Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Problema instalare Kaspersky Internet Security 2010

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
Salut, am un laptop HP cu Windows Vista Home Premium SP1 si numi merge sa mi se instaleze Kaspersky Internet Security 2010, imi apare o eroare, imi zice ca e o problema cu Windows Installer...asa ca mam dus pe siteul oficial Microsoft si am downloadat Microsoft Windows Installer v 4.5( cred ca asta e ultima versiune), dar cand il rulez...imi da o eroare...daca stiti ce as mai putea sa mai fac??? De virusi sa nu puneti problema ca nuam , lam scanat si rascanat!
Multumesc anticipat!

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Poti sa pui un screenshot cu eroarea ?!

Instaleaza Vista SP2:

http://www.softpedia...ce-Pack-2.shtml

Edited by crysty2k5, 24 July 2009 - 20:40.


#3
Daros

Daros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 10.04.2007
Eu am patit una mai tare!
In urma cu mai multa vreme, nu mai retin ce utilitar ma interesa sa instalez pe un laptop. Tot HP  :) . In timpul procesului de instalare mi-a dat un mesaj ca nu poate instala pe versiunea curenta de XP si ca imi recomanda sa fac update la ultima versiune cu SP2.
Doar ca eu rulam XP cu SP3, versiune recunoscuta de sistem si afisata ca atare  :P . Am renuntat la utilitarul in cauza!

Referitor la problema ta, pentru inceput urmeaza sfatul lui crysty2k5. Poate o rezolvi simplu asa.
XP nu vrei sa instalezi pe laptop?

#4
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 05.11.2005
hahaha :))
acum vreo 2 ore abia o aparut KIS 2010 pe torrente :lol:

dar avea virusi si l-au scos. teapa
sunt sigur ca de acolo ii ai, deci probabil ca de acolo ai si "eroarea" :)

Edited by unu, 24 July 2009 - 21:33.


#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
E de ieri pe Softpedia: http://www.softpedia...-Security.shtml

#6
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
@OFF TOPIC -Pentru utilizatorul "unu": NU AM LUAT NICIUN KASPERSKY DE PE NICIUN TORRENT, ASA CA TE ROG NU MAI INCEPE CU CHESTII DIN ASTEA NUMAI PENTRU A ADAUGA COMENTARII DEGEABA. Pentru cristy2k5: Nu pot nici sa instalez SP2, mam pus in contact cu un IT Pro de la Microsoft si acum astept raspuns. Am Windows-ul original, dar sincer habar nam de ce nu merge. Inca ceva, am mai incercat sa instalez si NOD32 si BitDefender si tot nu merge, dar cu Norton a mers...ce sa fie oare? Uite si screenshot-ul:  :rolleyes: este in spaniola...Scrie:"Eroare. Exista o problema cu distributia Windows Installer. Un program executat ca si o parte a instalarii nu a terminat cum ar fi fost de asteptat. Punetiva in contact cu personalul tehnic", si dupa aia cum puteti vedea in imagine apare la "Accion"Install Driver si restu puteti intelege si voi ^_^  Scuze ca e in spaniola....nu am avut timp sa descarc kit-ul in limba engleza!!!

Attached Files


Edited by robby95, 25 July 2009 - 23:10.


#7
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Nu stiu daca se aplica si la tine, dar ceva asemanator primeam de la un calculator la munca cind vroiam sa instalez Microsoft Forefront (nu rideti il am moka de la Centru si-si face treaba bine).
Am incercat sa instalez ultima versiune de Windows Installer si imi dadea eroare si aia. Atunci m-am enervat, am luat ComboFix si dupa ce am scapat de o goanga urita (ceva de natia unui rootkit) ca prin minune au mers instalate toate. :D
Inca o data, nu stiu daca e cazul la tine, dar simptomele sunt asemanatoare cu ale mele.

#8
robby95

robby95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2009
Gata, am rezolvat problema ...am contactat cu un pro de la Microsoft si am si SP2 si KIS instalat...asta era problema, imi trebuia SP2-ul. Dar multumesc pentru ajutor si voua!

Edited by robby95, 30 July 2009 - 16:38.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate