Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala

Smart phone pentru auz deficitar
 Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day
 Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 

Instant Ariston GIWH 10 PA

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Gialdi77

Gialdi77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.08.2008
Salut am si eu o problema . Am facut rost de un instant  GIWH 10 PA si el este facut sa functioneze pe gaz metan . Dar unde locuiesc eu cred ca metanul o sa ajunga undeva prin 2150 :) Problema este ca am fost la cei de la ariston si surpriza, au zis ca daca nu am o instalatie GPL si pana nu vin cu o autorizatie, nu pot sa-mi dea kitul de butan (GPL). Cum nu sunt asa instarit sa fac un contract cu o firma de GPL sa imi aduca gaz cu cisterna :) apelez la cunostintele dumneavoastra poate se gaseste cineva care sa ma ajute intr-un fel sau altul . Daca stie cineva cum lucreaza,sau daca pot sa rezolv sa schimb duzele (dar am inteles ca se modifica si camera de ardere) cele de metan sunt de 1,8 cred ca milimetri asa scrie pe ele .Sau poate este cineva care are kitul de GPL sa-l cumpar (sau poate cineva de la ariston :)) sa ma ajute :P )
Daca este nevoie revin cu poze de la arzator (are 12 duze) si de la camera de ardere .
Va multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate