Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Problema ID de Y!M.

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#19
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
ai innebunit? avea peste 1000 de id-uri in lista robotelul... Astept sa treaca "furtuna".

#20
Paullik

Paullik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 05.07.2008

View PostDarkAngelBv, on 16th August 2009, 19:34, said:

Robotelul si multe id-uri ale mele au luat "somn"... daca la multe dintre id-uri ma lasa sa intru pe mail, la imrobotel nu ma lasa nici macar atat... daca vreau sa resetez parola apare vestitul mesaj.
Vai, sa nu moara robotelu`!!!!
MIe inca nu mi s-a intamplat, dar cred ca e de la Yahoo totusi pt. ca multi aveti aceeasi problema...

#21
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Si-au revenit 80% din id-urile mele cu probleme... robotelul inca e mort :(

#22
glow

glow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 08.09.2007
Si eu sunt in aceeasi situatie de aseara. Acum, ca vad ca mai multi au problema asta, sunt si mai optimista ca e de la serverul yahoo  :death: Momentan, folosesc alt id, sper sa nu se blocheze si asta. <_<

#23
dc_office

dc_office

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2009
Si eu sunt in aceeasi situatie de vineri seara pe la ora 0. Am iesit de pe mess si cand sa intru inapoi, nu mai voia.
Daca nu e problema doar cu userii din romania e ok...
Eu am trimis un mail totusi la cei de la customer care (asa cum spunea vestitul mesaj) si ei mi-au raspuns cum ca trebuie sa raportez la un agent.
Am facut si asta ... iar agentul mi-a spus cum sa dau ignore la lume :D fara legatura ...
Acum am trimis al treilea mail in care le-am dat cateva date ale contului si sper sa primesc un raspuns cat mai concret ... si sa am din nou id-ul.
Pot sa-mi creez alt id usor si sa incep sa pun contactele din arhiva veche, dar problema e cu mailurile, si cu multe site-uri pe care sunt inregistrat cu adresa id-ului vechi  :console:

#24
Dj Favorit

Dj Favorit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 06.01.2006

View PostDarkAngelBv, on 16th August 2009, 20:49, said:

ai innebunit? avea peste 1000 de id-uri in lista robotelul... Astept sa treaca "furtuna".


  :lol: , da se pare ca mi-am adus aminte vreo 12 id-uri:lol: din 150, e bine, ma pun si eu la asteptat cu furtuna, "dupa furtuna vine vreme buna", am mai cautat si eu, am gasit un tip care punea aceeasi intrebare si la el era buba de 10 zile si nu-si revenise  :confuzzled:

#25
koss_x_treeme

koss_x_treeme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 776
  • Înscris: 01.10.2007
Si mie mi-au inghetat toate idurile azi . Nu mai merge decat unul pe care am 5 persoane . Ufffff :deadtongue:

Edited by koss_x_treeme, 16 August 2009 - 21:45.


#26
dc_office

dc_office

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2009
Ce ne faceeem ?
Deja incep sa imi pierd rabdarea ... macar de-as fi avut vacanta planificata in perioada asta. Asa stau si astept sa vad ce se intampla
Fazele astea sucks :angry:

#27
nia05

nia05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.08.2009
same problem here, nu-mi pot folosi idul de vineri seara..si le-am trimis mail la Yahoo! Customer Care atunci si azi mi-au raspuns:

Thank you for writing to Yahoo! Customer Care.

Yahoo! may, in appropriate circumstances and in its sole discretion,
remove or edit any content and/or terminate the accounts of users who
appear to have violated the Terms and Conditions.

Please feel free to visit the Yahoo! Terms of Service at:

  http://docs.yahoo.com/info/terms/

Thank you again for contacting Yahoo! Customer Care.

Regards,

Derick Davis

Yahoo! Customer Care

:o cum sa 'violate the Terms and Conditions'??  :angry:
oare mai are rost sa mai astept su pot sa-mi fac alt id?

#28
kronosvl

kronosvl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.03.2007
si eu am aceasi problema de vreo 3 zile
sa nu mai vb ca au client de toata jena astia de la yahoo (ma refer la messenger), cel mai frumos e cand vrei sa transmiti fisiere
cred ca acum am avea ocazia sa le demonstram ca nu isi pot bate joc de noi cum vor si sa trecem pe alt tip de client ca slava domnului avem de unde alege, de la Microsoft (Live) pana la GTalk sau chiar Skype
sper ca asta sa se intample daca nu remediaza problema

edit: si eu am primit de la ei instructiuni foarte exacte cum sa imi rezolv problema si anume cum sa ignor utilizatorii (de parca ar mai putea sa ma deranjeze acum :( cand nu ma mai pot loga)

Edited by kronosvl, 16 August 2009 - 23:06.


#29
dc_office

dc_office

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.08.2009

View Postkronosvl, on 17th August 2009, 00:03, said:

edit: si eu am primit de la ei instructiuni foarte exacte cum sa imi rezolv problema si anume cum sa ignor utilizatorii (de parca ar mai putea sa ma deranjeze acum :( cand nu ma mai pot loga)

Si eu am primit acelasi mail cu instructiuni cum sa dau ignore ... incep sa cred ca e o problema la cei care s-au inregistrat cu Romania ca tara natala... Orice-ar fi, sper sa ne recuperam toti ID-urile.

#30
JucatoruAdevarat

JucatoruAdevarat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.08.2009
mda e clar....nu vrea sa mai isi revina :(((:(((  e bataie de joc asta. imi vine sa-i strang de gat..dar asta e ce sa fac...stau si indur ca prostu :-w  in mare parte ,imi pare rau pt ca sunt inregistrat pe foarte multe site-uri cu adresa de mail respectiva,si nu mai pot citi ,primi ,raspunde la nici un mail..acuma ce ma fac?:( :|   :deadtongue:

Edited by JucatoruAdevarat, 17 August 2009 - 03:16.


#31
alexgrand

alexgrand

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.04.2008
Salut! Sper sa va ajute ( cel putin pe cei ce nu i-a atins "eroarea" )

Salvarea contactelor din Yahoo Messenger
- Logati-va in contul pe care-l aveti pe yahoo.com. Intrati pe http://www.yahoo.com/r/m2si si introduceti ID-ul si parola (cele introduse in Yahoo Messenger).
- Daca sunteti in modul All-New Mail comutati in modul Mail Classic.
- Click Contacts apoi Import/Export din partea dreapta.
- Derulare in partea inferioara si selectati export ca Yahoo! CSV:
- Alegeti o locatie pentru salvare.
Cam asta este! Fisierul a fost creat si il puteti deschide cu Microsoft Excel! Toate contactele au fost salvate!

Bafta  :dj:

Edited by alexgrand, 17 August 2009 - 03:43.


#32
Dj Favorit

Dj Favorit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 06.01.2006
daca vreti sa va recuperati macar o parte a id-urilor si aveti arhiva puteti folosi un program de decriptat arhiva si puteti afla id-urile peroanelor cu , care (scz cacofonia) ati vbit macar o data :D

#33
Taquito

Taquito

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 18.10.2007

Quote

Sorry, this account is temporarily locked (9002)
This account has been temporarily locked because of security concerns
de obicei, asta apare cand ai mai multe logări nereusite consecutive. cel mai probabil, e un mic programel care iti ia id-urile si incearca sa se logheze pe serverele yahoo pana cand contul este blocat.

#34
swelt

swelt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.08.2009
la fel si la mine

#35
dobbytzzy

dobbytzzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.08.2009
Si mie mi s-a intamplat mai demult.... dar dupa un timp a trecut (nu stiu cum)... :thumbdown:

#36
lop3z

lop3z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.08.2009
aceas problema k avoastra azi noapte pe la ora 12:00 noaptea am iesit afara si knd am vn aks dupa cateva ore surpiza nu mergea idd-ul :((( si ma oftica ca am idd-ul de mult timp si e al 2-lea idd kre mi-sa intamplat asa :((( pe primu lam recuperat dupa 2 ani :( fara nici un idd ... dar eu ma oftic ca am niste idd-uri kre nu le voi mai recupera nici o data :((( si nush ce sa fac sinebunesc imi vn sa sun in toate tarile sa dau de unu de la yahoo sa ii ziq cum fac :(( ... Intrebarea mea este pot sa imi mai iau parola in maxim 1 sapt ? si daca da cum :((( !!! MULTUMESC :((((

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate