Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

HTC Touch 2

- - - - -
  • Please log in to reply
585 replies to this topic

#1
drusu.sv

drusu.sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 29.06.2007
Noul Htc Touch2 a fost anuntat oficial pt. 6 oct. 2009 (data lansarii wm 6.5), dar se pare ca-l vom avea in magazine cel mai devreme pe la sfarsitul acestui an. va avea wm 6.5 dar nu se vorbeste nimic deocamdata de pretul cu care va iesi pe piata. speram sa fie unul cat mai acccesibil.

cateva specificatii:
- TFT touch screen 240 x 320, 2,8 inch, 65 k culori
- procesor Qualcomm MSM7225 528 MHz
- 256 RAM, 512 ROM
- micro SD Trans Flash
- 3G, EDGE, WI-FI,Bluetooth
- camera 3,15 MP 2048x1536 pixels
- standard battery, Li-Ion 1000 mAh

cateva poze:

[ http://img.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-touch2-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://img.gsmarena.com/vv/pics/htc/htc-touch2-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sursa



#2
drusu.sv

drusu.sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 29.06.2007
si un video cu noul htc touch2

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nOyvs3fjLbY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
A aparut aicisi aici.

#4
drusu.sv

drusu.sv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 29.06.2007
ma indoiesc ca e disponibil in stoc, avand in vedere ca inca nu s-a lansat oficial (data lansarii va fi cel mai devreme pe  6 octombrie, data lansarii wm 6.5).
cred ca se pot face comenzi, dar ti-l aduc dupa ce va fi lansat oficial.
oricum, din ce vad va avea  un pret relativ decent

Edited by drusu.sv, 01 October 2009 - 09:13.


#5
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
maine sau luni imi ajunge :D  :punk:
sa vedem ce poate!

#6
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
sa il stapanesti sanatos  :thumbup:

si sa ne impartasesti impresiile  :)

Edited by Volvo, 02 October 2009 - 15:12.


#7
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
Mi-a venit; ieri. Prima impresie e buna. Am ales versiunea gray, oricum doar asta o si aveau pe stoc...

Personal acopera toate asteptarile mele de la el. Dotari business intr-o carcasa business, fara elemente 'stridente'. Ecranul foarte clar vizibil in interior, se vede destul de slab la lumina soarelui, insa e utilizabil si asa. Tastatura virtuala raspunde bine la scriere. Personal inca mi-e cam greu sa ma adaptez la ea (am avut un E61 inainte...). Sper ca in timp sa fie mai bine. Sinctonizare perfecta cu Exchange-ul de la servici, posibilitate de a-l folosi ca modem over bluetooth, over USB, ba chiar si bluetooth PAN am vazut ca stie...

L-am butonat destul de intesiv de ieri pana azi si nu s-a blocat, nu a raspuns greu comenzilor. Deocamdata nu pot sa zic exact cat tine bateria...
Sa vedem...

Revin cu poze si cu alte impresii.

Edited by worm, 06 October 2009 - 15:20.


#8
j1mmy

j1mmy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 14.07.2006
alte impresii aveti despre el?

windows mobile 6.5 cum se misca?

#9
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
worm poti sa ne spui cu ce accesorii vine?

Stie cineva daca suporta card de 8GB ?

Edited by andrei_andyground, 16 October 2009 - 07:07.


#10
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
da, destul de sigur ca suporta 8 gb. de 4 merge ok.
vine cu charger, care defapt e un transformator in care bagi un cablu USB si casti. E interesant ca mufa USB nu e miniUSB, e ceva mai ciudat, care insa imi permite sa bag si clasicul miniUSB. stie cineva sa-mi zica daca e vreo problema sa folosesc miniUSB in mufa aia?
OS-ul se misca foarte bine. nu am reusit inca sa-l crash-uiesc... :) am instalat o gramada de softuri de care aveam nevoie. nu folosesc interfata HTC, imi place sa vad pe ecran tot ce am nevoie deodata. referitor la ecran, chiar daca e rezistiv sunt impresionat de acuratetea. nu prea folosesc stilusul, nu simt nevoia. imi place ca multe functii sunt gandite bine si asta face din interfata sa fie foarte ergonoma.

eu cred ca printre cele mai reusite modele HTC ca design. iar ca software, depinde de cum ti-l "faci" :)

bateria ma tine putin peste 2 zile in urmatoarele circumstante: ~20 minute/zi vorbit, internet mobil activ nonstop pt activesync, wireless ON tot timpul, bluetooth off.

pentru orice alte intrebari, cu placere va raspund.

exact asta mi-a venit in pachet: http://www.gsmarena....smarena_021.jpg

Edited by worm, 16 October 2009 - 14:20.


#11
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Mersi pentru raspuns worm.
Totusi mai am o intrebare.  :)  Din ce am citit comentariile de aici am inteles ca nu ar avea functia "Accelerometer sensor for auto-rotate". Poti sa ne lamuresti si pe noi?
Si inca o intrebare referitoare la capacitatea bateriei. Mersi.

Edited by andrei_andyground, 19 October 2009 - 09:52.


#12
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002

Citat

Din ce am citit comentariile de aici am inteles ca nu ar avea functia "Accelerometer sensor for auto-rotate". Poti sa ne lamuresti si pe noi?
nu are accelerometru insa un mic hack face ca long press pe tasta de raspuns apel intoarce ecranul... foarte simplu. mi se pare chiar mai comod asa.

referitor la baterie, am reusit sa mai castig o zi la baterie prin niste setari la wireless. ma tine 3 zile si ceva acum. wireless on tot timpul (cand intra in standby isi da off totusi), conexiune de date 3g tot timpul cu activesync exchange activ, 20 minute pe zi vb.... si cred ca va tine si mai mult odata ce incep sa ma plictisesc de el :) si sa nu-l mai butonez aiurea...

Edited by worm, 19 October 2009 - 15:16.


#13
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006
Worm ai fost cumva atent daca atunci cand il conectezi la PC cu cablul de date se incarca si bateria sau are o optiune prin care poti sa dezactivezi incarcarea? Nu de alta, dar parca nu mi-ar conveni daca s-ar incarca de fiecare data cand il conectez prin intermediul cablului de date.

#14
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
se poate dezactiva. e o setare care zice: "when the device is on, don't charge the battery if connected to PC". adica se incarca de la pc doar daca il ai in stand-by. odata ce lucri pe el, incarcarea se opreste.

PS: vezi ca a aparut la oferta orange undeva la 149 euro cu contract pe 2 ani.

#15
andrei_andyground

andrei_andyground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 07.06.2006

Vizualizare mesajworm, pe 20th October 2009, 15:53, a scris:

se poate dezactiva. e o setare care zice: "when the device is on, don't charge the battery if connected to PC". adica se incarca de la pc doar daca il ai in stand-by. odata ce lucri pe el, incarcarea se opreste.

PS: vezi ca a aparut la oferta orange undeva la 149 euro cu contract pe 2 ani.

Mersi.
Interesant. Sper sa nu fie cu meniul de orange si sa nu fi facut cei de la orange la fel ca si cu Asus P552w, sa-i scoat WLAN-ul.

#16
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
pe la alte magazine , unde se poate butona sau compara cu altceva ?? eu am alergat mai peste tot si nu am vazut nicaieri pe stoc , nici macar dummy
vreau sa-l compar cu htc t hd , comparare fizica intre ele
gps ai folosit la el worm ?

#17
ccb

ccb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 20.09.2008
Sunt la magazinele Orange, tot acolo au si HD. Se poate face comparatia fara probleme.

#18
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 30.05.2005
am vazut si pretul 264 euro fara abonament cu tva inclus , e cel mai bun pret , dar stie cineva e branduit ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate