Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Vodafone news

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
320 replies to this topic

#37
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 Teophileos, on 22nd August 2009, 15:58, said:

In sfarsit au actualizat pagina la oferta pentru tineri  , aici aveti un link " Ofertă Promoțională Vodafone pentru Tineri "
"Internet & email (500 MB) pentru 2€ credit/luna"
-> Dupa consumarea traficului inclus ce se intampla ?! Scade viteza sau esti taxat suplimentar cu tariful standard de 1euro/MB ?!

#38
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Esti taxat suplimentar

#39
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
E vorba de vodafone internet PE MOBIL oferit la 2 euro pe luna banuiesc, nu?

#40
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 George_Catean, on 22nd August 2009, 21:21, said:

E vorba de vodafone internet PE MOBIL oferit la 2 euro pe luna banuiesc, nu?
Nu, este vorba despre internet "full". Traficul in Vodafone LIVE! este gratuit si nu se scade din cei 500MB pe care ii contine optiunea.
Pacat insa ca esti taxat suplimentar la depasirea celor 500MB.

#41
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
vodafone a inceput sa aiba oferte tot mai bune pe internet...

#42
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 wfnse, on 22nd August 2009, 23:52, said:

Pacat insa ca esti taxat suplimentar la depasirea celor 500MB.


Cu traditionalul 1euro/mb ?

#43
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 George_Catean, on 23rd August 2009, 11:22, said:

Cu traditionalul 1euro/mb ?
Da  :thumbdown:

#44
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
https://www.vodafone.ro/mifi/

#45
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

 wfnse, on 22nd August 2009, 23:52, said:

Nu, este vorba despre internet "full". Traficul in Vodafone LIVE! este gratuit si nu se scade din cei 500MB pe care ii contine optiunea.
Pacat insa ca esti taxat suplimentar la depasirea celor 500MB.

Oricum, nu cred ca cei 500 mb ii poti consuma prin retequa HSDPA (cartelarii is blocati la max 3G - 384kbps)

#46
apa plata

apa plata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.04.2005

 George_Catean, on 23rd August 2009, 11:22, said:

Cu traditionalul 1euro/mb ?

Nu, tariful e 0.4 euro/MB.

https://www.vodafone...mobil/index.htm

#47
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Unde se duc banii romanilor incasati de vodafone din restrictii, ore si numere favorite.

Vodafone va incasa dividende de 1,128 mld.lei, profitul integral din 2008 al subsidiarei din Romania

Compania de telecomunicatii mobile Vodafone Romania va transfera sub forma de dividende catre Vodafone Europe BV (Olanda) intregul profit net obtinut anul trecut, care s-a ridicat la 1,128 miliarde de lei (306,2 milioane de euro), scrie Mediafax.

Compania Vodafone Europe BV, unicul actionar al Vodafone Romania, este detinuta de grupul britanic de telecomunicatii Vodafone.

"Dividendele (...) au valoarea de 1.128.555.797 lei. Plata (...) se va face lunar, sub conditia ca o suma maxima in numerar de aproximativ 25 milioane de euro sa ramana in conturile bancare ale societatii.

Conducerea executiva a Vodafone Romania va determina in fiecare luna suma in numerar ce poate fi distribuita pentru efectuarea platilor dividendelor catre actionarii societatii", se arata intr-o decizie AGA a Vodafone Romania din luna mai.

http://www.zf.ro/zf-...omania-4837873/

#48
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
Vodafone si Zapp lanseaza internet mobil la 21,6 Mbps


Vodafone, numarul doi pe piata locala de telefonie mobila, si Zapp - un operator de comunicatii mobile specializat in date si preluat recent de Cosmote - vor anunta in cursul acestei saptamani primele servicii de internet mobil la viteze de 21,6 Mbps din Romania.
Vodafone va anunta joi, 3 septembrie, in cadrul unei conferinte de presa avand drept subiect "unele dezvoltari in zona de mobile broadband", majorarea vitezei de acces la internet la 21,6 Mbps pentru clientii din Bucuresti, au declarat pentru ZF surse apropiate companiei.
Vodafone a modernizat reteaua la HSPA+ in Bucuresti si va oferi din aceasta luna viteze de date mobile de pana la 21,6 Mbps pentru descarcare si 5,7 Mbps pentru incarcare in mai multe hotspoturi din capitala, au precizat pentru ZF sursele citate. Contactati de ZF, oficialii companiei nu au dorit sa comenteze informatiile.

Pe de alta parte, si Zapp va anunta miercuri, 2 septembrie, detalii privind lansarea serviciilor de date mobile cu viteze de transfer de pana la 21,6 Mbps la descarcare si 5,8 Mbps la incarcare, conform unui anunt al companiei. Cei mai mari furnizori de servicii de internet mobil de pe piata locala sunt Orange, Vodafone si Zapp (Cosmote). Pe aceasta piata a intrat recent si Romtelecom, in timp ce RCS&RDS intentioneaza, de asemenea, sa ofere servicii de date mobile pana la finele anului. Orange, Vodafone si Zapp aveau la inceputul acestui an aproximativ 300.000 de clienti pentru serviciile de internet mobil, conform datelor publicate de Comisia Europeana.

http://www.zf.ro/bus...6-mbps-4834506/

Edited by shadow1989, 02 September 2009 - 10:04.


#49
pepsic

pepsic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 15.06.2009
sa mareasca acoperirea 3 G
intr un judet cu @ 700.000 de locuitori cum este doljul singura localitate care are 3 G este craiova
bine asta ar insemna ca @350.000 de clienti beneficieaza de 3 g
dar unde este mobilitatea???
stai cu netul mobil sa te plimbi cu el prin oras pe laptop
nici macar Filiasi care este pe drum european nu are semnal 3 g ,digi are acolo

#50
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

 pepsic, on 2nd September 2009, 11:10, said:

sa mareasca acoperirea 3 G
intr un judet cu @ 700.000 de locuitori cum este doljul singura localitate care are 3 G este craiova
bine asta ar insemna ca @350.000 de clienti beneficieaza de 3 g
dar unde este mobilitatea???
stai cu netul mobil sa te plimbi cu el prin oras pe laptop
nici macar Filiasi care este pe drum european nu are semnal 3 g ,digi are acolo
tu nu vezi frate ca meltenii de la noi sunt interesati de alte prostii, viteze de 21 Mbps..... :lol:
nu se gandeste nimeni ca UN Mbps fara restrictii de trafic si full coverage ar fi ultrasuficient pentru internet mobil.  dar continuam sa ne imbatam cu apa rece cu viteze d-astea inutile!  :thumbdown:
tu nu vezi cati isi cumpara telefoane "bengoase" fara sa aiba servicii corespunzatoare telefonului. dupa mine, a avea un telefon buna fara internet nelimitat pe el e vax albina. slava domnului ca eu am internet pe al meu N73...chiar pot sa-l folosesc la capacitate maxima. numai azinoapte am facut trafic de 500 MB.

#51
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 rich1974, on 2nd September 2009, 12:18, said:

tu nu vezi frate ca meltenii de la noi sunt interesati de alte prostii, viteze de 21 Mbps..... :lol:
nu se gandeste nimeni ca UN Mbps fara restrictii de trafic si full coverage ar fi ultrasuficient pentru internet mobil.  dar continuam sa ne imbatam cu apa rece cu viteze d-astea inutile!  :thumbdown:
tu nu vezi cati isi cumpara telefoane "bengoase" fara sa aiba servicii corespunzatoare telefonului. dupa mine, a avea un telefon buna fara internet nelimitat pe el e vax albina. slava domnului ca eu am internet pe al meu N73...chiar pot sa-l folosesc la capacitate maxima. numai azinoapte am facut trafic de 500 MB.


am si eu o nelamurire...la vdf din cate stiu nu poti avea si voce si net pe acelasi sim. renunti la voce in timpul ala, sau ai 2 teluri? si la conectarea la net ( cu laptopu' de ex ) prin telefon, nu se duce bateria? ( te intreb, deoarece am facut intr-o zi ceva trafic conectandu-ma prin 6267, iar acum am impresia ca bateria tine mai putin.

#52
sicko

sicko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 616
  • Înscris: 01.11.2004

 danutz1, on 2nd September 2009, 10:43, said:

Unde se duc banii romanilor incasati de vodafone din restrictii, ore si numere favorite.

Aha. Si cele peste 250 de milioane de euro virate din taxe, TVA, si alte cele? Si Vodafone, la fel ca si Orange, chiar le vireaza, nu ca alte companii. Vrei, nu vrei, Vodafone nu e firma lui Vasile/Mitica/Costel/Marioara.   Ci e a lui John, Andrew, Philip si Mariah. Atat timp cat statul roman nu-mi ofera absolut nimic pt. a ma stimula sa-mi reinvestesc profitul, evident ca duc banii acolo unde vreau eu. Obligatiile mi le platesc, profitul e al meu, nu e al statului roman. Si eu, sa fiu factor de decizie in Vodafone Golbal, evident ca as retrage profitul catre firma "mama", mai ales acum, in criza.

#53
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 cristi3310, on 7th September 2009, 17:04, said:

uitati ce oferta tare
https://www.vodafone...l-banner-070909
bine e cam old telefonul dar la banii astia merge
Pentru un asemenea telefon sa ma leg la cap 2 ani la vodafone ?!

#54
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
+25% valoarea punctelor de loialitate

buna initiativa....acum intelegem si de ce au crescut preturile in magazinul online de cateva zile bune..... -_-

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate