Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!
 La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour
 

Știri din ciclism

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#109
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009

 mircea21, on 16 iulie 2013 - 23:01, said:

danghetau lupta pentru primul loc s-a terminat.


Cred ca lupta pentru primul loc era terminata inaintea inceperii turului. Froome a avut un nivel inalt din 2011 din Vuelta.

#110
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Mi-a placut cum a ars Riblon la etapa de ieri. Cand nu mai poti, nu mai poti si cu asta basta! S-a vazut la american si mi-am amintit de mine pe Trans anul trecut cand ultimii 10 km de urcat i-am facut pe jos. :)

Doar mie mi se pare ca Froome e antipatic? Lance Armstrong parca era mai carismatic.

#111
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Mie nu mi-e antipatic Froome. Mai ales dupa etapa de ieri cand s-a panicat ca a ramas fara ciocolata si daca nu era Porte pierdea vreo 5 min fata de Quintana.
Abia recent am inceput sa constientizez cat de importanta e echipa si mai ales locotenentul in ciclism. Froome castiga turul asta si fara Porte dar Contador cred ca nu termina in primii 5 fara Kreuziger.

#112
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Puteti sa-mi spuneti de ce ar putea sa primeasca penalizare Froome pt ca voia ciocolata? Asa ziceau comentatorii. (Sau n-am inteles eu bine) Chiar mi-ar fi parut bine sa se-ncinga treaba acolo cu decaderea lui Froome!
Eu nu ma prea uit la ciclism, insa castigatorul de anul trecut unde este?  

#113
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Bradley Wiggins s-a "retras" pt ca a fost accidentat/bolnav si nu s-a putut pregati cum trebuie. La ce forma a aratat Froome care si anul trecut pe munte a fost mai in forma ca el, venea degeaba.
Froome si Porte au fost penalizati 20 de sec pt ca nu aveau voie sa manance in ultimii x km. Asta e regulamentul.

#114
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
De anul trecut se stia ca Wiggins va fi locotenent, plus ca au aparut cateva artificii intre Sir si Froome. Froome a aratat ca e mai bun decat Wigg pe munte inca din Vuelta.

Referitor la cei doi, trebuia sa primeasca unul penalizare pentru ca a luat un gel de la masina tehnica in ultimii 5 km. Asta s-a mai intamplat in tur.

@pg-soare pentru mine e simpatic Froome.

#115
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,743
  • Înscris: 21.08.2008
Daca este cineva interesat iata aici un link in care se prezinta absolut toate competitiile sportive in timp real. Unele din ele sunt date si pe Eurosport HD la tv insa mare parte din ele doar pe net (cele mai "marunte").

#116
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Pentru cine mai urmărește „Le Tour” - este incredibil ce reușește Froome. Imprevizibil, imprevizibil, dar nici chiar așa... fie adversarii săi sunt mult prea slabi fie el este un extraterestru. Posted Image   Îi lipsește o victorie într-o etapă cu final în cățărare + un succes la contratimp și meniul este complet.
Dacă câștigă (sau își mărește avantajul) astăzi pe Mont Ventoux atunci putem să ne luăm adio de la cursă, ne rămâne doar să admirăm peisajele din etapele în Alpi.

Edited by mircea21, 14 July 2016 - 01:10.


#117
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Pe mine ma impresioneaza cat de puternic e Sagan. (vezi etapa cand a iesit pe 2)
Quintana sta bine in clasament (35') si urmeaza catarari, deci...

#118
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008

 mircea21, on 14 iulie 2016 - 01:10, said:

Pentru cine mai urmărește „Le Tour” - este incredibil ce reușește Froome. Imprevizibil, imprevizibil, dar nici chiar așa... fie adversarii săi sunt mult prea slabi fie el este un extraterestru. Posted Image   Îi lipsește o victorie într-o etapă cu final în cățărare + un succes la contratimp și meniul este complet.
Dacă câștigă (sau își mărește avantajul) astăzi pe Mont Ventoux atunci putem să ne luăm adio de la cursă, ne rămâne doar să admirăm peisajele din etapele în Alpi.
Froome este mult mai puternic decat restul, mai putin Nairo care din pacate este bun doar la catarari...asteptam mai mult de la Porte si Pinot, dar mai e timp...Sagan e prea masiv pentru a fi un bun catarator...dinspate vin Alaphilipe, Dumoulin, Zakarin, vor pleca in curand Cancellara, Contador, Purito, Valverde, NIbali, cursele vor fi mai sarace...

#119
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Dacă nu se accidentează grav până la finalul turului, atunci va câștiga mașina de cusut!...

#120
kinguins

kinguins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 20.03.2016

 d-ardeleanu, on 14 iulie 2016 - 09:10, said:

Froome este mult mai puternic decat restul, mai putin Nairo care din pacate este bun doar la catarari...asteptam mai mult de la Porte si Pinot, dar mai e timp...Sagan e prea masiv pentru a fi un bun catarator...dinspate vin Alaphilipe, Dumoulin, Zakarin, vor pleca in curand Cancellara, Contador, Purito, Valverde, NIbali, cursele vor fi mai sarace...

Nibali se duce la o echipa noua , aia de prin Bahrein vor sa bage bani in ciclism si fac o echipa noua cu Nibali sef :)) , Contador se duce la Trek Segafredo parca , Cancellara si Purito da se retrag , de Valverde n-am auzit nimic , de fapt anul trecut parca zicea ca sa nu-l mai intrebe nimeni cand se retrage ... :D

#121
kinguins

kinguins

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 20.03.2016

 123321, on 14 iulie 2016 - 10:09, said:

Dacă nu se accidentează grav până la finalul turului, atunci va câștiga mașina de cusut!...

Stai linistit , Froome a demonstrat ca poate sa-l castige si pe jos , fara bicicleta.

#122
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Pe jos, cu bicicleta, ar fi fost mult mai interesant!

#123
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
Pentru cei care-și tot fac griji în privința hoților de biciclete: cică s-a o posibilă soluție.

#124
123321

123321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 05.02.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SZNaVAACTwI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#125
BlueKing-69

BlueKing-69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,747
  • Înscris: 26.08.2008
Poate vrea sa vada cineva cursa de sosea de la Rio (finalul):

http://www.streamgar...stream-20160806

#126
vvlasceanu

vvlasceanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 27.12.2011
Buna seara  ,
in primul rand imi cer scuze daca postez unde nu trebuie.
Doresc sa achizitionez o cursiera marca Cursiera Muddyfox Pace 1.0    are sub 100 km rulati ..marimea 58  , 14 viteze , pret final 750 Ron  
Am vazut.o am mers cu dansa , dar ideea e ca nu am mai avut bicla...si mi se pare cam comasata...adica ingusta ...asa cica trebuie sa fie..arata super bine sunt incantat ...singurul lucru care ma da inapoi este ca .... ma uit la acele rosti subtirele,,,si nu imi vine sa cred ca ma tin....ca rezista ....voi ce ziceti...eu nu urc cu ea pe mune...doar ptin oras de colo colo...nu teren accidentat sau alte chestii.....eu am 82 de km ..ea rezista pana la 120...adica ma incadrez...pentru marimeaei de 58 ,,,eu am o inaltime de 1,82...
astept cu interes raspunsul dumneavoastra

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate