Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sfat cumparare Security Suite

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostKrotal, on 18th October 2009, 13:08, said:

Eu am un sfat de tip crysty2k5 Avira premium(licenta)+comodo internet security CIS(free). :D

Nu prea e recomandat pentru incepatori :)

Comodo poate fi dificil uneori. Si avand in vedere ca firewall-ul din Avira nu e tocmai stralucit....mai bine o suita internet security.

Cele propuse de mine sunt cele mai bine cotate in teste ca produs complet.

Adevarat ca Avira sta mai bine la capitolul detectie, dar il trage firewall-ul in jos.

#20
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
Yep, initial am vrut sa zic si io CIS moka ca nu merita sa dai bani pe o suita cind il ai p'asta free.
Din pacate nu e chiar user-friendly, si daca apuci sa dai allow/deny pe unde nu trebuie si plus rata destul de generoasa de FP-uri de la AV reusesti sa-ti faci un calculator nefunctional cit ai zice peste. :D
Eu nu sunt fan AV (inca sunt de parere ca pe linga un user educat cit de cit un FW si un HIPS bun fac fata si la virusi) si as sugera si Outpost Pro (mi-a placut cit l-am avut instalat) dar daca se vrea o suita completa cred ca KIS 2010 ar merita.

#21
alinb_a

alinb_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.09.2009
Eu zic sa incerci si BitDefender, Internet Security 2010, nu Total Security. Kaspersky is going down in my opinion, singurul care ar mai fi bun e norton, insa nu m-am obosit sa -l incerc. BitDefender 2010 a iesit foarte bine in ultimele teste si se comporta si mai prietenos!

#22
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

View Postalinb_a, on 21st October 2009, 14:13, said:

Eu zic sa incerci si BitDefender, Internet Security 2010, nu Total Security. Kaspersky is going down in my opinion, singurul care ar mai fi bun e norton, insa nu m-am obosit sa -l incerc. BitDefender 2010 a iesit foarte bine in ultimele teste si se comporta si mai prietenos!
Spre deosebire de bitdefender TS 2009 pe care l-am avut, norton mi-a redus start-up de la 335mb la 270, nici nu se simt pulse updates din 10-10min spre deosebire de Bitdefender, iar BD nu are nici Sonar 2, safe cards and log-ins, safe surfing. Cand am instalat norton mi-a gasit 10 tracking cookies care au trecut de BD.
Tot NIS ramane in picioare.

Edited by reventon, 22 October 2009 - 08:48.


#23
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Tracking cookies nu sunt malware :)

Sunt doar in cache de la reclame.

#24
alinb_a

alinb_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.09.2009

View Postreventon, on 22nd October 2009, 09:46, said:

Spre deosebire de bitdefender TS 2009 pe care l-am avut, norton mi-a redus start-up de la 335mb la 270, nici nu se simt pulse updates din 10-10min spre deosebire de Bitdefender, iar BD nu are nici Sonar 2, safe cards and log-ins, safe surfing. Cand am instalat norton mi-a gasit 10 tracking cookies care au trecut de BD.
Tot NIS ramane in picioare.

Atunci instaleaza 2010. Repet, BitDefender 2010 -nu 2009. Este noua versiune.

#25
Nanoq

Nanoq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 26.12.2008
In prezent sunt in Norton trial si knock wood n-am avut probleme si nici intalniri neamicale cu Windows-ul nu mi-au fost semnalate. N-am avut nici un mesaj care sa faca sa-mi creasca pulsul.

Singurele noutati sunt un e-mail primit de la Zone Alarm (info despre noul produs Windows), pe care l-am tratat cu ignore din moment ce mi-am dezinstalat ZA si o intalnire pe internet cu un Trojan.Pandex.

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, pentru ca va opriti pe topic si incercati sa ajutati.
As vrea sa mentionez totusi, ca atunci cand intrati in detalii (fara explicatii suplimentare) pe mine una ma pierdeti pe drum. Sonar, tracking cookies, FP-uri, malware ... e ca si cum ati vorbi in sanscrita moarta. Firewall, antivirus, antispyware sunt termeni cunoscuti (nu la nivel avansat).
Eu cand ziceam ca am nevoie de un produs care sa-si faca treaba bine, dar in acelasi timp sa fie foarte usor de instalat si sa nu necesite setari suplimentare ca nu ma pricep vorbeam serios, nu eram modesta sau comoda.
Ma pricep la o multime de alte lucruri, dar nu la calculatoare.

Weekend placut tuturor!

#26
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

View PostNanoq, on 23rd October 2009, 23:12, said:

In prezent sunt in Norton trial si knock wood n-am avut probleme si nici intalniri neamicale cu Windows-ul nu mi-au fost semnalate. N-am avut nici un mesaj care sa faca sa-mi creasca pulsul.

Singurele noutati sunt un e-mail primit de la Zone Alarm (info despre noul produs Windows), pe care l-am tratat cu ignore din moment ce mi-am dezinstalat ZA si o intalnire pe internet cu un Trojan.Pandex.

Va multumesc tuturor pentru sfaturi, pentru ca va opriti pe topic si incercati sa ajutati.
As vrea sa mentionez totusi, ca atunci cand intrati in detalii (fara explicatii suplimentare) pe mine una ma pierdeti pe drum. Sonar, tracking cookies, FP-uri, malware ... e ca si cum ati vorbi in sanscrita moarta. Firewall, antivirus, antispyware sunt termeni cunoscuti (nu la nivel avansat).
Eu cand ziceam ca am nevoie de un produs care sa-si faca treaba bine, dar in acelasi timp sa fie foarte usor de instalat si sa nu necesite setari suplimentare ca nu ma pricep vorbeam serios, nu eram modesta sau comoda.
Ma pricep la o multime de alte lucruri, dar nu la calculatoare.

Weekend placut tuturor!
Si tie la fel:). Totusi eu am instalat norton la mama pe laptop si pur si simplu am uitat de el iar peste 2 saptamani era totul ok.

#27
WinAV

WinAV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.09.2009
Foloseste Avira Premium Security Suite !
Este usor de instalat, usor de configurat, mananca putine resurse si este foarte eficient !

#28
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
Am avut pt o perioada instalat la serviciu Bullguard Internet Security si nu am avut niciodata probleme cu el....

Exista vreun test al detectiei la acest antivirus,?....pt ca pe AV COMPARATIVES nu apare la teste...

Am dori sa continuam sa cumparam  licenta la acest progam de aceea va intreb...

Multumesc....

Edited by scorpyo, 24 July 2010 - 10:58.


#29
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Bullguard = Bitdefender(motor antivirus) + Outpost(firewall).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate