Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

vreau sa inchei contractul mai devreme

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
mihai1304

mihai1304

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.09.2009
problema suna in felul urmator: sunt in luna a 22-a de contract cu cosmote si vreau sa mi iau un telefon la oferta dar numai pot sa astept inca 2 luni sa mi prelungesc sau sa schimb abonamentul.. daca nu mai platesc ultimele 2 luni de contract ce se poate intampla..? ajung pe lista aia "neagra" a rau-platnicilor si sa am probleme pe viitor ? abonamentul actual e pe numele meu si pe cel nou n ar fi problema l as face pe numele lui tata sau pe firma gasesc eu.. sau e vreo posibilitate sa platesc ceva in plus acum sa reziliez contractu mai devreme? astept raspunsuri. multumesc

#2
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006

View Postmihai1304, on 7th September 2009, 16:43, said:

problema suna in felul urmator: sunt in luna a 22-a de contract cu cosmote si vreau sa mi iau un telefon la oferta dar numai pot sa astept inca 2 luni sa mi prelungesc sau sa schimb abonamentul.. daca nu mai platesc ultimele 2 luni de contract ce se poate intampla..? ajung pe lista aia "neagra" a rau-platnicilor si sa am probleme pe viitor ? abonamentul actual e pe numele meu si pe cel nou n ar fi problema l as face pe numele lui tata sau pe firma gasesc eu.. sau e vreo posibilitate sa platesc ceva in plus acum sa reziliez contractu mai devreme? astept raspunsuri. multumesc
Pai daca esti in a 22-a luna poti sa te duci sa-ti iei telefon la fidelizare, prelungesti abonamentul cu 12 sau 24 de luni. Nu trebuie sa mai astepti 2 luni.

#3
mihai1304

mihai1304

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.09.2009

View PostLaur1975, on 7th September 2009, 16:46, said:

Pai daca esti in a 22-a luna poti sa te duci sa-ti iei telefon la fidelizare, prelungesti abonamentul cu 12 sau 24 de luni. Nu trebuie sa mai astepti 2 luni.
si lista cu ofertele de la fidelizare unde le pot gasi? sau sunt aceleasi cu cele de la abonamente noi?

#4
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Au luat promotiile astea mintile Romanilor frate... Numa la noi lumea isi schimba numarul de telefon in fiecare an ca sa-si ia telefon la oferta :coolspeak:

#5
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Cel mai simplu ar fi sa pui mana frumos pe tel prezent si dai un tel la serv clienti. Atunci vei afla toate optiunile posibile si costurile. S-ar putea sa te surprinda cat de usor se vor rezolva problemele :))

#6
mihai1304

mihai1304

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.09.2009
nu stie nimeni de ofertele de la fidelizare? unde le pot gasi? sau daca sunt aceleasi de la abonamente noi? pe site`ul de la cosmote, cosmotemobile, nimic nu gasesc sunt varza e mai prost site`ul lor decat o pagina de hi5..

View PostStan_Patzitul, on 7th September 2009, 17:02, said:

Cel mai simplu ar fi sa pui mana frumos pe tel prezent si dai un tel la serv clienti. Atunci vei afla toate optiunile posibile si costurile. S-ar putea sa te surprinda cat de usor se vor rezolva problemele :))
sunasem inainte la 1234.. m a disperat robotul ala cu meniurile lui.. ma gandeam ca gasesc raspuns mai rapid aici

#7
DjHacky

DjHacky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 08.06.2009
Fi sigur ca vei primi o oferta mai avantajoasa daca iti prelungesti abonamentul decat daca sa reziliezi contractul si sa iti faci altul nou.

#8
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
In functie de abonamentul pe care il ai si in functie de valoarea facturilor tale de pana acum ti se acorda o suma. De exemplu, mie la un abonament CFO 60 mi s-a dat 55 euro. Aceasta suma o scazi din pretul unui telefon la liber. Te poti duce oriunde la Germanos, Internity, Cosmote, Beeep sau alti parteneri.

#9
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008

View PostLaur1975, on 7th September 2009, 18:07, said:

In functie de abonamentul pe care il ai si in functie de valoarea facturilor tale de pana acum ti se acorda o suma. De exemplu, mie la un abonament CFO 60 mi s-a dat 55 euro. Aceasta suma o scazi din pretul unui telefon la liber. Te poti duce oriunde la Germanos, Internity, Cosmote, Beeep sau alti parteneri.
pe 2 ani ai avut abonamentul?

#10
user_y48

user_y48

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 03.09.2009
Si daca vrei sa reziliezi abonamentul la Cosmote , ce platesti , lunile de abonament care au mai ramas ? etc... penalizare ceva ?

#11
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Da pe 2 ani abonamentul.
Platesti abonamentul x numarul de luni ramase. Fara penalizari.

#12
mihai1304

mihai1304

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.09.2009
pai e mai convenabil inseamna sa platesti in avans alea 2 luni de exemplu si sa reziliezi contractu ca sa poti face altul.. la contract nou preturile la telefoane is foarte bune din cate vad.. nu se mai merita sa ti prelungesti abonamentul daca vrei un telefon mai cat de cat asa..

#13
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Mihai, intotdeauna o oferta de prelungire va fi mai avantajoasa decat una de new client. Daca esti in luna a 22-a prelungesti pe 12 sau 24 de luni si iti alegi un telefon sau minute. Cum am zis si in celalalt topic al tau mai multe detalii pe webcare.cosmote.ro :)

#14
mihai1304

mihai1304

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 06.09.2009

View PostSuperMelon, on 7th September 2009, 19:19, said:

Mihai, intotdeauna o oferta de prelungire va fi mai avantajoasa decat una de new client. Daca esti in luna a 22-a prelungesti pe 12 sau 24 de luni si iti alegi un telefon sau minute. Cum am zis si in celalalt topic al tau mai multe detalii pe webcare.cosmote.ro :)
mda.. am intrat pe webcare e frumos facut site`ui si folositor.. dar referitor la ce mi zici tu: ei imi ofera mie o reducere de 45€ la orice telefon din valoarea sa la liber. deci telefonul pe care vreau sa l iau, la liber e 700 roni iar cu reducerea lor as da 500 roni pe el.. pe cand la abonament nou cfo100 pe 2 ani platesc acelasi telefon doar 159 roni. clar nu mi convine o prelungire de abonament...

Edited by mihai1304, 07 September 2009 - 19:53.


#15
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Asa este, sunt mai ieftine telefoanele la un nou abonament, insa mie nu-mi convine sa-mi schimb numarul la fiecare 2 ani.

#16
ZuzaTicaloasa

ZuzaTicaloasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.09.2006
Sunt in aceeasi situatie cu cel care doreste rezilierea.
La mine a fost simplu sa rezolv. M-au sunat cei de la cosmote in momentul in care mai aveam 2 luni de contract, mi-au spus ca beneficiez de un bonus de 100 de euro (ab cosmote 200) si in orice moment din astea 2 luni ma pot duce sa semnez prelungirea de contract si sa`mi achizitionez un telefon nou. Am fost la Iternity care pe langa bonusul de la cosmote mai dau si ei un bonus daca semnez la ei si`mi voi lua un Samsung star (s nu stiu cat) la care mai platesc doar 19 lei.

#17
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View PostZuzaTicaloasa, on 8th September 2009, 23:33, said:

Sunt in aceeasi situatie cu cel care doreste rezilierea.
La mine a fost simplu sa rezolv. M-au sunat cei de la cosmote in momentul in care mai aveam 2 luni de contract, mi-au spus ca beneficiez de un bonus de 100 de euro (ab cosmote 200) si in orice moment din astea 2 luni ma pot duce sa semnez prelungirea de contract si sa`mi achizitionez un telefon nou. Am fost la Iternity care pe langa bonusul de la cosmote mai dau si ei un bonus daca semnez la ei si`mi voi lua un Samsung star (s nu stiu cat) la care mai platesc doar 19 lei.

Sefa, aceea este o campanie nationala valabila in magazinele proprii Cosmote, Germanos si Internity. Nu-ti acorda niici un dealer extrasubventie ca iti faci prelungire la ei!
Oricum taxa pentru incetarea contractului in ultimele 3 luni este de 100RON, pentru cei dornici sa stie!

#18
ZuzaTicaloasa

ZuzaTicaloasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 12.09.2006

View Postd1ab0l33k, on 9th September 2009, 02:52, said:

Sefa, aceea este o campanie nationala valabila in magazinele proprii Cosmote, Germanos si Internity. Nu-ti acorda niici un dealer extrasubventie ca iti faci prelungire la ei!
Oricum taxa pentru incetarea contractului in ultimele 3 luni este de 100RON, pentru cei dornici sa stie!

Nu stiu care cum e, cert e ca la germanos trebuia sa platesc aprox 200 de lei pt telefon, iar la Iternity doar 20 de lei. Oricum discutia este despre incheiat contractul mai devreme pt a achizitiona un nou telefon. Faptul ca`mi iau sau nu alt telefon si la ce pret il iau sunt alta poveste. De retinut este ca poti semna prelungirea contractului inainte de a expira contractul vechi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate