Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

VW Golf VII

- - - - -
  • Please log in to reply
266 replies to this topic

#253
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Depinde si de dotari. Ce dotari are Golful la acei 2000 distanta? Nu stiu sigur dar parca nu are nici macar clima

Edit: - nu are clima nici macar in highline, care se duce la 18.000, e disponibil ca si optional. Nu e scump dar ma asteptam sa fie standard

Edited by MembruAnonim, 30 March 2013 - 14:52.


#254
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007

View Postundercoverbrother, on 29 martie 2013 - 19:21, said:

Da dar aia de care zici tu are multilink Posted Image
Oare la are care au asa ceva scrie langa Blumotion, 4Motion, TDi, Ocean si un multilink mic, cu m si l rosu?

Lasand gluma deoparte, am observat o crestere a pretului la majoritatea producatorilor.

Daca Coreea iti cere mai bine de 15 mii pe ceva dotat similar si cu motor mai slab, astia cat sa ceara?

Pai se pare ca pretul este piperat intentionat in primul an de la lansare: ca deh se vede imediat ca ai masina "ultimu icnet", pana se amortizeaza. Doar ca la golf, nu se practica fabricarea modelului precedent in paralel cu cel nou, cum face de exemplu Opel, cu Astra J si cu classic III, care a ajuns sa se ieftineasca la fabrica mai ceva ca alea SH.  Adica atunci cand era in moda, un astra H costa pe la 15000 de euro, si acuma ai sanse sa-l gasesti si la 10.000, nou.  
O sa scada pretul, nu-i graba.
Oricum pretul la o masina , este cea mai relativa chestie.

#255
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Pretul ca pretul, dar in primul an au timp sa "patchuiasca" bug-urile de proiectare si asta se vede intr-un revision nou sau nu se lasa senzatia asta, dar nicio masina nu este perfecta cand apare pe piata, macar la calitatea asamblarii interiorului sau a plasticelor si tot gasesc ceva de imbunatatiri,

#256
edi10000

edi10000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 06.09.2008
S-a plecat de la G7 si s-a ajuns la Toyota, Hyundai si discutii ca stie unul ca motorul 1.2 Tsi nu e bun iar altul ca sunt mai bune stergatoarele de parbriz pe sistem american.Totusi, posesori, forumisti care au testat masina nu apar pe aici ca sa ne facem si noi o opinie? Ca de bla-bla-uri pe forumul auto sunt satul.

#257
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Sunt 5 masini in tot orasul, putine de tot iar cei care le-au luat nu par genul care sa toace tastele pe un forum.

#258
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Oricum, diferentele vizuale intre 6 si 7 sunt destul de mici incat lumea sa nu le observe pe strada. Dpmdv puteau sa ii zica golf 6.1 si erau mai aproape de adevar

#259
assiris

assiris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 23.01.2006
Buna ziua,
Postez aici o cheie de VW Golf cu cheia din imagine.
Ce fel de baterie trebuie montatã și cum?
Mulțumesc anticipat.

Attached Files


Edited by assiris, 01 May 2013 - 21:59.


#260
kim1

kim1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 15.05.2012
pai o desfaci si iei una la fel.

#261
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,623
  • Înscris: 15.06.2007

View PostMembruAnonim, on 01 mai 2013 - 10:37, said:

Oricum, diferentele vizuale intre 6 si 7 sunt destul de mici incat lumea sa nu le observe pe strada. Dpmdv puteau sa ii zica golf 6.1 si erau mai aproape de adevar
Cred ca diferenta dintre G6 si G7, cel putin la stopuri, este ca G6 are stopuri ca la Touareg, iar G7 aduce a Audi A4. Cred ca a aparut unul si prin TM. Nimic iesit din comun..

#262
Corupt

Corupt

    Parazit nebun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,312
  • Înscris: 03.02.2010

View Posttfmercedez, on 07 mai 2013 - 10:33, said:

Cred ca a aparut unul si prin TM.
Unul e sigur in TM. De vreo 2-3 saptamani l-a primit o colega.

Edited by Corupt, 07 May 2013 - 10:51.


#263
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View PostCorupt, on 07 mai 2013 - 10:51, said:

Unul e sigur in TM. De vreo 2-3 saptamani l-a primit o colega.
Am vazut si in Sibiu.

#264
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Au mai aparut cateva si la mine, dar "penetrarea" este mult mai slaba decat a lui Golf6 la lansare?

Oare cine/ce este de vina?

#265
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,765
  • Înscris: 01.10.2002
Criza, programul Rabla n-a mai fost ca in anii trecuti iar la moment preturile masinilor SH sunt mult mai scazute decat acum cativa ani.

#266
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Adevarat. Si eu initial ma gandeam ca schimb masina dupa cca. 5 ani insa acum ca aproape se implinesc cei 5 ani si cand vad pretul care se vehiculeaza pe piata, prefer sa o tin pana cand raportul calitate/cost reparatii depaseste bunul simt. Oricum daca as lua una noua acum ar fi aproape identic dotata, si atunci de ce sa dau 14+k pentru o masina noua? O pastrez pe asta pana devine greu de intretinut si atunci o schimb. Cam asa cred ca gandeste multa lume in ziua de azi.

#267
DayDreamer

DayDreamer

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 07.07.2007

View Postconnectorxp, on 25 mai 2013 - 23:05, said:

Au mai aparut cateva si la mine, dar "penetrarea" este mult mai slaba decat a lui Golf6 la lansare?

Oare cine/ce este de vina?
Asa e, Golf 6 erau mult mai multe, lumea era mai entuziasmata.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate