Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

vreau sa inchei contractul mai devreme

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
mihai1304

mihai1304

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.09.2009
da deci am fost azi in 4 magazine cosmote si am primit 4 raspunsuri diferite.. de fapt nici unul din ei nu stia pe ce lume traieste exact doar baiatul de la cosmote din piata romana(sediul central) a reusit sa mi explice si sa rezolve problema mea... deci fiiecarui angajat i am explicat pe rand  ca sunt in luna 22 de contract si ca vreau sa mi reziliez contractul mai devrem cu 2 luni doar pt a`mi face un abonament nou(deci sa mi schimbr si nr de telefon) pentru a beneficia de ofertele lor de la telefoane.. si i am intrebat de taxa de reziliere cat ar costa..prima angajata mi a spus ca ea nu stie care e taxa dereziliere prematura a contractului si ca mai bine sa astept inca 2 luni sa mi se termine contractul(faza cu asteptatu a fost ideea ei personala pentru ca intrebarii mele nu avea raspuns dar eu ii spusesem clar de la inceput ca nu vreau sa mai astept 2 luni) a 2 a angajata mi a spus ca taxa de reziliere a contractului e de 150€ si am ramas masca cand mi a zis(prima data am inteles 150mii si chiar i am zis "a da` nu e asa mult  prefer sa nu astept.. platesc"..:))) ce`ar mai fi..) al 3lea angajat mi a  zis ca taxa de reziliere pe langa cele 2 luni care trebuie platite in avans, se calculeaza in functie de abonamentul meu si de lunile ramase dar mi a mai zis ca mai bine sa ma duc in piata romana ca cei de acolo se ocupa de rezilieri de contracte(deci m au trimis dintr`o parte in alta..)  asa in sfarsit la romana i am explicat baiatului de acolo in aceeasi termeni ca si celorlalti si m a intrebat mirat"pai tu vrei sa ti reziliezi contractu mai devreme cu 2 luni ca sa ti faci unul nou sa ti iei telefon la oferta?!?" si eu i am zis ca da ca altfel n am cum.. normal ca ceilalti pe care ii intrebasem inainte niciunul n a  fost in stare sa ma sfatuiasca corect si sa mi zica ca DE FAPT prin programul de fidelizare(care incepe cu 2 luni inaintea incheierii contracului) am de ales adica: ori  minute in plus bla bla nustiu ce mi a explicat el faza cu minutele ca nu ma interesau, ori rreducere de 45€(in cazul meu) la orice telefon la liber ORI daca vreau un telefon la oferta sa mi prelungesc abonamentul actual dar sa mi si maresc  tipul de abonament fara sa mai fie nevoie sa mi reziliez contractu sa mi fac unul nou si toata bataia asta de cap care oricum m ar fi costat si bani in plus dar si timp.. deci fraaaate e greu sa dai in tara asta de oameni competenti care sa te puna pe scaun si sa ti explice clar ce si cum si cum e mai bine pt tine in functie de ce doresti.... da.. ideea era traim in romania si asta cateodata chiar ne ocupa tot timpul( am pierdut 4 ore cu plimbatu` din magazin cosmote in magazin cosmote..norocul meu ca intr`un final am ajuns chiar unde trebuie)..

#20
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009

View Postmihai1304, on 9th September 2009, 23:45, said:

decat sa reziliezi mai bine platesti in continuare si abonamentul actual

Attached Files



#21
ZuzaTicaloasa

ZuzaTicaloasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.09.2006
Cred ca mai bine suni la relatii cu clientii si intrebi acolo ce si cum. Pe mine m-au sunat ei cand am intrat in luna a 22-a si am inteles ca e regula generala, cand mai ai 2 luni de contract te suna ei. Probabil tu nu ai intrat inca in luna a 22-a.
In alta ordine de idei chiar ca`s habauci cei care lucreaza`n magazinele partenere cosmote. Din 5 magazine vizitate ieri am primit 16 preturi pt acelas telefon (toate peste 140 lei+bonus cosmote), iar la germanos nenea ala nici macar nu a avut bunavointa de a vedea cati bani tre sa mai pun peste bonus...mi-a spus sec "mai aduceti dvs. ceva bani in plus ca nu stau acum sa calculez". Pana la urma azi mi-a venit telefonu de la internity la pretul stabilit cu ei de 19 lei...asa ca i-am iertat pe cei care se ocupa cu vanzarile in reteaua cosmote. Cu toate astea am O MARE PROBLEMA. La toate magazinele am fost atentionata ca nu mai exista abonamentu cosmote 200 cu minute nelimitate in retea, acesta devenind Cosmote 200 cu 1500 minute in retea (lucru confirmat si de cei de la relatii cu clientii). Cu toate astea azi cand am semnat contractul se specifica clar in el ca beneficiez de 200 min nationale si nelimitat in retea. Acum eu nu stiu ce sa fac...daca depasesc 1500 de minute, pot sa ma puna sa platesc ce`i in plus chiar daca in contract scrie ca am nelimitat????????????????

#22
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Nu platesti nimic. Ai ramas cu vechiul abonament, adica nelimitat in retea.

#23
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View PostZuzaTicaloasa, on 10th September 2009, 20:46, said:

Cred ca mai bine suni la relatii cu clientii si intrebi acolo ce si cum. Pe mine m-au sunat ei cand am intrat in luna a 22-a si am inteles ca e regula generala, cand mai ai 2 luni de contract te suna ei. Probabil tu nu ai intrat inca in luna a 22-a.
In alta ordine de idei chiar ca`s habauci cei care lucreaza`n magazinele partenere cosmote. Din 5 magazine vizitate ieri am primit 16 preturi pt acelas telefon (toate peste 140 lei+bonus cosmote), iar la germanos nenea ala nici macar nu a avut bunavointa de a vedea cati bani tre sa mai pun peste bonus...mi-a spus sec "mai aduceti dvs. ceva bani in plus ca nu stau acum sa calculez". Pana la urma azi mi-a venit telefonu de la internity la pretul stabilit cu ei de 19 lei...asa ca i-am iertat pe cei care se ocupa cu vanzarile in reteaua cosmote. Cu toate astea am O MARE PROBLEMA. La toate magazinele am fost atentionata ca nu mai exista abonamentu cosmote 200 cu minute nelimitate in retea, acesta devenind Cosmote 200 cu 1500 minute in retea (lucru confirmat si de cei de la relatii cu clientii). Cu toate astea azi cand am semnat contractul se specifica clar in el ca beneficiez de 200 min nationale si nelimitat in retea. Acum eu nu stiu ce sa fac...daca depasesc 1500 de minute, pot sa ma puna sa platesc ce`i in plus chiar daca in contract scrie ca am nelimitat????????????????


Mai gasesti si tampiti!
Daca pe contractul de prelungire ai in continuare CFO200 cu nelimitat in retea, asta primesti. La prelungirea contractului iti poti pastra planul tarifar vechi, chiar daca o sa-ti acorde o subventie un pic mai mare daca treci la varianta noua. Imi poti spune te rog in ce magazin Germanos ai fost?!

#24
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009
decat sa reziliezi mai bine platesti in continuare si abonamentul actual
[/quote]
Am un prieten care mai are mai mult de 1 an de contract si pe care vrea sa il inchida si ramana pe cartela, sa inteleg ca are de platit doar 800 ron, sau pe lanfa astia mai are si altceva de platit ?

Edited by mihu30, 16 November 2009 - 13:07.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate