Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce mi s-a furat astazi

- - - - -
  • Please log in to reply
480 replies to this topic

#19
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
Asa, si faptul ca sunt scumpe in ce fel scuza furtul, chiar si de pe o masina de firma?

#20
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006

View PostSpadasinulFricos, on 31st August 2009, 19:45, said:

mie mi-au furat semnul de opel

View Postconnectorxp, on 31st August 2009, 19:48, said:

Iei si tu de la unul similar , de firma , la alea nu prea conteaza detaliile de acest gen .
Frumos. Ia stai nitel pe tusa pana maine, poate nu mai ai idei de genul. 20 de ore de suspend.

#21
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View PostMarius3k, on 31st August 2009, 23:12, said:

20 de ore de suspend.
Cred ca gaborii i-ar da ceva mai multe ore de suspend :lol:

#22
bani002

bani002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 03.11.2006
Mi-am luat ieri buson. O chinezarie din targ de la Vitan, 15 lei a costat. Nu-mi vine sa cred ca cineva risca pentru 15 lei.

#23
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,171
  • Înscris: 02.04.2007
Mie mi-au rezolvat emblema din spate de super-car (Logan  :lol: ) cu surubelnita acum vreo 3 ani; nici ca am pus-o la loc. A doua lipsa: stegatoarele. Ma bate serios gandul sa-mi montez un sistem antifurt cu electrosocuri.

#24
pustiu_22

pustiu_22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,049
  • Înscris: 19.01.2007

View Postbani002, on 1st September 2009, 09:52, said:

Mi-am luat ieri buson. O chinezarie din targ de la Vitan, 15 lei a costat. Nu-mi vine sa cred ca cineva risca pentru 15 lei.
Ma intreb oare hotul chiar vroia busonul, sau a incercat sa iti sustraga benzina? Stiu ca la matiz chiar daca cheia este scoasa din contact indicatorul de benzina inca indica nivelul benzinei din rezervor. Acum de curiozitate cat iti indica?

#25
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
doua chestii pana acum, nu astazi:
Geam spart la Ceed, ramas fara detector si GPS
Lama de la stergatorul lung de la Auris (aici m-am scos ca erau pe duca si am inlocuit cu Aerotwin-uri).

#26
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008

View Postsebulbus, on 31st August 2009, 19:50, said:

Bravo ma, ecologist-ecologist, si instigi la furt?
Pai e mai ecologic asa, cumpararea unuia nou inseamna consumarea unor resurse naturale, cele din care se fabrica respectivul obiect.   :lol:


Recent n-am mai patit-o, dar acum vreo 10 ani mi s-a furat o masina cu totul, n-am mai auzit nimic de ea nici pana azi; pe urma, cand aveam Dacia, mi s-a furat de vreo 3 ori benzina, tot de vreo 3 ori rezerva (unul din furturi l-am descoperit cu ocazia unei pene, am imprumutat atunci o roata de la o masina de politie, sa ajung pana la vulcanizare), si de cateva ori mi-au deschis-o (niciodata n-au spart geamul, nici n-au stricat incuietoarea) si mi-au luat maruntisuri: o pipa, incarcator auto pt. telefon, tigari...
Alta data mi-au deschis masina (tot Dacia) si au mutat-o pe partea cealalta a strazii, dar nu lipsea nimic din ea - nu stiu sigur, au mutat-o doar de distractie, sau ca sa opereze mai linistiti si n-au apucat s-o faca...

In schimb, cand am comis-o eu ca un pr*st si mi-am incuiat cheile in Dacie (ma certam cu prietena mea) n-am fost in stare s-o deschid (a fost si o faza misto atunci, a venit un echipaj de politie care, fara sa ma legitimeze sau sa-mi ceara actele masinii, a inceput sa-mi dea sfaturi cum s-o deschid), a trebuit sa fortez porkbagajul si sa bag pe cineva pe acolo sa-mi deschida - as fi spart geamul, dar era sambata noapte, si mi-era frica sa nu raman asa pana luni, ca n-am unde sa-l schimb...

Oricum, nu las nimic de valoare in masina, nici in habitaclu, nici in porkbagaj...

Edited by barboso, 01 September 2009 - 11:19.


#27
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postpustiu_22, on 1st September 2009, 09:31, said:

Stiu ca la matiz chiar daca cheia este scoasa din contact indicatorul de benzina inca indica nivelul benzinei din rezervor.

Nu stii bine. Cand scoti cheia, toate acele coboara.

Deci, sa incep sa-mi iau fata de la mp3-player cu mine sus ? :huh: Ziceam si eu ca 2009, mileniul 3, alea alea.... :rolleyes:

#28
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006
Esti sigur?La Matizul de la firma acul indicator de combustibil ramane fix,chiar daca scot cheia din contact.Deci NU coboara.Tu probabil stii asta de la restul masinilor,unde exact asa cum zici tu se intampla.

#29
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Si la Matizul de la firma unde am lucrat tot asa ramanea acul. Ba chiar i-a fost furata toata benzina din rezervor pe tema asta.

#30
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,253
  • Înscris: 24.01.2008
Cred ca asa-i familia; si mie imi ramane sus, la Nubira   :D

#31
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Ah, este posibil sa ma fi obisnuit sa merg mereu cu un litru jumate in rezervor, cum fac de ceva vreme (criza). :w00t:

#32
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 08.12.2006
La matiz sigur acul de benzina arata in continuu nivelul din rezervor.
Busonul ala l-ai luat tu cu 15 lei, insa are supapa in el? Si daca are supapa, esti tu sigur ca este calibrata sa tina o anumita presiune in spate? Eu zic sa te duci la o reprezentanta si sa cauti un buson original, pentru ca busonul ala are rol mai mare decat de "capac".

#33
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Ne lesi cu busonul din reprezentanta? La Matiz? Grow up!

#34
closchkutza

closchkutza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,407
  • Înscris: 08.12.2006
Asa si daca este matiz care este problema? Sistemul de recuperare a vaporilor exista si la masina asta, in caz ca nu stiai. Insa ce sa zic, matiz=roaba pentru unii...

#35
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
varului meu i-au furat un N95 folosit ca GPS si internet pt laptop + suportul lui pt masina, emblema Alfa-Romeo cred cu o surubelnita.
s-a ales cu geamul spart si cu barbrizul facut tandari...

Edited by KyKyKyKy, 01 September 2009 - 13:00.


#36
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 28.06.2006

View PostSima2k, on 30th August 2009, 23:49, said:

sa vedeti la BMW cum poate sa arate o capota sau un portbagaj dupa ce au fost furate.... emblemele.

Se poate si mai rau, in cazul in care se fura eleronul. Pentru cine nu stie, eleronul ala se prinde cu un mastic special, care e taiat in modul cel mai barbar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate