Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...

Bibelorui, macrameuri si altele

Inventia secolului din Afganistan?
 G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?
 Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!
 

U.P.C. - 51 de canale în format H.D. (49+ 2x LookSport PPV). Partea I.

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
26365 replies to this topic

#14527
BogdanDorin

BogdanDorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 02.10.2010
Unde e ca eu nu vad ppv

#14528
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
daca tin minte, si inainte de ca cumpara eurosport drepturile pentru PL, a mai aparut ceva test cu PPV premier league...

#14529
hansoloro2

hansoloro2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,131
  • Înscris: 10.03.2012
Pe dvb-c doua canale de teste sunt ppv,si ar trebui sa fie pe canalul lor portal tv

#14530
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Eu nu vad niciun ppv, poti pune o poza?

#14531
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Abia acum le-am văzut si eu dupa ce am introdus codul 910, sunt doua canale: IPPV si Pay Per.

#14532
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

 hansoloro2, on 11 iulie 2014 - 06:46, said:

Ppv in portal tv

Pune o pozã/capturã. Nu este nici un P.P.V. în Portal TV (încã).

 gandrei3, on 11 iulie 2014 - 08:46, said:

Abia acum le-am văzut si eu dupa ce am introdus codul 910, sunt doua canale: IPPV si Pay Per.

A zis cã se aflã în Portal TV.

#14533
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,393
  • Înscris: 05.09.2005
Vorbeste in numele tau, te rog :). Eu sunt multumit de UPC.

#14534
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Digitalul costa 27 de lei cu 51 de canale pachetul minim. Nu e pret bun doar pentru televiziune asa e, dar la pachet cu 3 servicii se merita insa sa dai 65 de lei cu Familia HD (mediabox cu DVR inclus), Net de 150 si telefonie Posted Image Cine nu e multumit e liber sa aleaga alta firma.
44 de canale nu exista pe digital ci doar pe analogic in unele localitati. Analogicul isi traieste ultimii ani pe cablu, sper sa scada si mai mult numarul posturilor in analogic desigur, doar nu cred ca se asteapta cineva ca in viitor sa se imbogateasca grila. Nostalgicii insa mai pot alege analogicul pana cand se pune punct si vor fi nevoiti totusi sa treaca pe digital.

Edited by Kalman2007, 11 July 2014 - 20:12.


#14535
FlorinXstyle

FlorinXstyle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 24.01.2013
Am primit urmatorul mail:

"Iti multumim ca esti alaturi de noi si te asiguram ca punem pe primul loc dorintele tale: iti oferim cele mai multe canale pentru copii si canale de documentare precum si cele mai valoroase canale HD disponibile prin cablu.
Suntem fericiti sa te anuntam ca din iulie  iti oferim doua noi canale premium – Disney Junior si Look PLUS – pentru tine si intreaga ta familie.
Incepand cu 1 august, abonamentul tau se va majora cu cu 2 lei (TVA inclus).
Ne bucuram sa te avem alaturi, de aceea vom continua sa iti oferim serviciile digitale de cea mai buna calitate.
Multumim
Echipa UPC

In conformitate cu prevederile articolului (51) alineatul (7) din Ordonanta de Urgenta nr. 111/2011 privind comunicatiile electronice, cu modificarile si completarile ulterioare, in cazul in care nu esti de acord cu modificarea pretului abonamentului, ai dreptul să denunti unilateral contractul fara despagubiri in termen de 30 de zile de la primirea prezentei scrisori. In acest sens trebuie sa te prezinti personal in orice magazin UPC pentru a depune cererea."

Prin urmare nu sunt de acord cu aceasta majorare de abonament si doresc sa renunt la abonament. Daca inchid contractul mai trebuie sa platesc diferenta de abonament pana la finalul anului ?

#14536
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Ca sa fii sigur suni la ei, e cel mai simplu asa. Acum e momentul sa renunte cine doreste sau sa prelungeasca cu o oferta mai buna pentru ca nimeni nu cred ca doreste sa piarda clienti, nu?  :D

#14537
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,796
  • Înscris: 04.04.2008
NU

#14538
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 cut3ryan, on 09 iulie 2014 - 20:39, said:

Vânzarea drepturilor TV pentru următorii cinci ani de Liga I s-au făcut în condiţii dubioase. Practic, LPF a cedat aceste drepturi către firma Intel Sky Broadcasting, fără a organiza vreo licitaţie, aşa cum s-a făcut în anii trecuţi. Această firmă a „descărcat“ meciurile din Liga I la posturile Look TV şi Look Plus. Odată cu această mutare, cele două posturi amintite au solicitat ieşirea din „must carry“, care le includea în lista obligatorie pentru fiecare operator şi au solicitat tarife pentru retransmisie. Dacă cei de la RCS&RDS n-au dorit să negocieze cu Intel Sky Broadcasting, în schimb, UPC a ajuns la o înţelegere cu deţinătoarea drepturilor TV pentru Liga I.

În România, dacă nu eşti atent, rişti să plăteşti şi pentru un serviciu pe care nu l-ai solicitat. O dovadă e strategia pe care au adoptat-o cei de la UPC.


Dacă nu spui că nu vrei extraopţiunea, o plăteşti La data de 6 iulie, UPC a explicat printr-un comunicat de presă că abonaţii firmei nu vor plăti nimic suplimentar pentru a vedea partidele din campionatul românesc. „Dorim să precizăm că pachetul de bază de televiziune UPC include canalul Look Plus, post TV care va difuza aproximativ jumătate din meciurile din Liga 1. Astfel, ne asigurăm că toţi clienţii noştri se vor bucura, fără cost suplimentar, de o mare parte din meciurile din Liga 1 şi Cupa Ligii. Am creat totodată o extraopţiune care se adresează acelor clienţi care doresc să aibă acces la toate meciurile din cele două competiţii. UPC pune la dispoziţie, într-un pachet separat, întregul conţinut fotbalistic (Look TV, Look TV HD şi Look Plus HD), pentru preţul de 10 lei lunar“, a anunţat UPC. Numai că acum, operatorul de cablu a venit cu o decizie bizară. Abonaţii vor vedea, începând din lunea iulie, toate posturile care vor transmite meciurile din competiţiile interne. În această lună, oamenii nu vor plăti nimic în plus pentru această extraopţiune care s-a activat, fără ca ei să fie întrebaţi. Totuşi, începând din luna august, fiecare abonat va plăti cu 10 lei în plus la factură, dacă nu va solicita dezactivarea extraopţiunii amintite.


Sursa:Adevarul

noroc ca am activat UPC on-line si am fost anunat pe mail ca am un mesaj
e tarziu in noapte si am zis "hai sa verific":

Quote

Suntem fericiti sa te anuntam ca in urmatorii 5 ani la UPC vei trai spectacolul meciurilor din Liga 1.

•Cu pachetul tau actual de televiziune poti urmari o mare parte din meciuri pe Look PLUS

•Acum, cu noua optiune suplimentara Extra Fotbal iti oferim acces la inca 3 canale:

o   Look TV
o   Look TV HD
o   Look PLUS HD

Astfel, cu aceasta optiune, vei putea sa te bucuri de toate meciurile din Liga 1 si la calitate HD.

Noua optiune Extra Fotbal a fost adaugata abonamentului tau.
In luna iulie iti oferim gratuit optiunea, urmand ca din 1 august aceasta sa fie tarifata cu 10 lei/luna (TVA inclus)
Daca doresti sa o dezactivezi, o poti face foarte usor, alegand una din urmatoarele metode:

•Trimite un sms cu codul tau de client la numarul 1719 (numar cu tarif normal)
•Suna la 0800 080 872 (numar gratuit din orice retea)
•Acceseaza pagina extra.upc.ro


La UPC vei avea parte intotdeauna de servicii si continut de cea mai buna calitate.

Multumim
Echipa UPC

chiar ca ma gandesc sa le dau si eu o tzeapa, asa tot "fericit", asa cum ma anunta ei "suntem fericiti sa te anuntam ca o sa platesti mai mult, chiar daca nu vrei, dar vrem sa-i parlim pe prostii care ne sunt clienti si nu sunt atenti ca ii "jeg"-manim

abia astept sa plec din tara asta. 5 ani mi-a cam ajuns

#14539
pursimuove

pursimuove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 16.04.2014
Pleaca, cine nu te lasa. La fel de bine cum esti liber sa dai un telefon gratuit pentru anularea extraoptiunii... dar lenea e maxima.

Legat de cei 1-2-3 lei scumpire, sa ziceti mersi ca sunteti anuntati si nu se scumpesc serviciile fara sa stiti, vreti exemple ? enel, distrigaz, mai continui ?

#14540
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
Pursimuove, prietene, nu toți sunt conectați ca tine. Unii or sa își ia teapa pentru ca ãștia de la UPC sunt niște bulangii. Înțelegi tu? Unii nu or sa descopere decât când o sa vina factura, deja furați de primii 10 lei

#14541
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 AcidMan, on 12 iulie 2014 - 11:16, said:

Pursimuove, prietene, nu toți sunt conectați ca tine. Unii or sa își ia teapa pentru ca ăștia de la UPC sunt niște bulangii. Înțelegi tu? Unii nu or sa descopere decât când o sa vina factura, deja furați de primii 10 lei

si as mai adauga, si conectat fiind n-am timp sa verific furnizorii in timpul meu liber.

 pursimuove, on 12 iulie 2014 - 09:45, said:

Pleaca, cine nu te lasa. La fel de bine cum esti liber sa dai un telefon gratuit pentru anularea extraoptiunii... dar lenea e maxima.

Legat de cei 1-2-3 lei scumpire, sa ziceti mersi ca sunteti anuntati si nu se scumpesc serviciile fara sa stiti, vreti exemple ? enel, distrigaz, mai continui ?

problema e ca nu m-a anuntat nimeni si se scumpea
a aparut in Spam, ca am un mesaj de la UPC, am dat peste el pentru ca am vrut sa curat contul, de regula o fac o data de 2 ori pe an.

analogia cu enel era nimerita doar daca enelul scumpea kWh pentru ca imi distribuia curent albastru, se putea apropia de magaria UPC, si nu e prima.

nu e lene
daca eram lenes, romania era rai, dar in tarile civilizate sunt platit pentru ce realizez, furtul e minim. aici la romania se merge pe ciupeala, customer service e un concept extraterestru, dracu, obosesti numai de cand te trezesti dimineata.
imi fac un cont la banca, verific dupa un an, e mai mic, :lol:
ii platesc sa se foloseasca de banii mei.

nimeni nu ma opreste sa plec de unde am venit, numai eu puteam lua decizia asta daca romania era o tara a celor care muncesc nu a celor care fura si a celor carora li se pare normal sa se fure.
sorry mates, inca sunteti departe

#14542
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009

 AcidMan, on 12 iulie 2014 - 11:16, said:

Pursimuove, prietene, nu toți sunt conectați ca tine. Unii or sa își ia teapa pentru ca ăștia de la UPC sunt niște bulangii. Înțelegi tu? Unii nu or sa descopere decât când o sa vina factura, deja furați de primii 10 lei

Factura vine oricum inainte de sfarsitul lunii iulie (iulie e gratuit) iar optiunea e gratuita si se taxeaza numai dupa 1 august, deci timp este sa renunti sau sa afli de el. Iar cine nu e de acord la scumpirea de 3 lei poate renunta la contract sau sa negocieze o oferta mai buna, acum e momentul :D

#14543
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

 Kalman2007, on 12 iulie 2014 - 14:37, said:

Factura vine oricum inainte de sfarsitul lunii iulie (iulie e gratuit) iar optiunea e gratuita si se taxeaza numai dupa 1 august, deci timp este sa renunti sau sa afli de el. Iar cine nu e de acord la scumpirea de 3 lei poate renunta la contract sau sa negocieze o oferta mai buna, acum e momentul Posted Image

off Kalmane, nu e vorba ca NU POT RENUNTA, nu e vorba nici de 3 lei amarati, e vorba ca procedeul este nesimtit.
Se bazeaza pe faptul ca multi nu citesc factura, nu ii intereseaza televizorul si aia e practic o piata pe care UPC-ul o pierde.
Celor care nu sunt atenti la virgula, ii incalta cu un abonament.
Am si spus, mi-am dosrit Explorer-ul, i-am sunat de vreo 3 ori in 6 luni si nu mi-au adaugat nimic, mi-au promis ca o sa ma sune cineva de la vanzari, si nu s-au mai deranjat.
Nu stau de ei, am treburi f. importante, iar cand vreau sa ma relaxez prefer sa scriu pe softpedia decat sa citesc fiecare litera din factura de teama sa nu ma parleasca cu cine stie ce.

E vorba ca NU STIU CA CEVA IMI ESTE ADAUGAT LA PACHET FARA VOIA MEA, si e vorba ca NU IMI CITESC FACTURILE. LE PLATESC si gata, si stiu ca majoritatii romanilor li se pare normal sa fie furat de semenii lor pentru ca NU SUNT ATENT, mie nu mi se pare civilizat.
E ca tampenia aia, NOI VA BAGAM PE GAT CREDINTA IN SCOLI, daca nu va convine puteti refuza. De ce trebuie sa imi violeze cineva privatiunea si sa-mi fure din buzunar? De ce e normal sa fiu atent in fiecare minut ca cineva ma poate fura? De ce sa pierd eu timp si energie sa REFUZ ceva ce nu doresc?

O sa le fac scrisoare la protectia consumatorului

Edited by tsunnami, 12 July 2014 - 16:29.


#14544
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,856
  • Înscris: 07.07.2009
Nu au ales ei o metoda buna asta asa e dar din pacate ce au facut nu e ilegal Posted Image Poti face reclamatie dar nu cred ca va conta pentru ca daca nu esti de acord poti renunta la abonament. Multi asa au procedat si la RTC unde chiar din 14 iulie sunt scumpiri.
Ai dorit Explorer-ul adica Viasat Explorer, nu ?
In legatura cu scumpirea: acel mesaj trimis prin myupc e doar o tampenie, bineinteles ca nu din cauza Disney Junior sau Look Plus vine 3 lei in plus. Nu inteleg de ce nu au scris in mesaj adevaratele motive, ca daca suni la ei si intrebi atunci se zice

Edited by Kalman2007, 12 July 2014 - 17:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate