Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...
 Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...
 Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...
 

Ma tot suna unul noaptea ...

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#73
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Cauta prin forum si sigur gasesti.:)

#74
adr12n

adr12n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 17.04.2010
Dar eu nu inteleg de ce mai exista posibilitatea de a apela cu numar ascuns din retelele mobile, este absurd. Ca se poate din orice retea, cu o setare din meniul telefonului (la Voda merge si cu #31# inaintea numarului apelat). Bine, exista de ceva timp posibilitatea de a afla numarul apelantului dar foarte putini stiu cum.
Nu s-ar putea face din sistem de la companiile de telecomunicatii ceva sa nu se mai poata ascunde numarul apelantului ?. E o mare porcarie oricum. In Romania numai daca esti mai istetz razbesti si asa cu greu.

#75
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Chiar azi am primit un e-mail de la o colega de serviciu:

Salut,
Ma tot suna unul, nu stiu de unde a luat numarul meu.
Cred ca este dement sau ceva, nu stiu unde sa-i fac reclamatie, asa ca imi permit sa procedez ca Mircea Badea: am sa-i public numarul in speranta ca intr-o saptamana si-l va schimba. ha ha
telefonul dementului e: 0763.572.071.
Multumesc!

#76
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009

View Postciureanuc, on 21st December 2010, 17:10, said:

Chiar azi am primit un e-mail de la o colega de serviciu:

Salut,
Ma tot suna unul, nu stiu de unde a luat numarul meu.
Cred ca este dement sau ceva, nu stiu unde sa-i fac reclamatie, asa ca imi permit sa procedez ca Mircea Badea: am sa-i public numarul in speranta ca intr-o saptamana si-l va schimba. ha ha
telefonul dementului e: 0763.572.071.
Multumesc!
o sa avem grija de el.

#77
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009

View Postpazzno1, on 21st December 2010, 18:16, said:

o sa avem grija de el.

I-am trimis si eu 100 SMS cu txt "F*$k you".
@ciureanuc: daca te mai deranjeaza si altcineva sa zici. Mai am 1900 SMS disponibile.:peacefingers: :naughty:

Edited by Gabyyy93, 21 December 2010 - 19:19.


#78
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,294
  • Înscris: 12.08.2006
Numarul asta apare in multe anunturi pe Google.

#79
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,677
  • Înscris: 13.06.2004

View PostBlueSky2009, on 1st November 2010, 19:37, said:

Cum poti afla numarul, daca suna cu secret ?  :confuzzled:

Știu că existau niște telefoane antice (gen "Motorola" Intrernational 2400, 2700, 2800) care nu știau de protocolul ăsta cu număr secret. Eu am niște cărămizi pe acasă (din păcate nu toate sunt funcționale) și o să mă uit să văd care nu știe de faza cu nr. secret și poate te ajut :)

#80
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View PostBlueSky2009, on 1st November 2010, 19:37, said:

Cum poti afla numarul, daca suna cu secret ?  :confuzzled:

Citeste AICI cum procedezi!

#81
adr12n

adr12n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 17.04.2010
Salut, se pare ca iar ma deranjeaza un cretin, tot ce pot sa fac e sa-i pu nr pe forumuri si in anunturi cu fete fierbinti :P . Dac avrea cineva sa sune, deranjati-l si voi noaptea. 0736 918 079

#82
DARE2

DARE2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 09.09.2006
salve all! si eu am probleme cu nr 0736048708, de vreo luna  suna de 3-5 ori pe zi, noaptea il inchid!  da si mesaje porcoase!

la o cautare pe google am gasit asta :

http://cinesuna.com/numar/0736048708

se pare ca nu sunt singurul care este stresat de dobitoc!

stresati-l si voi care puteti!:P
multam fain!

Edited by DARE2, 06 February 2011 - 15:35.


#83
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
Am vazut ca se poate bloca numarul care te streseaza (apel/sms) pe nokia 1616, care la SH e vreo 70-80 lei, prin jmecheria cu no screening
Screened messages

Do you get unwanted text messages or even phone calls?

Use the screening option. Screening means that once you have selected a sender?s phone number as unwanted, the messages and phone calls will be filtered.

Go to Messages, Message settings and No. screening to add a phone number. You can either type in the number or select a contact from the phone book.

The filtered messages will be saved directly to the Screened messages folder. Delete the messages from this folder every once in a while to avoid memory consumption.

When there are phone calls coming from the numbers in this list, there will not be any ring tone or vibrating, no matter what mode your phone is currently set in. If you do not answer these phone calls, they will be stored in the folder of Missed calls under Call register.

L.E. Am testat acum, doar anuleaza vibratiile si sunetul, afiseaza nr pe ecran cu semnul interzis dar daca vrei poti alege sa raspunzi sau nu.

Edited by xkos, 08 February 2011 - 23:41.


#84
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009
Un dobitoc care tot suna.....  0762 / 302.490.

#85
KapYo

KapYo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 30.11.2010
Faceti cateva zile negre la un numar ? ( apeluri dimineata/seara ) ce vrea inima voastra . Deja incep sa disper ... a 3 a cartela pe care o schimb pentru niste prosti crescuti de genu
Nr Orange : 0749536798
Se multumeste :)

#86
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Numarul dobitocului cu dedicatie de la nasu' mare: 0764799755. Sa se sature de premii.  :angry:

#87
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009
Buna ziua !

De o saptamana primesc apeluri de la numarul 021/4055886. Apelurile sunt la ore total nepotrivite ( 13:00 ) in timpul saptamanii sau in weekend. Sustin ca sunt de la Bankpost si cauta pe un anume domn. La toate precizarile mele ca acea persoana nu locuieste si nu a locuit la adresa la care este amplasat acest post telefonic, nesimtitii  continua sa ma deranjeze.
Ce este de facut? nu pot bloca acst numar pe telefonul fix. Sa fac reclamatie la Romtelecom? la politie?
Multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate