Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

HTC Touch 2

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#577
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,657
  • Înscris: 16.12.2008
Am un HTC Touch2 cu WM6.5 si pe care il folosesc in reteaua Orange. L-am cumparat acum un an jumate de la cineva, primul proprietar, care la luat de la Orange. Acesta mi-a spus ca WM6.5-ul este original, nu i-a facut update-uri sau instalat alte sisteme si asa l-am pastrat si eu de atunci.
Inca de cand l-am luat a avut o problema (pe care nu mi-a mai spus-o vanzatorul :( , drept ca am luat o mica tzeapa). Dupa un timp de vorbit se intrerupe convorbirea. Se intampla doar uneori, iar timpul dupa care se intrerupe este cateva minute aleator. Nu conteaza ca am apelat sau am fost apelat si nu conteaza in ce retea este interlocutorul.
Inca de la inceput am cautat rezolvari pe net si la sfatul cuiva am dezactivat 3G-ul, dar problema tot a ramas. Intre timp alte sugestii n-am mai primit si am supravietuit asa.
Acum "m-am trezit" ca vreau sa reactivez 3G-ul, pentru ca vreau sa folosesc aparatul si pentru internet. De fapt el merge si acum pe internet, dar in regim 2G (am doar un E in bara de sus). Treaba este ca nu mai stiu de unde am dezactivat 3G-ul si cum sa-l reactivez. Am "frecat" toate meniurile si nu gasesc nimic referitor la 2g/3g.
Asadar, va solicit ajutorul pentru cele doua probleme:
- intreruperea convorbirii - s-a mai lovit cineva de problema, sau aveti vreo idee de rezolvare, macar de incercat?
- activarea 3G - cum se face, din ce meniu?

Edited by yetiro, 06 October 2011 - 21:45.


#578
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Salut ! Vreau sa imi cumpar un HTC Magic si am auzit ca poate fi probleme ca la Blackberry daca nu ai un cod ? Nu te poti utiliza de el in intregime?

#579
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postyetiro, on 6th October 2011, 22:42, said:

- activarea 3G - cum se face, din ce meniu?
Start > Settings > Personal > Phone > Band >

Vezi si Start > Settings > Connection > HSDPA sa fie bifat.


Pt. intrerupere eu as incerca si un Hard-Reset (care este posibil sa nu ajute), dar vezi ca pierzi tot din telefon !



View Postcotzomyn, on 6th October 2011, 22:57, said:

Salut ! Vreau sa imi cumpar un HTC Magic si am auzit ca poate fi probleme ca la Blackberry daca nu ai un cod ? Nu te poti utiliza de el in intregime?
Incearca sa fii mai clar, eu unul n-am inteles despre ce cod este vorba si ce probleme poate sa fie; cum adica "nu te poti utiliza de el in intregime" ?    :huh:

#580
DARIUS1369

DARIUS1369

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 31.07.2009
Salut!
As dori sa achizionez SH un model de HTC Touch 2 si as vrea sa stiu daca exista si asa numitele replici(fake-urile) si ce ar trebui sa verific ca sa imi dau seama daca este sau nu original?
Multumesc!

#581
axel-wdm

axel-wdm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 04.07.2011
salut baieti, de scurt timp am si eu un Htc Touch2 si pana acum sunt multumit de el, dar imi tot da o eroare "there is a problem connecting to the GPRS..... ". as dori sa stiu ce aplicatii mai folositi pe el, teme pt spb shell.

si mai am o problema, la un interval de timp se tot aprinde displayul, exista vreo setare pt asta?? multumesc .

#582
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Salut. M-ar interesa si pe mine o aplicatie de blacklist, daca ma poate ajuta cineva. Momentan folosesc call firewall dar nu sunt multumit de ea, deoarece nu respinge imediat ci doar dupa ce suna o data. Mersi.

#583
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
salut, daca se poate putin ajutor, nu reusesc sa il conectez la pc, nu reuseste sa-mi instaleze driver-i, cum mai pot sa il sincronizez cu outlook, acolo am nr. de telefon si agenda, sa le bag manual ar lua cam mult, am 300 numere.

#584
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 16.06.2006

View PostFlorin_lou, on 24 martie 2012 - 12:26, said:

salut, daca se poate putin ajutor, nu reusesc sa il conectez la pc, nu reuseste sa-mi instaleze driver-i, cum mai pot sa il sincronizez cu outlook, acolo am nr. de telefon si agenda, sa le bag manual ar lua cam mult, am 300 numere.

Stiu ca e tardiv, dar poate mai e si altcineva interesat...
Ai instalat ActiveSync? (e valabil pentru WinXP)
La Vista/Seven este Windows mobile device center.

#585
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Ceva yahoo messengere functionale pe acest telefon mai stiti ?

#586
spreeeeee

spreeeeee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.05.2008
Buna ziua. Am o problema cu HTC-ul. Nu merge nici un video pe youtube. Folosesc Internet Explorer sau Mozilla (cel cu care vine telefonul).  Zice ceva de format. Ce as putea sa fac?

Edited by spreeeeee, 23 May 2013 - 02:08.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate