Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

HTC Touch 2

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#19
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008

View Postvirtualx, on 24th October 2009, 01:05, said:

am vazut si pretul 264 euro fara abonament cu tva inclus , e cel mai bun pret , dar stie cineva e branduit ?
Da, sunt codate si branduite. Au interfata aia oribila a lor, dar care se poate dezactiva din meniu si au pe capacul de la baterie patratelul portocaliu.

#20
LiviuCalugaroiu

LiviuCalugaroiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.06.2009
http://www.arenait.n...tc-touch-2.html aici spune ca are accelerometru, oricum mi se pare un telefon foarte bun si la un pret rezonabil la orange.

#21
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
articolul ala e scris la repezeala se pare...
nu are accelerometru (sau cel putin nu e activ, daca exista), si recunoscutul textului de mana trebuie activat din registrii... tot acolo zice ca nu are radio, insa confirm ca era FM Radio la bord :) la fel si cu bateria, e de 1100 mAh, nu de 1000 cum zice acolo.

Edited by worm, 25 October 2009 - 18:37.


#22
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
mda... l-am butonat astazi la orange , ecranul de 2.8 e cam mic,,, chiar daca vine cu winmo 6.5 ... nu mi-a placut la atingere ,

in rest e ok, mai subtirel decat arata in poze , e finut ca telefon , bine finisat , pretul e ok ... insa am butonat tot azi si htc hd ...m-am hotarat la cel din urma :D

#23
flopyro

flopyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.12.2007
mi-am cumparat shi eu un HTC Touch2 de la orange sunt multumit de el (inainte am avut Htc Touch Elf)
intrebare la "worm"  ai reushit sa instalezi un AVI player pe el? mie shi la TCPMP shi la CorePlayer imi da eroare
daca ai reushit te rog imi zici shi mie ce player/versiune ai ?

#24
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

intrebare la "worm" ai reushit sa instalezi un AVI player pe el? mie shi la TCPMP shi la CorePlayer imi da eroare
daca ai reushit te rog imi zici shi mie ce player/versiune ai ?
nu am incercat inca. nu am avut nevoie de aplicatia de genu.

#25
flopyro

flopyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.12.2007
si inca ceva, cum pot roti ecranul? din portrait in landscape

#26
flopyro

flopyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.12.2007
Am gasit varianta asta de TCPMP si merge  :D
dar tot nu stiu cum sa rotesc ecranul  :curse:

#27
zeet

zeet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.07.2005
Oare o sa mai vina in stoc la magazinul online?

#28
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006

View Postflopyro, on 29th October 2009, 15:38, said:

si inca ceva, cum pot roti ecranul? din portrait in landscape
A scris worm pe prima pagina:
"mic hack face ca long press pe tasta de raspuns apel intoarce ecranul"

#29
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Quote

si inca ceva, cum pot roti ecranul? din portrait in landscape
faci asa:

Unhide Screen Rotation Option- allow for screen rotation

    * [HKLM]\System\GDI\Rotation and look for HideOrientationUI.
    * Change its value from 1 to 0, restart your device and the setting should be back.
    * Then go to Start > Settings > Buttons > Assign to <Rotate Screen> (O singura chestie, la touch2 gasesti in START > Settings > Personal > Buttons.)

de aici.

Edited by worm, 30 October 2009 - 09:27.


#30
viobastea

viobastea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 03.02.2006

View Postzeet, on 30th October 2009, 00:47, said:

Oare o sa mai vina in stoc la magazinul online?
Acum am vb la Orange shop so mi-au spus ca vor mai apare. Abia s-a lansat la ei .. deci....

#31
zeet

zeet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.07.2005

View Postviobastea, on 30th October 2009, 09:30, said:

Acum am vb la Orange shop so mi-au spus ca vor mai apare. Abia s-a lansat la ei .. deci....

La Orange Shop in Cluj il au, costa 199 euro, desi online imi aparea la pretul de aprox 160, de unde aceasta diferenta?

#32
rramses

rramses

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 21.02.2007
Dragi forumisti... GPS-ul cum merge pe telefonul asta? Se misca bine? Ce soft pt GPS folositi? Si fara sa fiti subiectivi... isi merita banii telefonul asta? Multumesc anticipat!

#33
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
GPS-ul merge foarte bine, face lock in maxim 10 secunde. exista o aplicatie numita quickGPS care ia de pe net un update in functie de locatia ta care cica ajuta sa faca lock foarte repede.
ca software, banuiesc ca vei folosi iGo fiindca e cel mai popular, insa eu folosesc diferite aplicatii pt tracking si se inteleg foarte bine cu GPS-ul intern.

sincer eu zic ca telefonul asta imi acopera toate nevoie de comunicare si mobilitate la un pret corect!

#34
flopyro

flopyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 21.12.2007

View Postworm, on 30th October 2009, 09:26, said:

faci asa:

Unhide Screen Rotation Option- allow for screen rotation

    * [HKLM]\System\GDI\Rotation and look for HideOrientationUI.
    * Change its value from 1 to 0, restart your device and the setting should be back.
    * Then go to Start > Settings > Buttons > Assign to <Rotate Screen> (O singura chestie, la touch2 gasesti in START > Settings > Personal > Buttons.)

de aici.
am folosit advanced config, shi de acolo potzi activa orientarea ecranului, dar deabea dupa ce am citi postul tau m-am gandit sa intru shi la "personal -> buttons" acum am shi eu rotate screen pe "Send Key"
mersi mult!

@rramses: eu zic ca merita, am dat pe el 149 euroi la abo Delfin de 20, are tot .. inafara de accelerometer sensor, eu sunt multumit !
@zeet: depinde la ce abonament, la prelungire mi l-o calculat shi mie la 192 euro fara TVA, dar cu abo nou de 20 :((( ......o venit la 149

Edited by flopyro, 31 October 2009 - 14:26.


#35
zeet

zeet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 12.07.2005

View Postflopyro, on 31st October 2009, 14:20, said:

@zeet: depinde la ce abonament, la prelungire mi l-o calculat shi mie la 192 euro fara TVA, dar cu abo nou de 20 :( (( ......o venit la 149

Eu pe site mi-am selectat prelungire pe 2 ani la ab de 30 de euro si mi-a aratat ceva mai putin decat imi cer in magazin oricum, nu mai stiu exact dar parca 166, acum nu mai pot sa verific deoarece nu e pe stoc

#36
viobastea

viobastea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 03.02.2006
L-am luat .. Acum e la incarcat si am inceput sa caut aplicatii...E finut... imi place

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate