Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

iGO pt iPhone

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#145
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Incearca niste date mobile in turcia, sa vezi ce factura faina iese!
Orice este in afara UE este jale in roaming.
In UE google maps/waze sint perfecte, dar lumea nu-i facuta doar din UE.

Edited by dan78rom, 20 September 2016 - 09:56.


#146
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009
Mai rar ajungi cu masina in Turcia, si daca ajungi poti face un efort sa platesti un IGO sau altceva similar. Altfel nu-i vad rostul.

#147
Tagan

Tagan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 96
  • Înscris: 07.07.2016

View Postdarafifi, on 20 septembrie 2016 - 10:13, said:

Mai rar ajungi cu masina in Turcia, si daca ajungi poti face un efort sa platesti un IGO sau altceva similar. Altfel nu-i vad rostul.
Concediu mai odihnitor ca in Turcia de tipul: 5 stele+ All-inclusive eu nu am intalnit.

In Grecia pana ajungi sa platesti consumatia minunata,trebuie rabdare maxima.Un 20 min cel putin.Seara merge, dar la pranz te enervezi degeaba.

Scuzati va rog OFF topicul.

Edited by Tagan, 20 September 2016 - 10:39.


#148
darafifi

darafifi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 04.11.2009

View PostTagan, on 20 septembrie 2016 - 10:24, said:

Concediu mai odihnitor ca in Turcia de tipul: 5 stele+ All-inclusive eu nu am intalnit.
.....
Nici eu, dar numai in situatia in care te duci FARA masina !

#149
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

View Postdan78rom, on 20 septembrie 2016 - 09:55, said:

Incearca niste date mobile in turcia, sa vezi ce factura faina iese!
Orice este in afara UE este jale in roaming.
In UE google maps/waze sint perfecte, dar lumea nu-i facuta doar din UE.

Pana nu de mult la Vodafone aveam in Tr cu 3EUR/ zi la fel ca in Europa si consumam resursele din oferta nationala.
Dar acum s-au tiganit, au scos Turcia din grila cu 3 EUR si-au bagat la 8/ zi, si au si limitat resursele in roaming.

#150
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Da, in tara waze/gmaps e ok, poate si pentru concediul spre grecia. Eu m-am referit ca daca ai nevoie si de o alta aplicatie, nu as recomanda igo. mai ales pentru noi, cei cu iphone, care trebuie sa platim. Desi Navigonul e mai urat, functionalitatea lui este net superioara igo, de la usurinta de cautare pana la posibilitatea de a seta rute custom de acasa si apoi pe drum doar incarci ruta respectiva. Si stii ca te duce pe unde ai vrut tu.

Altfel, consider ca e o varza totala cu aceste softuri, fiecare ruteaza pe unde-l duce capul :) Spre Transalpina, de exemplu, igo ma ducea pe la Malaia, Navigon pe la Tg JIu-Petrosani.
Oricum noua versiune de Igo sucks big time, repet, limite de viteza puse total aiurea, harta veche (singura disponibila inca)

#151
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Nenorocitii astia au schimbat software-ul! IGo nu mai are suport pentru IOS 11, in formatul initial. Cine doreste sa mai foloseasca programul, trebuie sa plateasca inca o data, exact aceleasi lucruri.
Eu am platit 80euro pentru Europa, dupa ce cumparasem deja RO-HU, pe care am platit 20e.
O mare porcarie... mi se pare o mizerie, ceea ce fac baietii astia... Cel mai bun mod de a fideliza clientii, trimitandu-i la Google Maps.

#152
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Nu-i prima oara cind igo face asta, daca imi aduc bine aminte.


#153
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postfloraur, on 24 noiembrie 2017 - 10:37, said:

Nenorocitii astia au schimbat software-ul! IGo nu mai are suport pentru IOS 11, in formatul initial. Cine doreste sa mai foloseasca programul, trebuie sa plateasca inca o data, exact aceleasi lucruri.
Eu am platit 80euro pentru Europa, dupa ce cumparasem deja RO-HU, pe care am platit 20e.
O mare porcarie... mi se pare o mizerie, ceea ce fac baietii astia... Cel mai bun mod de a fideliza clientii, trimitandu-i la Google Maps.
Nu mai ofera suport de un an. Am facut tichet la apple pentru asta, au spus sa vorbesc cu ei. Pe ei ii doare-n lupă. De aia si noul igo are nota pe care o are.

#154
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Pai ce sa-ti zica Apple?! Ei nu au absolut nicio treaba cu Igo...
Nu am mai incercat de mult, recunosc... dar nici nu ma mai intereseaza. Google Maps este muuuult mai bun decat Igo.

#155
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Pentru navigatie offline, e super ok si here maps. Si gratis.
Igo au avut momentul lor de glorie prin 2008, cind erau in voga pda-urile cu gps, si nu prea aveai variante.
Din pacate sint magari, si cu review-urile alea nu cred ca mai fac multi pureci pe o piata pe care solutiile online gratuite deja fac legea.

#156
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010
Am cumparat si eu IGO,dat fiind ca il folosesc mult pe Android si am zis sa fie si pe Iphone,asa de backup al locatiilor salvate.....TEAPA !!
Lucrez in domeniul transporturilor,deci il folosesc aproape zilnic,imi este necesar.
Bine ca am dat doar 30 Euro pe aplicatie,pacat si de banii astia.

Pe Romania hartile sunt destul de bune,ghidarea este buna,acceptabila.

Ce ma deranjeaza cel mai mult,este faptul ca daca iti memorezi la favorite niste locatii,cu optiunea de backup in iCloud activata si dai resetare generala la tel,reinstalezi IGO,nu mai ai locatiile memorate,chiar daca dai restaurare achizitii......nimic.....se piarde tot...
Am incercat in fel si chip....nu poti salva Favoritele si gata.
NU merge pe off-road catre o locate salvata,gen drum pe camp,la Android merge,iti arata directia de urmat in linie dreapta.

Ca si concluzie nu merita cumparat,sunt applicatii gen Here care merg in offline fara probleme.

Edited by cruiser71, 21 March 2018 - 08:28.


#157
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
In Ro, nu ai nevoie de altceva decat Google Maps. Salveaza locatii in mai multe feluri, are integrate o gramada de alte chestii... este perfect!

Edited by floraur, 21 March 2018 - 09:11.


#158
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Daca vrei navigatie Offline, HereWeGo este perfect si e free.
Cele mai noi harti de la sursa (Navteq).

Altfel, Google Maps si Waze.

#159
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Da, da in Ro?
Cine nu are net pe telefon?!Iar in extern, cu abonamentul meu de 10euro la Orange, am 2,4GB de date... ajunge pentru doua saptamani de vacanta.

@Adm
care-i faza asta cu simbolul euro prin Tapatalk, nu se poate rezolva?
€

Edited by floraur, 21 March 2018 - 09:15.


#160
warchilde

warchilde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 24.09.2007
Gmaps are varianta de descarcare a hartilor pentru folosire offline. Probabil cea mai buna varianta. Nu merge optiunea sa iti arate traseul daca mergi pe jos (sau nu mergea anul trecut cand am incercat eu, inainte de treaba cu roaming), in rest e perfect.

#161
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006

View Postcruiser71, on 21 martie 2018 - 08:24, said:

Am cumparat si eu IGO,dat fiind ca il folosesc mult pe Android si am zis sa fie si pe Iphone,asa de backup al locatiilor salvate.....TEAPA !!
Desi ai  vazut ca are sub 2 in appstore, si zeci de negative, tot ai dat bani pe el :)
Inseamna ca eu si alti zeci de useri am dat comentarii acolo degeaba.

#162
cruiser71

cruiser71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 11.07.2010

View PostDecember, on 21 martie 2018 - 09:29, said:

Desi ai  vazut ca are sub 2 in appstore, si zeci de negative, tot ai dat bani pe el Posted Image
Inseamna ca eu si alti zeci de useri am dat comentarii acolo degeaba.
Nu l-am comparat recent,ci de vreo doi ani,de cand am revenit la IOS,dupa anii de ratacire cu Android.Posted Image
Nu am stiut ca e atat de prost.

Folosesc si G.maps si Waze,iar de ceva timp si app.Harti preinstalata pe iPhone,in care salvez locatiile si care merge brici,plus ca se sincronizeaza cu celalant iPhone(SE)

Edited by cruiser71, 21 March 2018 - 10:45.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate