Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

test BERA+RMN

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
mihaigabriel

mihaigabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 15.05.2007
Salut,
Am si eu nevoie de o mica informatie si-as fi recunoscator daca mi-ar raspunde cineva care a trecut prin asta. Am tinitus la o ureche si am ajuns la o clinica unde am fost supus mai multor teste (audiograma,timpanografie,bera) in urma carora s-a ajuns la concluzia ca nu am probleme cu urechea externa/interna/medie si nici cu auzul. Toate bune si frumoase pana la testul BERA unde s-a concluzionat ca TCC < 4.3 ms (adica un fel de timp de raspuns la niste impulsuri trimise catre nervul auditiv), TCC care ar fi mult peste limita normala.
Audiologul m-a sfatuit sa efectuez un examen RMN pentru ca verifica daca nu cumva in capu meu nu si-a facut loc un mic corp strain (neurinom) .
Abia acum apare problema pentru ca eu am in gura o punte dentara (ceramica pe suport de metal) iar intr-un dinte pe care se sprijina puntea am o mica bucata de ac folosit la curatarea canalului (s-a rupt si n-a mai putut fi extras, si sta acolo de mai bine de 3 ani). Am sunat la centrul de imagistica si mi-au spus ca nu vor sa-mi faca RMN-ul in conditiile astea,desi medicul stomatolog m-a asigurat ca mica bucatica de ac e cimentata si radacina dintelui nici macar nu ajunge in sinus,iar puntea n-ar trebui sa-mi zboare din gura pentru c-a mai avut cazuri care au trecut prin asa ceva si n-au patit nimic.
A facut cineva RMN cu o punte in gura (dar cu un ac?:) )? Ar trebui sa repet testul ala BERA care ma scoate din minti?
Mersi

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate