Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masurare parametrii CATV prin Con...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 

STEAUA , DINAMO sau RAPID ?

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

Poll: STEAUA , DINAMO sau RAPID ? (94 member(s) have cast votes)

STEAUA , DINAMO sau RAPID ?

  1. STEAUA (56 votes [59.57%])

    Percentage of vote: 59.57%

  2. DINAMO (19 votes [20.21%])

    Percentage of vote: 20.21%

  3. RAPID (19 votes [20.21%])

    Percentage of vote: 20.21%

Vote Guests cannot vote

#19
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Dar de o echipa proasta care primeste bani si se face si mai proasta? ;)

#20
d@nyb

d@nyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.05.2005

ebola23, on May 25 2005, 08:39, said:

Dar de o echipa proasta care primeste bani si se face si mai proasta? ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Mi se pare un final de campionat mai blatuit ca oricare altul! :death:
Deodata toate adversarele Stelei si ale lui Dinamo sunt echipe obosite, fara chef de jucat fotbal. Asta e campionat? Rusiiiiiine! :death:

#21
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Nu e blatuit,doar ca nu se joaca cu rautate :P

#22
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Daca ar fi destept Dragomir acum, ar face o mutare inteligenta.
Sa nu inscrie nici o echipa romaneasca in competitiile europene...

Sa se lecuiasca de blaturi.

#23
d@nyb

d@nyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.05.2005
Oricum au cam uitat europenii ca se mai joaca fotbal si in Romania! :o

#24
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.03.2005

achilles, on May 9 2005, 12:17, said:

indiferent ce sunteti nu uitati ca fotbalul este totusi un sport

<{POST_SNAPBACK}>

gresesti tare de tot.
la noi in tara fotbalul e o afacere. Sportul inca nu si-a facut loc in `fotbalul` romanesc. Terenurile sunt pline de nenorociti, de baeti da cartier, crescuti in spatele blocului cu o coaja de paine pe zi... cu pregatire la nivel de clasa a 2-a...si asta nu numai in teren, ci si in fotoliul de presedinti de cluburi...MM(?)
Se bat ca la usa cortului, la fel gladiatorilor in arenele romane, se-njura ca tziganii, stau sa se sfasie ca niste lupi, sunt plini de ura, pe teren isi elibereaza educatia primita...si inafara lui in cluburi de noapte etc etc. Daca si M.Dragomir a recunoscut ca la noi nu exista fotbal...ce rost are sa ne mai spargem capul pe aici ca sa aflam cine castiga campionatul?? Campionat de ce??? Bambilici?? Miutza?
Si cand te uiti cum joaca fotbal nemtii si englezii...cand vezi ca nu schitzeaza nici cel mai mic gest la fluierul arbitrului...spre deosebire de noi care stam sa-i rupem dintii nenorocitului in negru... iti dai seama cat de inapoiati suntem! Departe, foarte departe...

#25
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Care Dragomir a recunoscut ca nu exista fotbal la noi ?
Nu cumva acelasi care afirma toamna trecuta ca avem cel mai bun fotbal ?

Cit despre bataile de care vorbesti, este vina presei si a celor care fac parte din mass-media.

In fiecare etapa vezi titluri :
Marele razboi din Ghencea...
Razbunarea lui Rapid.
Bataie pe viata si pe moarte la Dinamo...

Si tot asa...

Iar cu pregatirea, ai dreptate, dar pe vremea cind cresteau ei, la tv era in mare voga - Dupa blocuri sintem noi...

Acum sper ca invata cine trebuie cit rau au facut "libertatile" exagerate...

#26
kador

kador

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 28.03.2005
burvi, nu demult , trecand peste canale sa caut ceva de vizionat ...pt ca mi-e scarba de meciurile de fotbal de la noi am prins o bataie deasta la mijlocul terenului...si asta in trecere, neurmarind meciul respectiv nici macar o secunda.
Chiar cu riscul de ma repeta:"nu sunt microbist, nu tin cu nici-o echipa..ceea ce ma face sa nu fiu partinitor. Ma uitam si eu la meciul STEAUA-DINAMO (urmaream si meciul asta pt ca m-au socat diferentele) si in paralel ma uitam si la meciul din Cupele Europene. SIncer sa fiu...stiam ca e diferenta intre ce jucam noi si ce joaca echipele de fotbal dar nici chiar asa. Facand abstractie de teren si de stadion - care oricum nu e vina asa din fotbalistilor - pot doar sa mentionez ca tziganeala de la noi din teren, vociferari, injuraturi , scuipaturi, faulturi din razbunare n-o intalnesti nicaieri la o alta echipa de fotbal. Acum , s-o zicem pe aia dreapta...in Romania nici nu exista echipa de fotbal...sunt doar adunaturi de asa-zisi fotbalisti pe spatele carora cluburile fac bani. S-atat. La noi inca nu s-a inventat fotbalul. Si nici nu cred ca o sa-l inventeze Becali sau Borcea...
Schimbam canalul pe celalalt meci si vedeam un fotbal adevarat, respect fata de arbitrii atunci cand deciziile sunt luate corecte (la noi si in astfel de cazuri iasa mare scandal), un joc sportiv, curat, faze clare...si alte si alte chestii.
La noi, cand era mingea in careu era o gramada ca la rugby ... ca-n Asia dupa tsunami cand aruncau aia pachete cu mancare din elicopter. Fereasca-Sfantu sa fluiere arbitru impotriva unei echipe (de parca ar putea sa fluiere altfel ) ca deja incepe circul maimutelor din teren... sar 3 pe arbitru cu pieptu scos ca curcanii...mai vin 2-3 din alte colturi de teren cu o viteza pe care in mod obisnuit n-o vezi intr-un meci de fotbal LA NOI...tot cu pectu` scos...gata sa-l manance pe arbitru si pe ala de a faultat. Se injura o vreme si dupa aia revin la "joc"...ma rog, la miuta aia de o joaca ei.
Nu inteleg insa de ce asa mare diferenta intre fotbalul jucat de noi si cel jucat in alte tari?? Aia au scoli de fotbal? Au jucat in copilarie FIFA xxxx pe calculator? AU mai multe picioare??? Sau au mai mult bun simt...au o alta educatie???? Sunt oare mai seriosi???
Cu alte cuvinte la noi nu e nici o diferenta intre "fotbalul" din teren cu arbitrii si cel de pe maidan jucat la pariu pt 2 lazi de bere intre 2 echipe de cartier. Imi pare rau sa vad ca suntem atat de departe ce ceea ce inseamna fotbal...ca sa nu mai zic de FAIR PLAY...ai nostrii nu au auzit inca ce e aia... Fotbalul se bazeaza acu` pe SUPARAT, SUPARAT SUNT DOAMNE,SUPARAT pe manele, night club-uri , scandaluri sexuale, droguri, curve etc. Astea au aparut DOAR LA ROMANI, in timp ce la celelalte echipe nu exista asa ceva...sau poate foarte rar.Pacatul cel mai mare este ca aceste tziganeli din teren se reflecta in jocul echipei nationale...care e mult prea departe de selectionata "de AUR" a anilor `90. Echipa nationala are de pierdut si pe langa ei mai pierdem noi, cei care nu suntem microbisti, dar care am dori sa avem o selectionata intre primele 10-20 ale lumii..asa cum a fost odata..... Atunci se juca fotbal adevarat...multi nu stiu ce e ala in tara noastra...la ora cand bateam DANEMARCA,COLUMBIA,ARGENTINA ei erau cu tzatza-n gura...dar eu am trait acele meciuri...si multi din cei care stateau pe atunci in fata TV si se rugau la toti sfintii sa fluiere arbitru finalul nu mai sunt azi alaturi de nici o echipa de divizie.
Si sa vreau sa tin cu o echipa de fotbal...n-am cu cine. Ar trebui sa aleg una din Italia, Spania, Germania. Nu stiu cum unii pot sa tina cu o echipa din divizia A. Ma depaseste... Rapidul pare a fi singura echipa pe cale sa-si revina ... care a inteles ce se joaca in EUROPA si a inteles ce inseamna FOTBAL. Restul mai au mult de inotat in mocirla ...
"

#27
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
kador,
Tot respectul din partea mea.
Ai spus lucrurilor pe nume, mai bine decit o faceam eu...

Ca o concluzie :
fotbalistii de acum sint rezultatul anilor 89-2000.
Asa au fost educati, asa se comporta.

Sa ne aducem aminte de zicala din intelepciunea stramosilor mei "Pestele de la cap se impute".

Capii fiind :
Mircea Sandu,
Mitica Dragomir,
Borcea,
Gigi Becalli,
Copos,
Dinel Staicu,
Pinalti Stefan
si multi altii.

Numai hoti... mi-e scirba sa ma gindesc...

Eu ma bucur ca ei conduc fotbalul, pentru ca in prostia lor nu-si dau seama ca peste citiva ani, cind vor trage linie, vor vedea ce paguba le-a adus fotbalul...
Pentru ca n-au fost destepti sa investeasca in copii si juniori.
Banii cu care platesc ei blaturile, transferurile, daca erau investiti in centrele de copii, acum erau inzeciti sau insutiti.

Dar lasa-i sa se arda la buzunare, nu-i destepta...

#28
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Steaua, Dinamo sau Rapid !?
ce-s cu astea ? ... un topic fara subiect...

daca te referi la cine va castiga campionatul... e clar steaua pentru ca becali a recunoscut ca a aranjat meciurile, la fel si Borcea ... dar cum Steaua are cu 1 pct in fata...asta e...

#29
diuck

diuck

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 06.03.2006
eu na-s fi asa de sigur ca o sa castige steaua campionatul...lupta pentru castigarea campionatului e foarte stransa :ermm:

#30
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postdiuck, on Apr 3 2006, 19:45, said:

eu na-s fi asa de sigur ca o sa castige steaua campionatul...lupta pentru castigarea campionatului e foarte stransa :ermm:
Nenea...
L-a castigat deja, a batut pe Poli in Ghencea cu 2-1, goluri Cristea si Dica....
:worthy:  :worthy:  :worthy:

#31
eddymutu7

eddymutu7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 04.12.2005
goofy cum asa?stii tu ceva de steaua-sportul si nu stim noi?

cat despre pool:ce urat sa tii cu o echipa de stat(sau ma rog ,fosta)

#32
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004

View Posteddymutu7, on May 21 2006, 15:08, said:

goofy cum asa?stii tu ceva de steaua-sportul si nu stim noi?
cat despre pool:ce urat sa tii cu o echipa de stat(sau ma rog ,fosta)
Cat despre limba engleza, ce urat e sa o folosesti fara sa o cunosti.
Aici se discuta despre fotbal, nu despre biliard. Daca te referi la chestionar, adica poll, nu inteleg de ce te mira rezultatul. E normal ca echipa cea mai buna sa aiba cei mai multi suporteri.

#33
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
[ http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/06/06/divizia-a/14777650706aa823d7896_250_200_.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://www.telefootball.com/sigle/steaua.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  ACEASTA E NOUA (ȘI VECHEA) CAMPIOANĂ! :rolleyes:    
VOR CÂȘTIGA LA VASLUI CU 2-1 :nonobad: ȘI VOR JUCA ÎN LIGA CAMPIONILOR! ;) DESPRE CINE ESTE VORBA? Locul 2 : RAPID BUCUREȘTI  [ http://www.telefootball.com/sigle/rapid1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] Locul 3 : Sportul St.[ http://www.telefootball.com/sigle/student1.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
_________________________________________________
___________________________________  http://www.campionate.ro/ _____________
http://www.telefootball.com/

#34
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
@megafanro: Esti tu sigur?
Eu as zice sa ai ciocul mic pana la 7.

#35
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Posteddymutu7, on May 21 2006, 16:08, said:

goofy cum asa?stii tu ceva de steaua-sportul si nu stim noi?

cat despre pool:ce urat sa tii cu o echipa de stat(sau ma rog ,fosta)
Daca te uitai la data la care a fost inceput sondajul (poll) te lamureai ca ceea ce am spus eu se referea la campionatul trecut, pentru care era si sondajul asta... Dar ... e mai greu....

#36
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006
STEAUA    -_-

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate