Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...
 Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 

Trusa accesorii pentru curatzarea camerei digitale

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mici

mici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.04.2004
Domnilor - am o intrebare cu care, se pare, ii cam puteti incurca pe unii vanzatori din magazinele de specialitate:
   - as vrea sa stiu daca pot gasi pe piatza un soi de trusa cu accesorii pentru curatzarea (stergere de praf lentile, inlaturarea unor particule mai fine etc.) unei camere foto digitale (eu am Canon A75 si tin la el atat de mult, incat mi-este teama si de praful de prin casa, dar ce sa mai vorbesc despre nisipul de pe o plaja!!!)??? In instructziuni se recomanda folosirea unei pensule - dar ma tem sa utilizez asa ceva, pentru ca nu stiu cat de fina trebuie sa fie pt. a nu afecta lentilele!!!

#2
sigxcpu

sigxcpu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,606
  • Înscris: 22.09.2002
daca lentilele sunt de sticla, nu sunt afectate de mai nimic. sticla are duritate destul de mare. problema e stratul ala antireflex si alte mizerii ce se depun pe-acolo ce se pot lua cu substante neindicate.

#3
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
cand se murdareste lentila iesi cu noi odata si ti-l curatzam gratis.
mai nou ne ocupam si cu reparatul/curatatul aparatelor scapate in namol. deocamdata o facem pentru persoane apropiate si simpatice, dar poate vom oferi servicii si catre altii.

daca vrei sa te descurci singur mergi si cumpara-ti singur o trusa de la f64 sau focus94 si te descurci.

#4
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,554
  • Înscris: 15.04.2004
mici esti fata? Daca da, ai sanse mai mari sa-ti fie reparat aparatul gratis  :peacefingers:

#5
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004

noname, on May 25 2005, 02:24, said:

cand se murdareste lentila iesi cu noi odata si ti-l curatzam gratis.
mai nou ne ocupam si cu reparatul/curatatul aparatelor scapate in namol. deocamdata o facem pentru persoane apropiate si simpatice, dar poate vom oferi servicii si catre altii.

daca vrei sa te descurci singur mergi si cumpara-ti singur o trusa de la f64 sau focus94 si te descurci.

<{POST_SNAPBACK}>

vreau sa vin si eu o data cu voi?ma luati?

#6
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Ai sa ramai surprins de raspuns. Da. Te luam. O singura conditie. Sa vorbesti asa cum scrii, adica fara cratima.

#7
Anyra

Anyra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.06.2004

noname, on May 25 2005, 08:24, said:

cand se murdareste lentila iesi cu noi odata si ti-l curatzam gratis.
mai nou ne ocupam si cu reparatul/curatatul aparatelor scapate in namol. deocamdata o facem pentru persoane apropiate si simpatice, dar poate vom oferi servicii si catre altii.

daca vrei sa te descurci singur mergi si cumpara-ti singur o trusa de la f64 sau focus94 si te descurci.

<{POST_SNAPBACK}>


Necronomikon, on May 25 2005, 08:29, said:

mici esti fata? Daca da, ai sanse mai mari sa-ti fie reparat aparatul gratis  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>



:notangel:  :notangel:  :notangel:

ps. Ms inca odata!

Edited by Anyra, 25 May 2005 - 21:28.


#8
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004

Quote

Ai sa ramai surprins de raspuns. Da. Te luam. O singura conditie. Sa vorbesti asa cum scrii, adica fara cratima
yupyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
:bouncey:  :bouncey:  :bouncey:

#9
noname

noname

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,881
  • Înscris: 02.06.2003
am eu grija de sonykel
il iau sub aripa mea ocrotitoare

#10
mici

mici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.04.2004
"daca vrei sa te descurci singur mergi si cumpara-ti singur o trusa de la f64 sau focus94 si te descurci."

Bun si tot nu am aflat raspunsul direct la intrebarea mea (in afara de acel vag "f64" sau "focus64" - care nu stiu ce inseamna - un aparat fotot, sau ce??): EXISTA PE PIATZA TRUSE DE CURATZARE A CAMERELOR FOTO DIGITALE?? Daca da, atunci va rog sa fiti amabili si sa-mi dati unele repere....

#11
mr.fred

mr.fred

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,137
  • Înscris: 29.01.2004
Vai, dar de ce tipi mai mici. Oamenii vor sa socializeze. Cat de introvertit poti fi.
Ia de aici
http://www.f64studio...zero.php?id=344

Acum ca ai aflat ne bucuram ca ne-ai vizitat.

#12
mici

mici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 12.04.2004
[quote name='mr.fred' date='May 25 2005, 23:32']
Vai, dar de ce tipi mai mici. Oamenii vor sa socializeze. Cat de introvertit poti fi.

   Vai! nu interpretati drept tzipat literele mari!!! Voiam doar sa fac cat mai clara intrebarea!!! Merci, merci, merci... Nu sunt introvertit - sunt chiar reversul....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate