Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Geneva

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Buna dragilor.

Urmeaza sa plec in Geneva peste nici 2 sapt, pe 27 august  - 2 sept  si voi sta acolo o saptamana. Vorbisem cu cineva sa stau la ei dar m-au lasat balta asa ca acum am nevoie urgenta de o cazare pentru 4 persoane la un hotel/apartament curatel si bine situat in Geneva.
Orice fel de sugestii sunt bine-venite, pentru ca situatia oricum nu e defel roz pt mine.

Merci frumos

#2
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postcastoras, on 16th August 2009, 09:45, said:

Buna dragilor.

Urmeaza sa plec in Geneva peste nici 2 sapt, pe 27 august  - 2 sept  si voi sta acolo o saptamana. Vorbisem cu cineva sa stau la ei dar m-au lasat balta asa ca acum am nevoie urgenta de o cazare pentru 4 persoane la un hotel/apartament curatel si bine situat in Geneva.
Orice fel de sugestii sunt bine-venite, pentru ca situatia oricum nu e defel roz pt mine.

Noi plecam pe 24, dar vom sta doar o noapte in Geneva (pe 30) si, cum avem zbor a doua zi in zori, am optat pentru cazare in afara orasului, la un Best Western care este rezonabil la pret pentru scumpetea din Elvetia. Voua insa va trebuie ceva in centru.... Vezi pe booking.com, din pacate preturile in Geneva incep cam de la 80 euro/noapte camera dubla.  

O sugestie (pe care am primit-o si eu de la un tip care locuieste de 15 ani in Geneva): evita zona garii pe o raza suficient de mare... ca si in alte orase, este zona cea mai periculoasa, insa el zice ca acolo si ziua in amiaza mare sunt drogati, prostituate, fel de fel de dubiosi care nu ezita sa se dea la tine...

#3
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Din fericire am rezolvat cu cazarea, am gasit ceva. Acum, v-as mai intreba cate ceva despre turism, ce trebuie vizitat in Geneva si cantonul Geneva, un restaurant economic (eventual) gen autoservire- impinge tava, cam cat e abonamentul la ratb - o sa stau undeva in zona Carouge pana in centru....

In fine, cam orice info sunt de ajutor

Merci

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate