Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Importanta URL?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
sa presupunem ca domeniul este:
http://www.7mates.com/
si vad pagini ca:
http://hotel-lignano...els.7mates.com/
care este optimizata pentru cuvintele cheie hotel lignano pineta hotels
se face din server sau cum?
ce tehnica este asta?
am mai vazut-o dar nu-mi dau seama cum se face.
este tot una cu a scrie:
http://www.7mates.co...eta-hotels.html  ?

mersi

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
a doua se face cu mod rewrite... prima presupune un subdomeniu, cred...

#3
emgos

emgos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.02.2005
Nu e o tehnica de optimizare neaparat, din cauza abuzului asupra numelui domeniului de genul hotel-lignano-pineta-hotels bla bla importanta acestuia a scazut foarte mult de fapt eu cred ca ajuta doar la densitatea cuvintelor


http://hotel-lignano...els.7mates.com/     - hotel-lignano-pineta-hotels este un subdomeniu


http://www.7mates.co...eta-hotels.html    -   hotel-lignano-pineta-hotels.html este o pagina

#4
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004
Ala e pur si simplu un subdomeniu. Exista si in Romania firme de hosting care iti ofera posibilitatea de a avea o gramada de subdomenii.

Daca numarul de cuvinte e decent (2-3) are toate sansele sa imbunatateasca pozitia paginilor continute in el, dar ma tem ca de la 4 cuvinte in sus e cam mult. De asemenea, ar fi bine ca subdomeniul sa ofere mai multe pagini, nu una singura - deci sa se comporte, pur si simplu, ca un mic site.

#5
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004

kevinro, on May 24 2005, 11:41, said:

Ala e pur si simplu un subdomeniu. Exista si in Romania firme de hosting care iti ofera posibilitatea de a avea o gramada de subdomenii.

Daca numarul de cuvinte e decent (2-3) are toate sansele sa imbunatateasca pozitia paginilor continute in el, dar ma tem ca de la 4 cuvinte in sus e cam mult. De asemenea, ar fi bine ca subdomeniul sa ofere mai multe pagini, nu una singura - deci sa se comporte, pur si simplu, ca un mic site.

<{POST_SNAPBACK}>



ce implica crearea de subdomenii? si cum poate un hosting sa-mi dea acces sa pot crea domenii nelimitate.
Mi s-a cerut 50€ de domeniu pe an si mi se pare ca lumea vrea sa profite la greu..
Este un cost exagerat..
Daca poate cineva sa-mi explice cat timp dureaza crearea unui subdomeniu si ce implica ca sa pot sa atac pe oamenii cu hostingul ca profita prea tare.
Va multumesc anticipat..

#6
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004

mindsoul, on May 28 2005, 01:57, said:

ce implica crearea de subdomenii? si cum poate un hosting sa-mi dea acces sa pot crea domenii nelimitate.
Mi s-a cerut 50€ de domeniu pe an si mi se pare ca lumea vrea sa profite la greu..
Este un cost exagerat..
Daca poate cineva sa-mi explice cat timp dureaza crearea unui subdomeniu si ce implica ca sa pot sa atac pe oamenii cu hostingul ca profita prea tare.
Va multumesc anticipat..

<{POST_SNAPBACK}>


Daca serviciul tau de hosting e unul care se respecta, atunci trebuie sa ai la dispozitie un CPanel cu ajutorul caruia sa iti managerizezi site-ul cum vrei. Printre altele, si sa creezi subdomenii la domeniul principal (evident, in functie de cate ai voie prin pachetul de hosting cumparat). Pentru asta nu e nevoie de nici o filozofie, trebuie doar sa fii alfabetizat, sa stii ca butonul din stanga de la mouse inseamna "comanda" si sa cunosti tastatura suficient de bine cat sa scrii corect numele subdomeniului dorit.

Cum se creeaza un subdomeniu in lipsa unui CPanel, habar nu am. Dar nici nu folosesc servicii de hosting care nu imi ofera asa ceva.

#7
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
pai mi-au dat acces la un control panel de cac... de unde nu reusesc nici macar sa creez casute de mail intr-un mod simplu ce sa mai zic de subdomenii...
La anu schimbam hostingul. Ce control panel ar fi mai simplu si sigur?
Macar sa le recomand.

#8
submit

submit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 15.04.2005
Cele mai bune sunt CpanelX, HSPhere,  Exim, Plesk. De obicei se foloseste cpanel x.

#9
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
mersi o sa le dau un pic peste nas.daca nu era vorba de un server aici aproape ma ca..am pe serverul lor si pe serviciile lor de doi lei.
au noroc ca, daca nu le merge serverul e aproape si ma duc si le sparg capu..
la cati bani vor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate