Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

INTERNET ORANGE

- - - - -
  • Please log in to reply
3646 replies to this topic

#91
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postb0se, on 15th July 2010, 12:00, said:

Am o problema, ieri mi s-a emis factura orange, am concluzionat asta tastand 415 . Mi-am primit toate minutele nationale, min bonus si minute in retea, dar nu mi-am primit portia de MB/Luna . Mai aveam 50 mb ramasi si surpriza, tot 50 sunt  .

A mai patit cineva asa ceva ?
Cronosul poate afisa informatii incorecte in primele zile de la data de facturare. Cu siguranta o sa isi revina si o sa afiseze informatiile corecte.

#92
b0se

b0se

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 26.05.2009

View Postlucienuk, on 15th July 2010, 13:06, said:

Cronosul poate afisa informatii incorecte in primele zile de la data de facturare. Cu siguranta o sa isi revina si o sa afiseze informatiile corecte.

Am impresia ca informatiile astea incorecte sunt predefinite .

#93
daimon'

daimon'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 850
  • Înscris: 22.09.2007
Am o  ruda care sta in Dorohoi si de aprox. 4 saptamani nu i se mai conecteaza deloc la internet - error 628 (verificati daca modemul nu este deja in uz). Are acelasi model, Icon 225.

In teste la sediu device-ul functiona. Pe perioada testelor i s-a dat un modem care a functionat perfect la locatia ei, in schimb Icon-ul nu.

Anyone, ideas? La telefon i s-a spus ceva asemanator despre updatarea retelei ..

View Postvio73, on 13th July 2010, 15:32, said:

Ce stiti despre updatarea retelei de internet Orange de pe 2g pe 3g ca mie mi-a mancat zilele asta. Am modemuri Toshiba si Icon 225 si stau intr-o zona cu acoperire EDGE, iar seara si in weekend abia se taraie. In schim, Vodafone a facut 3g pe 900 Mhz si merge brici.


#94
Andrei-Radu Dincă

Andrei-Radu Dincă

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 02.08.2006
Salut! Am o intrebare:

Am Internet mobil la orange, pe un mobil Samsung. Problema mea este legata de site-ul yahoo. Pana ieri, ma logam in mod obisnuit pe contul meu si reuseam sa imi citesc mailul. De ieri, probabil ca s-a produs o actualizare a site-ului (apare versiunea in romana), iar daca incerc sa ma autentific cu ID si parola, imi apare din nou pagina in care imi cere ID-ul si parola si tot asa...

Pe alte site-uri, nu am nicio problema, in cazul in care mi se cere un ID, in a ma autentifica.

Exista o problema cu telefonul, cu operatorul de telefonie sau e ceva de la serverul yahoo?

Multumesc.

#95
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 21.11.2008
Dupa cum descrii, ..este de la Serverele YAHOO!, probabil vor fi Servere noi -care vor prelua Conturile identificate a fi din ROMANIA...

Am mai vazut si eu acel Gen de problema, pe vremea cand mai aveau si site de WAP, si faceau -uneori- Modificari.

Edited by Lopatar, 30 July 2010 - 12:28.


#96
laurentiuene70

laurentiuene70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.12.2008
Si eu am aceeasi problema, navighez pe un Noka e 52. De 2 saptamani, cand citesc mailul ma trece indiscutabil pe varianta wap desi, luni de zile in urma mergea varianta desktop pe mail. Si acum merge var. desktop, la toate subsite-urile Yahoo, mai putin la mail... initial am avut impresia ca mi s-a dezinstalat flash-ul din meniu sau au trecut ei la o versiune de flash pe care nu o vede browserul meu (alta explicatie nu vad).
si mie mi-a aparut yahoo in romana... dar varianta schematica, pe wap
A, si inca ceva: am push email instant  pe telefon, pe IMAP. De 3 zile nu se mai sincronizeaza deloc... pot doar sa trimit mail, de primit nu mai merge

#97
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,390
  • Înscris: 21.11.2008
Acel WAP.. de fapt se conecteaza tot in Serverele de Internet Mobil -ale YAHOO!.

Platforma Separata, adica pt. WAP, a fost Oprita in Aprilie, -iar pe Mobilele mai Vechi.. de atunci nici Nu se mai poate Accesa "YAHOO! WAP", fiindca -in fapt- mai exista numai "YAHOO! Mobile", indiferent ca mai sunt link-uri afisate -cu 'WAP' in fatza...

#98
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Va rog sa-mi spuneti ce trebuie sa mai fac sa ma pot conecta cu un mobil la internetul de la orange prepay (prin optiunea de test de 7 zile gratuita). Dupa ce reusesc sa-l setez sa mi-l vada Windowsul 7 ca modem ce trebuie sa mai fac?

#99
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
incearca sa cauti aici
http://www.orange.ro...lefoane/ic/1567

teoretic in setariile aplicatiei pe care o instalezi pt telefon pe pc trebuie sa scrii la apn (access point) cuvantul internet
nu treci nimic la user, parola sau ip/dns

#100
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
m-am saturat de netul infect al jegosilor astora
platesc 50 de lei pentru 1 giga jumate si apoi scade viteza la nivel de dial-up
intr-un cuvant, niste hoti ordinari

#101
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postnightfever, on 11th August 2010, 20:09, said:

m-am saturat de netul infect al jegosilor astora
platesc 50 de lei pentru 1 giga jumate si apoi scade viteza la nivel de dial-up
intr-un cuvant, niste hoti ordinari
Sunt hoti pentru ca respecta contractul semnat de tine?
Nu asta scrie in contract? 1.5GB la viteza 3G+ dupa care scade la viteza de 128kbps (16KB download real).

#102
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlucienuk, on 11th August 2010, 20:15, said:

Sunt hoti pentru ca respecta contractul semnat de tine?
Nu asta scrie in contract? 1.5GB la viteza 3G+ dupa care scade la viteza de 128kbps (16KB download real).
stiu, greseala mea ca l-am semnat
de aia le recomand tuturor sa nu asculte rahaturile pe care le zic aia ca si cand ar recita poezii si sa citeasca contractul

da' apropo, tie ti se pare normal ca ei sa te vrajeasca sa semnezi contractul si sa nu ti spuna ca dupa 6 luni o sa ai net si mai varza?

#103
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postnightfever, on 11th August 2010, 20:22, said:

stiu, greseala mea ca l-am semnat
de aia le recomand tuturor sa nu asculte rahaturile pe care le zic aia ca si cand ar recita poezii si sa citeasca contractul

da' apropo, tie ti se pare normal ca ei sa te vrajeasca sa semnezi contractul si sa nu ti spuna ca dupa 6 luni o sa ai net si mai varza?
Ma gandesc ca acele 6 luni erau oferta. Si eu mi-am facut abonamentul de date in acea perioada cu acea oferta (primele 6 luni beneficiile abonamentului superior) si am stiut ce semnez. Scrie clar in contract ca beneficiezi numai 6 luni. Ai incercat sa vorbesti cu ei sa te treaca la abonamentul de acum cu 3GB?

#104
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007

View Postlucienuk, on 11th August 2010, 20:26, said:

Ma gandesc ca acele 6 luni erau oferta. Si eu mi-am facut abonamentul de date in acea perioada cu acea oferta (primele 6 luni beneficiile abonamentului superior) si am stiut ce semnez. Scrie clar in contract ca beneficiezi numai 6 luni. Ai incercat sa vorbesti cu ei sa te treaca la abonamentul de acum cu 3GB?
nu stiu, o sa ma duc la ei sa imi pastrez numarul de telefon si sa reziliez contractul de voce
la cel de date mai am un an

#105
irinel20

irinel20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 12.03.2009
Salut
Am si eu un router de la orange + telefon fix. Aveam in pc windows xp si mergea bine. Aseara am instalat windows 7 si merge mai greu. Trebuie sa fac vreo setare? Daca stiti va rog ajutati-ma.

#106
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008
Salut,

eu cred ca e o simpla coincidenta , probabil ai terminat traficul inclus, uite aici "acces nelimitat la internet, oricând, cu o utilizare rezonabilă de 2 GB/lună. dacă alegi controlul costurilor, tu hotărăști cât vrei să plătești pentru internet, în funcție de consumul lunar. Nu plătești nimic în plus față de abonamentul lunar și navighezi în voie. Viteza de transfer scade la 128 Kbps pentru download și la 64Kbps pentru upload după consumarea traficului rezonabil "

sursa http://www.orange.ro...-pack12-ro.html

#107
dan2002sv

dan2002sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 27.09.2002
http://www.zf.ro/bus...nternet-6908788



A venit si randul Orange-ului sa lanseze Internet Prepay.

#108
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
sters. abia acum am vazut ca a postat dan2002sv :D

Edited by kaytar, 16 August 2010 - 13:22.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate