Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

INTERNET ORANGE

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3646 răspunsuri în acest subiect

#73
irinel20

irinel20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 386
  • Înscris: 12.03.2009
Salut baieti.
Am si eu un router de la orange + telefon fix. Nu stiu ce se intampla pentru ca de ieri nu-l mai pot folosi aproape de loc. Cand deschid internet explorer, opera sau mozila apare google dupa 2-3 minute sau nu mai apare deloc. Nu pot sa intru pe nici o pagina pentru ca imi apare o eroare ca nu se poate conecta la server. Pe mess intra foarte greu sau nu mai intra de loc.:(  Pana acum mergea muult mai bine:) Aveti idee de ce nu mai merge?
Multumesc

#74
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.601
  • Înscris: 29.02.2008
probabil ca ai depasit traficul inclus in pachet si acum e limitata viteza   :eheyebrow:

#75
irinel20

irinel20

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 386
  • Înscris: 12.03.2009
Am vorbit cu cei de la orange si au zis ca au probleme cu mentenanta ( nu stiu daca se scrie asa). :))

#76
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.579
  • Înscris: 27.04.2007
Nu stie cineva daca modemul option icon 515m de la orange are card inclus in pachet?

#77
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 12.01.2007
de cateva ore am probleme cu internetul de la orange
desi se conecteaza 3G+ , nu merge mai tare ca un GPRS Fișier atașat  net.JPG   27,45K   67 download-uri speedtest: Fișier atașat  856080394.png   20,85K   35 download-uri inainte ajungea la 3Mb/s (~300KB/s)
am abonamentul internet unlimited 14

#78
dyo67

dyo67

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 257
  • Înscris: 26.07.2006

View Postlucienuk, on 22nd June 2010, 20:41, said:

Nu stie cineva daca modemul option icon 515m de la orange are card inclus in pachet?

Am vazut pachetul. Nu are card.

#79
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015
ai depasit traficul si esti limitat la 128Kbps probabil.

View Postmario_bros, on 22nd June 2010, 22:50, said:

de cateva ore am probleme cu internetul de la orange
desi se conecteaza 3G+ , nu merge mai tare ca un GPRS Attachment net.JPG speedtest: Attachment 856080394.png inainte ajungea la 3Mb/s (~300KB/s)
am abonamentul internet unlimited 14


#80
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.579
  • Înscris: 27.04.2007
Cluj zona Marasti, abonament 14 si modem option 515m.

[ http://www.speedtest.net/result/860371703.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#81
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 12.01.2007
cred ca am depasit traficul .unde pot vedea cat trafic am facut .am dat un system recover si sau sters datele din programul de la modem.exista o solutie la orange pe site?

#82
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postmario_bros, on 29th June 2010, 18:27, said:

cred ca am depasit traficul .unde pot vedea cat trafic am facut .am dat un system recover si sau sters datele din programul de la modem.exista o solutie la orange pe site?
Daca ai cont pe webcare, poti vedea cat trafic mai ai sau daca ai facut cost.

#83
mario_bros

mario_bros

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 12.01.2007
am facut cont am 0.05e de plata , am dat un sms de testare
dar nu gasesc tabul unde arata traficul facut
eu cand am luat abonamentul am avut 15 zile de testare dar nu mai stiu pe ce data am facut si daca au trecut alea 15 zile,la abonament zicea 14.4mb/s dar mai mult de 2.83mb/s nu am avut niciodata in bucuresti , si conexiunea era 3G+ , si am facut updateu facut la modem ca sa recunoasca 14.4mb

Editat de mario_bros, 30 iunie 2010 - 00:16.


#84
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postmario_bros, on 29th June 2010, 23:47, said:

am facut cont am 0.05e de plata , am dat un sms de testare
dar nu gasesc tabul unde arata traficul facut
eu cand am luat abonamentul am avut 15 zile de testare dar nu mai stiu pe ce data am facut si daca au trecut alea 15 zile,la abonament zicea 14.4mb/s dar mai mult de 2.83mb/s nu am avut niciodata in bucuresti , si conexiunea era 3G+ , si am facut updateu facut la modem ca sa recunoasca 14.4mb
Poti sa vezi cand ai facut trafic sau cat trafic ai facut numai prin factura detaliata sau in program.
Eu am crezut ca vrei sa vezi cat mai ai.
Daca ai aboanament de 14 euro sau mai mare, atunci ai acces la 14.4Mbps in zonele unde au acoperire de 14.4. Daca ai download de 2.83 nu ai nici macar acoperire 7.2. In legatura cu cele 15 zile nu stiu exact cum e, cat trafic ai sau la ce viteza ai acces.

http://www.orange.ro...ate/try-ro.html

#85
ghineabogdan07

ghineabogdan07

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 387
  • Înscris: 21.11.2007
Am luat si eu internetul de la orange in teste. Il am de 2 zile si maine o sa il duc inapoi, semnal prost in casa si edge-ul deabia merge.

#86
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.488
  • Înscris: 18.05.2006
chestiile asta cu 14mbps sau 21mbps cat se lauda altii mi se par mai mult SF, sau in cel mai bun caz marketing nesimtit. :thumbdown:

eu n-am vazut pana acum nici macar o legatura 3G care sa atinga 7,2mbps.. nu zic mai mult

#87
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.579
  • Înscris: 27.04.2007

View Postasyst72, on 10th July 2010, 18:37, said:

chestiile asta cu 14mbps sau 21mbps cat se lauda altii mi se par mai mult SF, sau in cel mai bun caz marketing nesimtit. :thumbdown:

eu n-am vazut pana acum nici macar o legatura 3G care sa atinga 7,2mbps.. nu zic mai mult
Eu am prins maxim 8.45Mbps si in mod normal 7.5Mbps. Toti mint la viteza dar e una sa zici 14.4 si sa ai 8 si nesimtire sa zici 21 si sa ai tot 8.

#88
lokbobjunior

lokbobjunior

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 201
  • Înscris: 12.07.2008
Voi cu modemul acela 3g mobil de la orange puteti downloda de pe net spre exemplu un program de 5 gb,porcaria de soft de la modem  are un contor de trafic unde scrie cat kilo sau mega ai trafic si am dat sa dea jos un program de 4 giga si ceva imediat o inceput contoru sa ia viteza,repede l-am deconectat si am trecut pe Romtelecom.

#89
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.843
  • Înscris: 13.07.2010
Ce stiti despre updatarea retelei de internet Orange de pe 2g pe 3g ca mie mi-a mancat zilele asta. Am modemuri Toshiba si Icon 225 si stau intr-o zona cu acoperire EDGE, iar seara si in weekend abia se taraie. In schim, Vodafone a facut 3g pe 900 Mhz si merge brici.

#90
b0se

b0se

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 509
  • Înscris: 26.05.2009
Am o problema, ieri mi s-a emis factura orange, am concluzionat asta tastand 415 . Mi-am primit toate minutele nationale, min bonus si minute in retea, dar nu mi-am primit portia de MB/Luna . Mai aveam 50 mb ramasi si surpriza, tot 50 sunt  .

A mai patit cineva asa ceva ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate