Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#15085
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postpursimuove, on 08 august 2014 - 08:49, said:

Hai ca sunteti hahalere. Mai aveti putin si va sinucideti pentru 3 lei, dar cand va fura enelul, cand va fura distrigazul nu sariti cu gura.

quant ai facut vreun studiu de piata cumva ca, clientii upc nu sunt interesati de fotbal ?
Astia au monopol, din pacate, oferind servicii de care nu te poti lipsi.

View Postfanul89, on 08 august 2014 - 09:19, said:

la voi s-a emis facturele pe august,ca l-a mine nu este nimic in cont?/
Inca nu.

View Postquant, on 08 august 2014 - 15:58, said:

Noi aici vorbim de logica jecmanirii UPCiste.

Nesimtire si minciuna la adresa abonatilor.


Sa intelegem ce este CORECT si ce este INCORECT.

Nu doar ce este demonstrabil ca fiind legal sau ilegal. Pentru ca la banii lor isi permit niste avocati buni care in hatishul legislatiei romanesti sa demonstreze ca roshul este verde pentru toata lumea nu doar pentru daltonisti.

Este clar ?
Io ma intreb ce juristi au consultat atunci cand au negociat contractul cu Look-urile...si mai ales ce parere au avut acestia la partea cu 3 lei bagati pe gat pentru toata lumea.

Edited by DIVX2006, 09 August 2014 - 04:11.


#15086
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004

View PostDIVX2006, on 09 august 2014 - 04:10, said:

Io ma intreb ce juristi au consultat atunci cand au negociat contractul cu Look-urile...si mai ales ce parere au avut acestia la partea cu 3 lei bagati pe gat pentru toata lumea.
Si nu ti-e clara solutia gasita ?

De o luna intreaga la serviciul clienti, majorarea este justificata pe baza 'taxei pentru constructii speciale' - asa-zisa 'taxa de stalp' care nu exista decat la capitolul vorbe insa a devenit pretext de acoperire a cheltuielilor pentru contractul de preluare al Looktv.

Va dati seama ce tupeu au daca isi permit sa defaimeze Guvernul Romaniei justificandu-si actiunile prin intermediul unei fiscalitati inexistente.

Este si aici pe forum un topic de 5 pagini deschis de cineva care a luat de bune minciunile debitate la serviciul de relatii clienti al UPC:

http://forum.softped...962-taxa-stalp/

Sunt foarte inteligenti in manipularea lor: acuza fiscalitatea guvernamentala iar lumea pierde din vedere ca de fapt li s-a facut o vanzare fortata de servicii nesolicitate si ramane cu gustul amar ca 'iar ne-a tras-o guvernul. jos Ponta !'

#15087
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postquant, on 09 august 2014 - 06:32, said:

Si nu ti-e clara solutia gasita ?

De o luna intreaga la serviciul clienti, majorarea este justificata pe baza 'taxei pentru constructii speciale' - asa-zisa 'taxa de stalp' care nu exista decat la capitolul vorbe insa a devenit pretext de acoperire a cheltuielilor pentru contractul de preluare al Looktv.

Va dati seama ce tupeu au daca isi permit sa defaimeze Guvernul Romaniei justificandu-si actiunile prin intermediul unei fiscalitati inexistente.

Este si aici pe forum un topic de 5 pagini deschis de cineva care a luat de bune minciunile debitate la serviciul de relatii clienti al UPC:

http://forum.softped...962-taxa-stalp/

Sunt foarte inteligenti in manipularea lor: acuza fiscalitatea guvernamentala iar lumea pierde din vedere ca de fapt li s-a facut o vanzare fortata de servicii nesolicitate si ramane cu gustul amar ca 'iar ne-a tras-o guvernul. jos Ponta !'
Ba e dreptul lor sa creasca preturile cand se justifica, insa cu explicatii pertinente. De ex. cresterea TVA.
Da eu am intrebat altceva: de ce dracului isi platesc juristii daca acestia nu-s in stare sa negocieze un contract in avantajul clientilor.

#15088
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Bineinteles ca se poate intampla ca preturile creasca daca exista, dupa cum spui si tu, o justificare pertinenta.
Insa preturile nu trebuie sa creasca ca urmare a furnizarii fortate a unor servicii nesolicitate urmate de justificari mincinoase. Ori noi ne  aflam in aceasta situatie.

#15089
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postquant, on 09 august 2014 - 07:45, said:

Bineinteles ca se poate intampla ca preturile creasca daca exista, dupa cum spui si tu, o justificare pertinenta.
Insa preturile nu trebuie sa creasca ca urmare a furnizarii fortate a unor servicii nesolicitate urmate de justificari mincinoase. Ori noi ne  aflam in aceasta situatie.
Bre, matale esti juristul lor?...prea te faci ca nu vezi intrebarea mea.

#15090
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
Eu de unde sa stiu ce juristi au consultat cand au incheiat contractul. Este evident insa ca, contractul a fost incheiat la modul la care taxarea sa se faca pentru toti abonatii astfel incat Look extra sa fie furnizat la toti cu marirea corespunzatoare a pretului. Iar ca si justificare s-a dat vina pe fiscalitatea guvernamentala si s-a scos la inaintare 'taxa de stalp' care nu este in vigoare.  

Asa ca dilema ta "de ce dracului isi platesc juristii daca acestia nu-s in stare sa negocieze un contract in avantajul clientilor"   Dupa tot ceea ce s-a intamplat in ultima luna (si majorarea e doar un aspect, dar putem reaminti si povestea extraoptiunii) nu cred ca ei isi pun in vre-un fel problema de-a face ceva in avantajul clientilor.

#15091
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Totusi discutia nu-si are locul aici. Incearca sa faci un topic nou eventual te rog. Intru aici sa citesc despre altceva.

Edited by grinci, 09 August 2014 - 08:40.


#15092
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View PostDIVX2006, on 09 august 2014 - 07:29, said:

(...) avantajul clientilor.
Nu ți se pare cam forțată asocierea celor două cuvinte...?Posted Image

#15093
commo

commo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.12.2005

View Postgrinci, on 09 august 2014 - 08:39, said:

Totusi discutia nu-si are locul aici. Incearca sa faci un topic nou eventual te rog. Intru aici sa citesc despre altceva.

De ce nu-si are locul aici? Aici se vorbeste despre UPC si vanzarea fortata catre abonati a postului Look Plus in suma de 3 lei/lunar. Fa-ti tu alt topic nou si vorbeste despre cai verzi pe pereti. Deci, sa revenim. Sa recapitulam faptele.
5 iunie - Se anunta cu tobe si trambite ca UPC a semnat pt perioada 2014 - 2019  un contract cu LookTV-urile pt retransmisia posturilor ce vor transmite liga1
8 iulie - UPC trimite urmatorul mesaj catre abonati:

Pentru tine – noi canale premium
Draga L...
Iti multumim ca esti alaturi de noi si te asiguram ca punem pe primul loc dorintele tale: iti oferim cele mai multe canale pentru copii si canale de documentare precum si cele mai valoroase canale HD disponibile prin cablu.
Suntem fericiti sa te anuntam ca din iulie iti oferim doua noi canale premium – Disney Junior si Look PLUS – pentru tine si intreaga ta familie.
Incepand cu 1 august, abonamentul tau se va majora cu cu 3 lei (TVA inclus).
Ne bucuram sa te avem alaturi, de aceea vom continua sa iti oferim serviciile digitale de cea mai buna calitate.
Multumim
Echipa UPC

Tot atunci UPC acorda "optional" obligat - fortat pachetul Extra Fotbal 10 lei.

La pachetul "optional pana ne cauti tu" se renunta dupa interventia ANPC
La postul Look PLus vandut fortat nu se renunta. Vor cu tot dinadinsul sa acoperim noi, toti abonatii UPC, gaura creata de prostia unora din conducere care cumpara produse inutile pentru majoritatea clientilor companiei.

#15094
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Topicul e despre canale hd nu despre taxe si extraoptiuni. Dar la cat de obraznic te vad imi dau seama ca n-am cu cine discuta.

Edited by grinci, 09 August 2014 - 10:17.


#15095
commo

commo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.12.2005
Nu sunt obraznic. Topicul este despre UPC - digital TV. Si, implicit, programele din grila, vandute fortat sau nu. Prea usor treceti peste un abuz. Sunt de acord ca UPC nu este singura care procedeaza asa (si RTC si RDS au procedat la fel). Singura diferenta acuma este evidenta faptului ca au cumparat ceva inutil de care nu aveam nevoie si, imediat, au scumpit abonamentul. Se poate intampla la fel maine, poimaine si iarasi vei inghiti un nou canal inutil si o noua scumpire?

#15096
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
@grinci te rog sa nu te superi ca am discutat aici si alte probleme.  Diversi participanti au mentionat cu cateva pagini in urma abuzuri grave care se intampla in ultima vreme la adresa abonatilor si tot mai multi ne-am alaturat discutiei pe acest topic activ.  Ca altfel bineinteles ca putem face un topic numai despre marirea abonamentului, un altul numai despre optiunea extrafotbal, un altul numai despre 'minciuni debitate abonatilor de catre serviciul de relatii clienti' sau 'facturi gresite si retrase' sau 'unii abonati primesc facturile refacute ale altora'  etc,   dar cu atatea topice ne-am dilua discutia,
Avem de a face cu o succesiune de abuzuri si aberatii, o situatie exceptionala care eu cred ca merita mentionata peste tot pe forum ca sa o stie toata lumea.
Si iti dau exemplul cu taxa de stalp: inca sunt oameni pe forumul asta care iau de buna minciuna sfruntata a serviciului de relatii cu clienti repetata deja de peste o luna. Exista si topic pe tema asta si degeaba.

Altfel singura noutate despre posturi HD la UPC este ca se va elimina UTV HD.

Edited by quant, 09 August 2014 - 11:39.


#15097
commo

commo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 31.12.2005
O alta noutate ar fi ca posturile Look TV HD si Look Plus HD inca nu au fost codate la unii abonati desi acestia au renuntat la optiunea Extra Fotbal

#15098
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postcrislacor, on 09 august 2014 - 09:15, said:

Nu ți se pare cam forțată asocierea celor două cuvinte...?Posted Image
Olecuta, ...corect ar fi fost sa spun in avantajul ambelor parti. Trebuie sa castige si UPC-ul si sa fim si noi clientii multumiti.

#15099
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
asta am zis si eu cu ceva pagini in urma, negociai doar in functie de doritori, punea-i toate Lookurile in extraoptiunea adresata doar fanilor si la restul le dadeai pace. ... si nici nu s-ar mai fi gresit facturile.


View Postcommo, on 09 august 2014 - 11:23, said:

O alta noutate ar fi ca posturile Look TV HD si Look Plus HD inca nu au fost codate la unii abonati desi acestia au renuntat la optiunea Extra Fotbal

probabil ca dupa tot scandalul cu majorarea&extraoptiunea s-au gandit sa mai lase Look HD la liber ca sa vada cei care nu au extraoptiunea   'ce pierd'.

Edited by quant, 09 August 2014 - 12:51.


#15100
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postquant, on 09 august 2014 - 12:33, said:

asta am zis si eu cu ceva pagini in urma, negociai doar in functie de doritori, punea-i toate Lookurile in extraoptiunea adresata doar fanilor si la restul le dadeai pace. ... si nici nu s-ar mai fi gresit facturile.




probabil ca dupa tot scandalul cu majorarea&extraoptiunea s-au gandit sa mai lase Look HD la liber ca sa vada cei care nu au extraoptiunea   'ce pierd'.
Nu, corect era sa ramana preturile care erau din moment ce vor scoate canalele anuntate.(mtv, utv...)

Vorbesc de Look pls SD la 3 lei , nu de pachetul Look, Look Hd si Look Plus HD.

#15101
quant

quant

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,915
  • Înscris: 21.02.2004
din ce s-a discutat, reiese ca Look HD nu merge in continuare decat la unii, la care ori inca nu le-a procesat vreo cerere mai veche de dezactivare, ori inca spera ca abonatul, nimerind pe Look HD va fi asa de impresionat de ceea ce vede ca il va dori si in continuare. Posturile care se scot se elimina probabil pentru a compensa pierderea datorata faptului ca nu le-ai iesit pasentza cu extrafotbalul (le-a taiat ANPCul elanul) iar majorarea datorata Look plus SD probabil ca nu acopera toata valoarea contractului. Oricum pana la urma noi suntem cei afectati...

Edited by quant, 09 August 2014 - 13:43.


#15102
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
Ei stiu bine la cine merg inca si la cine nu. Eu l-am dezactivat acum o luna si acum 2 zile am intrebat care e treaba pana la urma si au zis ca sunt lasate pe liber deci nu voi fi taxat. La majoritatea sunt lasate pe liber nu doar la cativa.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate