Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Cum pot face bani cu blogul meu

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
geniulmalefic

geniulmalefic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.09.2009
Salut
Intrebaea mea e simpla
Cum pot face bani cu blogul meu?

#2
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Raspunsul este si mai simplu: Articole de calitate, vizitatori de calitate (pe cat posibil din US pentru ca se platesc mult mai bine click-urile) si unitati de ads pozitionare corespunzator (in apropierea continutului).

#3
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Intrebarea e simpla, raspunsul e si mai simplu... dar munca nu e asa simpla. Imposibila chiar.

#4
damnedsky

damnedsky

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.09.2009
Sustin toate cele spuse mai sus deoarece este normal ca un continut de calitate sa atraga oameni si e la fel de normal ca aceasta calitate sa insemne multa munca.
Vin cu idei suplimentare ca poate reusesti sa le implementezi mai bine decat mine.
Daca pe blog vii(am o mare problema cu numarul de "i"-uri) doar cu idei personale atunci ar fi bine sa iti gasesti topicuri pe care sa le urasti. Nu prea exista bloguri care sa aiba in acelasi timp succes si totusi sa vorbeasca mereu numai de bine. Cu cat esti mai inversunat cu atat mai bine. Daca te apuci totusi de un blog pentru a oferi ceva anume.... un serviciu, sfaturi sau mai shtiu eu ce atunci ar fi bine sa cauti din timp ce ai putea vinde si ce continut vei pastra free of charge.
La capitolul income channels poti avea fie bani din spatiu publicitar(asta inseamna totusi sa ai ceva trafic pe situl tau) fie bani care iti vin pentru serviciile pe care le prestezi(cel mai simplu cred ca ar fi plata prin SMS).

Sper sa ajute, cu respect,
damnedsky

#5
geniulmalefic

geniulmalefic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.09.2009

 damnedsky, on 30th September 2009, 17:01, said:

Sustin toate cele spuse mai sus deoarece este normal ca un continut de calitate sa atraga oameni si e la fel de normal ca aceasta calitate sa insemne multa munca.
Vin cu idei suplimentare ca poate reusesti sa le implementezi mai bine decat mine.
Daca pe blog vii(am o mare problema cu numarul de "i"-uri) doar cu idei personale atunci ar fi bine sa iti gasesti topicuri pe care sa le urasti. Nu prea exista bloguri care sa aiba in acelasi timp succes si totusi sa vorbeasca mereu numai de bine. Cu cat esti mai inversunat cu atat mai bine. Daca te apuci totusi de un blog pentru a oferi ceva anume.... un serviciu, sfaturi sau mai shtiu eu ce atunci ar fi bine sa cauti din timp ce ai putea vinde si ce continut vei pastra free of charge.
La capitolul income channels poti avea fie bani din spatiu publicitar(asta inseamna totusi sa ai ceva trafic pe situl tau) fie bani care iti vin pentru serviciile pe care le prestezi(cel mai simplu cred ca ar fi plata prin SMS).

Sper sa ajute, cu respect,
damnedsky

Multumesc!!!

#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

 geniulmalefic, on 30th September 2009, 14:44, said:

Cum pot face bani cu blogul meu?
il stergi si cauti un job pe bune

#7
alexica73

alexica73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.03.2009

 Mosotti, on 1st October 2009, 13:46, said:

il stergi si cauti un job pe bune

sigur. daca il cumpara careva...:)

 geniulmalefic, on 30th September 2009, 14:44, said:

Salut
Intrebaea mea e simpla
Cum pot face bani cu blogul meu?

raspunsuul meu este ca depinde... de cati bani vrei sa faci cu blogul!
cu cat vrei mai multi bani cu atat e mai complicat!

#8
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Sunt curios cati de aici vorbesc din experienta. :lol:

Si despre ce sume e vorba.  

Sfatul meu: Daca nu esti foarte talentat in a scrie despre ceva anume, uita de facut bani din blog. Sau macar fa-ti alt gen de site, unde continutul e organizat logic, nu dupa data ultimei postari.

#9
geniulmalefic

geniulmalefic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.09.2009

 alexica73, on 1st October 2009, 14:54, said:

sigur. daca il cumpara careva...:)



raspunsuul meu este ca depinde... de cati bani vrei sa faci cu blogul!
cu cat vrei mai multi bani cu atat e mai complicat!

Poi cu blogul sau cu site-ul as vrea sa fac cam 5-6 milione pe lune
pentru oras ,prietena si multe altele

Este cumva adbrite gratuit?
YD geniulmalefic

#10
Dobybest

Dobybest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 28.08.2007

 geniulmalefic, on 3rd October 2009, 12:51, said:

Poi cu blogul sau cu site-ul as vrea sa fac cam 5-6 milione pe lune
pentru oras ,prietena si multe altele

Este cumva adbrite gratuit?
YD geniulmalefic

OMG ! ce multe vrei tu ma 5-6 mil ... asta e cea mai tare de pe ziua de azi ! Tu habar nu ai sa scrii un post si vrei un blog cu castiguri  5-6 mil/luna!
Mai pe scurt .... vise !

#11
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005

 geniulmalefic, on 3rd October 2009, 12:51, said:

Poi cu blogul sau cu site-ul as vrea sa fac cam 5-6 milione pe lune
pentru oras ,prietena si multe altele

Este cumva adbrite gratuit?
YD geniulmalefic

Super, ce usor se fac banii  :lol: Acum trezeste-te si da-ti cu apa rece pe fata.
5-6 mil e putin insa tot e foarte complicat sa-i faci, in cazul tau as zice imposibil.

#12
sphere

sphere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 19.05.2007
5-6 mil inseamna aproape de 200 USD pe luna. dai ai avea un CPC mediu de 5 centi inseamna ca ai nevoie de  4000 de clickuri pe luna.

4000 de clickuri pe luna, la un CTR de 3,33 sa zicem, inseamna aproximativ 12000 de afisari/luna. deci daca ai traficul asta in principiu ti-ai scoate banii de buzunar.

bineinteles ca valorile CPC si CTR de mai sus pot varia foarte mult si se poate ajunge la rezultate total diferite.

#13
sphere

sphere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 19.05.2007

 sphere, on 5th October 2009, 09:50, said:

5-6 mil inseamna aproape de 200 USD pe luna. dai ai avea un CPC mediu de 5 centi inseamna ca ai nevoie de  4000 de clickuri pe luna.

4000 de clickuri pe luna, la un CTR de 3,33 sa zicem, inseamna aproximativ 12000 de afisari/luna. deci daca ai traficul asta in principiu ti-ai scoate banii de buzunar.

bineinteles ca valorile CPC si CTR de mai sus pot varia foarte mult si se poate ajunge la rezultate total diferite.

rectific 120.000 afisari pe luna

#14
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

 geniulmalefic, on 7th October 2009, 16:52, said:

Bai nimicule  

Bai RETARDATULE voiam sa ma refer la:Cum pot face bani cu blogul meu in afara decat sa le fac si sa le vand"
Dar daca tu esti redus Tine-o tot asa ma retardatue pe cand faceam eu site-uri de web tu nici macr nu visai sa faci surf pe net

Well, 7 zile pe tusa.  :rolleyes:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate