Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Discursul sefei de promotie sau, ...

Ce aplicatie pentru supraveghere ...

Airbag volan Audi

Cum deschid rezervor WC Geberit s...
 Folie protectie solara efect mirror

Mașina electrica vs. maș...

Ambalaj cu Garantie - Te-ai aplec...

Abonamentul ADAC. Merita?🤨
 Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Tweak III, de la Asus

Motor aer conditionat
 Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...

Taiere meri gradina
 

Ansamblu Rezidential Ideal Residence Tunari,Teghes

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
connic1983

connic1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.08.2009
Salut,

As avea nevoie de niste informatii legate de ansamblul residential din Tunari, construit de Ideal Residence.
Este vorba de niste duplexuri care sunt puse la vanzare de catre dezvoltator la pretul de 85 000 Euro.
Are cineva informatii legate de zona? Si aici ma refer la locatia exacta a ansamblului in Tunari... Probleme cu ploaia/inundatii, etc.

De asemenea are cineva orice informatii legate de dezvoltator? Ma intereseaza cam cat de seriosi sunt... Cat de mult respecta planul ce il prezinta la inceputul contractului, etc.

Ei au construit deja in Domnesti Teghes si in Tunari, si banuiesc ca exista lume care s-a si mutat deja.

Va multumesc anticipat,
Nicolae.

#2
jap_is_q

jap_is_q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 11.04.2008
In Teghes locuintele sunt inca in faza de constructie , in Tunari cica au construit cateva proiecte dar nu mai sunt locuinte libere.
Ca si locatie, in Teghes ai neaparat nevoie de masina.
Proiectul are statie de epurare , fiecare casa are put proppriu de apa
La constructii nu ma pricep, oricum parterul e din caramida poroterma, etajul/mansarda OSB, peretii interiori rigips.

#3
night_elm

night_elm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 30.08.2005
locatia exacta este tarlaua 33. eu am vazut duplexurile de pe i.l. caragiale.

unele sunt finalizate (deja s-au mutat acolo oamenii), unele la rosu, altele inca in constructie.

probleme cu inundatiile nu sunt acolo, tarlaua e pe un delushor sa ii zic asa.

daca cineva a luat casa de la ei poate ne da mai multe detalii

Edited by night_elm, 29 September 2009 - 14:04.


#4
jap_is_q

jap_is_q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 11.04.2008

 night_elm, on 29th September 2009, 15:03, said:

locatia exacta este tarlaua 33. eu am vazut duplexurile de pe i.l. caragiale.

unele sunt finalizate (deja s-au mutat acolo oamenii), unele la rosu, altele inca in constructie.

probleme cu inundatiile nu sunt acolo, tarlaua e pe un delushor sa ii zic asa.

daca cineva a luat casa de la ei poate ne da mai multe detalii

Legat de inundatii - Casele din Teges sunt destul de joase , uitati-va la celelalte(nu din proiectul lor)  case in constructie care sunt toate mai inalte.

#5
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,867
  • Înscris: 13.08.2008

 jap_is_q, on 29th September 2009, 15:19, said:

Legat de inundatii - Casele din Teges sunt destul de joase , uitati-va la celelalte(nu din proiectul lor)  case in constructie care sunt toate mai inalte.
A fost facut un studiu de inundabilitate ? S-a emis Aviz de la Directia Apelor Romane ?

#6
xdog

xdog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.03.2010

 jap_is_q, on 29th September 2009, 14:19, said:

Legat de inundatii - Casele din Teges sunt destul de joase , uitati-va la celelalte(nu din proiectul lor)  case in constructie care sunt toate mai inalte.


am fost acolo si chiar e super treaba ,pt mine e cam departe dar ca si lucrare e super bine executata.problema cu apa nu se pune pt ca e o zona nisipoasa cu putere mare de absortie a apei,verifica acum dupa inundatiile astea si te convingi la fata locului

Edited by xdog, 04 March 2010 - 13:10.


#7
dearbuc

dearbuc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.12.2010
poate cineva sa spuna, cum este pana acum viata in complexul ideal residence tuari, cat faceti cu masina pana in bucuresti prin pipera, scoli gradinite?

#8
dozer

dozer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.01.2005
E cineva care a cumparat in unul din complexele "Ideal" din Tunari sa ne impartaseasca ceva opinii? In mod sigur voi ajunge sa si vad la fata locului cum sta treaba, dar m-ar interesa si parerea cuiva care a testa pe pielea lui situatia. Din ce am vazut pe pozele cu interiorul caselor din Domnesti,  se pare ca suprafata utila e totusi mica, am senzatia ca suprafatele utile date pe site sunt mai mari decat in realitate. Asa e, sau e doar parerea mea?

#9
tinandreea

tinandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.04.2011
Buna la toata lumea, este cineva care a cumparat si locuieste in Tunari??? ceva opinii??? ceva sfaturi???

#10
MaidanezuRo

MaidanezuRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.01.2008

 tinandreea, on 30 aprilie 2011 - 18:01, said:

Buna la toata lumea, este cineva care a cumparat si locuieste in Tunari??? ceva opinii??? ceva sfaturi???
Eu sunt nascut-crescut in Tunari, astept intrebari...mai exact ce te intereseaza?!!!

#11
mihaildeac

mihaildeac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.07.2013
Servus, ceva pareri din Ideal Res ? Posted Image
Ne bate gandul sa ne luam......

Multumesc anticipat de pareri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate