa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 18.11.2010

 vasileciprian09, on 13 iunie 2016 - 19:00, said:

Salutare la toata lumea sunt nou intrat,vreau sa ami cumpar un apartament cu 2 camere in brasov,am ramas cu gandul la Avantgarden3  voi ce parere aveti ce sfaturi puteti sa ami dati?O  seara buna tuturor Posted Image
Eu mi-am cumparat in Avantgarden 3 datorita aspectului frumos al cartierului si datorita zonei, aproape de iesirea spre Rasnov-Bran, Sibiu, aproape de centrul vechi si de Poiana Brasov.

#1080
rellyrayssa

rellyrayssa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 06.07.2011

 vasileciprian09, on 13 iunie 2016 - 19:00, said:

Salutare la toata lumea sunt nou intrat,vreau sa ami cumpar un apartament cu 2 camere in brasov,am ramas cu gandul la Avantgarden3  voi ce parere aveti ce sfaturi puteti sa ami dati?O  seara buna tuturor Posted Image
Eu m-am mutat de saptamana trecuta in apartament si sunt super multumita . Apartamentul este asa cum mi-am dorit si cartierul este foarte frumos, ingrijit si linistit :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate