Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Ce mi s-a furat astazi

- - - - -
  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#1
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 03.11.2006
Incredibil. Azi mi-au furat busonul de la rezervorul de benzina la un matiz. Lumea se duce dracu'. Mergand pe ipoteza ca daca nu las nimic de valoare in masina aceasta nu prezinta interes pentru hoti, am evitat in mare parte genul acesta de evenimente. Insa asta e prea de tot. Pentru un buson de maxim 30 lei baga surubelnita si-ti racaie toate vopseaua, tu-le muma-n c*u de gainari. Sunt total dezgustat.

#2
bebeee

bebeee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2009
30 ron in 2 minute max nu rau.Nu inteleg totusi de ce la un matiz...mama lor de fomisti.

#3
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007
Poate pentru "profesionist" experienta cu matizul a fost un eveniment inedit. Deh, amorul artei!

#4
bebeee

bebeee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2009
Ce profesionist..N-auzi ca i-a racait toata vopseaua?

#5
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
sa vedeti la BMW cum poate sa arate o capota sau un portbagaj dupa ce au fost furate.... emblemele.

#6
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007

 bebeee, on 30th August 2009, 23:43, said:

Ce profesionist..N-auzi ca i-a racait toata vopseaua?
Nu intimplator, am pus termenul intre ghilimelele de rigoare!  :peacefingers:

#7
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Tot la un matiz la un prieten au incercat sa ii fure casetofonul nu au putut si au dat cu ranga in el de l-au facut varza, asta nu a fost de ajuns au bulit si o usa la masina si au scris pe ea cu cheia.
Si nu au furat nimic.

#8
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Ieri mi sa furat emblema ghia de la Ford focus 2 de pe partea soferului,se vede cum a fost bagata cheia s-o smulga.Mama lor de javre,daca l-as prinde pe hot as face cunostiinta cu ranga. :deadtongue:

Edited by kosmin90, 30 August 2009 - 23:16.


#9
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
Mie, la matiz mi-au furat fata de la casetofon. Au lucrat bine baietii in sensul ca... , au spart geamul ala micut de la sofer, au deschis geamul mare de la usa, au deschis usa si.. au furat doar fata!. Daca cautau in torpedou gaseau cheita aia cu care iesea tot casetofonu.

In mod sigur nu vroia decat fata pentru ca, era un model foarte rar de samsung cu caseta.

#10
Whiskey

Whiskey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 04.08.2009
Bun topicul asta, avand in vedere ca traim in Romania. Cred ca o sa ajunga la 100 de pagini in 10 zile :lol:

#11
raduupri

raduupri

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 18.01.2009

 bebeee, on 30th August 2009, 22:31, said:

Nu inteleg totusi de ce la un matiz...mama lor de fomisti.

Poate aveau comanda ... :D

#12
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 raduupri, on 31st August 2009, 09:06, said:

Poate aveau comanda ... :D
Mai stiam eu pe un mester care facea "comenzi" d-astea la "baietii". Cele mai cautate erau oglinzile electrice, cu incalzire de VAG-uri - pentru ca mergeau pe mai toate modelele.

Edit: busonul de la Matiz e destul de greu de gasit aftermarket, probabil d-aia l-au operat. Oricum, sper ca ai casco la el.

#13
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Mi-e mi-au furat licuricii de la rotile de la bicicleta.  Se pune la furt auto ptr. ca a mancat-o pe prietene in fund sa mergem prin Neptun-Olimp_Mangalia cu ele, asa ca le aveam pe suport pe masina la Real, unde am oprit  sa facem cumparaturi. M-au vaduvit de 10 Lei, mai mult nervii decat paguba. Imi pare rau ca doar ce schimbasem bateriile.

Edited by Materium, 31 August 2009 - 10:34.


#14
dennis12225

dennis12225

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 15.05.2007

 Whiskey, on 31st August 2009, 00:53, said:

Bun topicul asta, avand in vedere ca traim in Romania. Cred ca o sa ajunga la 100 de pagini in 10 zile :lol:

Sper sa nu :worthy: .

Altfel am mai vazut masini cu geamul spart, probabil si-au lasat ceva la vedere.

#15
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
mie mi-au furat semnul de Opel sa-i ia naiba, si am dat o groaza de bani pe el!!

#16
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

 SpadasinulFricos, on 31st August 2009, 19:45, said:

mie mi-au furat semnul de Opel sa-i ia naiba, si am dat o groaza de bani pe el!!

Iei si tu de la unul similar , de firma , la alea nu prea conteaza detaliile de acest gen .

Asa a facut un prietene de al meu , la Megane-ul sau , pierduse capacelul de pe bara din spate (cel care ascunde sistemul pentru tractare) si a gasit o masina de firma cu aceeasi culoare cu a lui si a "operat-o" .

#17
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,968
  • Înscris: 03.12.2005
Bravo ma, ecologist-ecologist, si instigi la furt?

#18
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

 sebulbus, on 31st August 2009, 19:50, said:

Bravo ma, ecologist-ecologist, si instigi la furt?

Las' ca merge si asa ! , cum e la noi in tara asta , oricum sigla aia nu este ieftina de loc (pentru a mea , un set de embleme complete se invarte la 100 si ceva de euro , deci nu sunt deloc de ieftine, pentru C2) , asta e o alternativa care o fac multi , eu personal nu am furat nimic de pe alta masina , sunt destul de rele consecintele ... daca te prinde proprietarul .

Eu pe fund la C2 nu mai am urma de emblema , au disparut din ele si am decis sa le dau pe toate jos , arata si mai "clean fara" + ca e mai ieftin asa .

Edited by connectorxp, 31 August 2009 - 19:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate