Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

despre camine utcb

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
dudu_dana

dudu_dana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.07.2009
as dori si eu informatii mai detaliate despre caminele din utcb..cum arata,ce facilitati au(daca au asa cva)...dar mai ales dak stiti cand se afiseaza listele cu cei care primesc camin..pt primul an..nimeni nu vrea sa zik nimic...need help!

#2
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Ce intelegi tu prin facilitati... ?

Nu mai stiu cum este exact acum, dar caminele erau cat de cat ok. Mai ales cel de garsoniere, de pe Otesani era chiar fain. Bine, situatita de spoate schimba. Depinde de la an la an, de buget, de cine se ocupa etc.

Exista un numar de locuri, in fiecare an, pentru cei nou veniti (eliberate de cei din anul V care au terminat). Pe vremea mea, era la parter, in stanga cum intri, la Rectorat, la secretariatul prorectorului (prof. dr. doc. Damian la acea vreme). Este si o secretara. Te duci frumusel acolo si te interesezi ce si cum (ce acte iti trebuie, taxe etc).
Din anul II incolo, situatia se schimba daca treaba merge bine (iei toate examenele, ai si bursa). Adica poti prinde un loc hiar foarte fain.

Succes!

PS. Presupun ca esti viitoare studenta a UTCB. Nu mai stiu cum e acum, dar, pe vremea mea, mai era un camin inchiriat celor de la ASE!!!

Edited by colombo2003, 25 September 2009 - 22:41.


#3
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postdudu_dana, on 25th September 2009, 23:24, said:

as dori si eu informatii mai detaliate despre caminele din utcb..cum arata,ce facilitati au(daca au asa cva)...dar mai ales dak stiti cand se afiseaza listele cu cei care primesc camin..pt primul an..nimeni nu vrea sa zik nimic...need help!
ai rabdare don'soara! listele alea se vor afisa pe 30 septembrie sau pe 1 octombrie. Cei de anul I o sa primeasca aproape toata lumea.

Mai multe detalii citeste aicisi aici. Daca ai rabdare gasesti si despre camine.

Edited by mwlambo, 26 September 2009 - 08:13.


#4
dudu_dana

dudu_dana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.07.2009

View Postmwlambo, on 26th September 2009, 09:13, said:

ai rabdare don'soara! listele alea se vor afisa pe 30 septembrie sau pe 1 octombrie. Cei de anul I o sa primeasca aproape toata lumea.

Mai multe detalii citeste aicisi aici. Daca ai rabdare gasesti si despre camine.



vb serios?abia pe 1 octombrie?:o...sigur nu mai devreme?nu sunt din buc iar dak nu primesc camin crek am s astau...in gara...fain...eu stiam cva de 25 sept...

#5
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
asta e utcb style! listele alea se afiseaza cu 1-2 zile inainte de a incepe cazarile. E stupid, stiu.

#6
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Mai, alli, daca vei continua tot in acest mod, iti iei suspend. Scrie naibii romaneste si foloseste semnele de punctuatie cand trebuie si unde trebuie.

Aici discutam despre camine. Offtopicul va fi sters.

Edited by Lucian_M, 30 September 2009 - 09:57.


#7
Alina91

Alina91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.09.2009
Din toamna voi fi studenta la UMF Iasi - Farmacie , asta depinde de rezultatele de la admitere, si cel mai probabil voi locui la camin. As vrea sa stiu cum sunt caminele de la Umf?
Cum pot aplica?
Care sunt conditiile?
Cei care locuiti deja acolo... pareri ?
Merci anticipat.

Edited by Lucian_M, 14 August 2010 - 21:52.


#8
Alina91

Alina91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.09.2009
Nu raspunde nimeni ? niciodata ?! :angry2:

#9
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Se raspunde daca se are timp/chef/informatii si, mai ales, daca acei care detin aceste trei "ingrediente" intra pe forum.

#10
ioana90

ioana90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 06.07.2008
Aici găsești informatii despre căminele de la UMF.
http://www.umfiasi.r...n.jsp?node=1375
Înscrierea se face pe site-ul lor, undeva pe la mijlocul lui august. O să completezi on-line un formular în care sa-ți alegi în funcție de preferințe ordinea căminelor. Repartizarea se face în funcție de media de admitere pentru boboci.

Cât despre cămine, E5 și 1 Mai B au camere de câte 2 locuri+ baie, bucătarie comună și sală de lectură pe fiecare palier. 1 Mai B este cel mai nou reabilitat, de aceea și prețul mai ridicat.Restul sunt cu câte 4 locuri și baie la comun. Imaginile de pe site sunt din căminul E5, deci nu te aștepta ca și cele cu 4 locuri în cameră să arate la fel de bine.
Mult success la admitere! ;)

Edited by ioana90, 09 July 2010 - 19:14.


#11
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Cele cu 4 in camera arata jalnic rau. Cel putin acum 2 ani aveau geamuri sparte, pereti stricati, bai turcesti, etc.

#12
darondny

darondny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.11.2009
Voi cum faceti in ziua de admitere(examen), apelati la caminul facultatii , cei care nu sunteti din acelasi oras?

Edited by darondny, 12 July 2010 - 15:00.


#13
darondny

darondny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.11.2009
Hai ca va spun si voua... pentru cazarea in camin pe perioada examenelor , la Poli , te poti inscrie si in ziua de 18, din surse oficiale..  :rolleyes:

#14
anda00

anda00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.07.2010
Buna.Sunt noua aici,imi poate spune cineva cum pot obtine un loc un U3 sau U4?Multumesc

#15
shinedeea

shinedeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.07.2010
mam uitat pe tabelele cu cazarile pentru camin pentru anul acesta si nu inteleg la sectiunea balneo-fiziokinetoterapie si recuperare cate locuri au...scrie ca in anul I au 1 ,anul 2 au 2..etc..si in total 4 asta fiind in E5,in E1 cam 5 ,1 MAI B 3 s.a daca imi poate explica si mie cineva..

Edited by Lucian_M, 27 July 2010 - 23:58.


#16
dany_danielle

dany_danielle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 21.07.2010
am intrat la snspa si mi s-a spus ca sunt sanse foarte mici sa intru la camin la ei...as vrea sa stiu c alte posibilitati mai am...adik stiu de caminele private, dar nu stiu detalii si de unde as putea sa le aflu :D daca poate sa ma ajute cnva cu un sfat... multumesc

Edited by Lucian_M, 28 July 2010 - 21:17.
Irc si alte alea...


#17
darondny

darondny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 18.11.2009
Am inteles ca te poti caza si la un camin ce apartine de o alta universitate , dar pretul va fi ceva mai crescut .


Off_T. //mai mult pentru asta am postat// :
..Lucian_M , daca ai modifica si culoarea in rosu nu doar bold ar fi si mai potrivit ; este constructiva treaba  :thumbup:  .

#18
Baby_doll19

Baby_doll19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.08.2010
Eu sunt din Timisoara dar m-am inscris in Bucuresti la facultate.Vreau sa stiu cand incepe repartizarea caminelor,dureaza si dupa inceperea anului universitar?Nu stiu...daca  am nevoie sa-mi caut ceva de inchiriat pana se rezolva cu ,caminul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate