Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN
 Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook

sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV
 Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...
 Telekom

Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...
 

Stiti vreun cabinet pt scoaterea amalgam-urilor?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mikaell21

mikaell21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.10.2005
Salut,

Pentru ca amalgam-urile sunt foarte TOXICE, caut un cabinet stomatologic in Bucuresti care poate sa urmeze procedura urmatoare:

Safe Removal of Amalgam Fillings:
http://www.iaomt.org...e...88&catid=30

Daca stie cineva dati-mi un PM sau reply aici.


Merci.

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,290
  • Înscris: 05.06.2002
de obicei cand apare un material nou si mai scump apar teoriile care compromit materialele folosite pana atunci... n-am avut rabdare sa citesc in detaliu in ce consta minunata tehnica de acolo de pe site, dar am impresia ca daca medicul roaga asistenta sa stea cu aspiratorul de praf la gura ta in timp ce el iti da jos plonbele obtine cam acelasi efect.

Edited by Fane, 23 July 2009 - 13:18.


#3
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

View Postmikaell21, on 23rd July 2009, 13:12, said:

caut un cabinet stomatologic in Bucuresti care poate sa urmeze procedura urmatoare:
N-am rabdare sa citesc care-i procedura din articolul dat de tine, dar ma gandesc ca utilizarea digii e mai mult decat ce-ti trebuie tie. Diga e o membrana de cauciuc care izoleaza dintele la care se lucreaza. Nu e special pt "scoaterea amalgamurilor", ci e o metoda de izolare care se foloseste in special la tratamentele de canal.

Unul din medicii care foloseste asa ceva in mod curent este

Eu nu-l cunosc personal; daca vrei detalii de genu "de unde stii ca-i bun?", da-mi un PM :)

BTW, cred ca ar fi indicat sa-ti scoti din vocanular formularea: "metoda de scos amalgamurile" pt ca ai sanse mari sa enervezi medicul caruia i te adresezi. Mai bine intrebi frumos daca foloseste diga la plombe. ;)

Edited by ripper, 23 July 2009 - 14:37.
dă-i prin PM detaliile, te rog


#4
mikaell21

mikaell21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.10.2005
Diga sau aia de cauciuc e doar una din chestiile din articol.

Ideea e ca se mai degaja si niste vapori foarte interesanti mai ales daca il zdrobeste cu freza aia. Iar daca aspiratorul da aerul inapoi in aceeasi camera nu are nici un efect benefic.

Eu dupa ce mi-am schimbat amalgamul (prin metoda "clasica") la cateva luni am constatat ca aveam deja unele probleme cu rinichii. Intr-adevar nu stiam atunci despre ce e vorba si am urmat recomandarea medicului fara sa ma informez...

Acum vreau sa le scot si evident ca nu ma astept sa fie prin RO cineva care sa urmeze 100% tot ce e acolo dar vreau sa fie cat mai aproape.

Si iti dai seama ca o sa intreb frumos ca nu am nici un interes sa ma iau la harta ca el/ea. Pur si simplu unii nu sunt informati (la fel ca mine pana acum cateva luni).


Ia aruncati un ochi aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OZtJpjssbCU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by mikaell21, 23 July 2009 - 20:51.


#5
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005

View Postmikaell21, on 23rd July 2009, 21:35, said:

Ideea e ca se mai degaja si niste vapori foarte interesanti mai ales daca il zdrobeste cu freza aia. Iar daca aspiratorul da aerul inapoi in aceeasi camera nu are nici un efect benefic.
Geeez ! Tu chiar te plictisesti rau !

View Postmikaell21, on 23rd July 2009, 21:35, said:

Eu dupa ce mi-am schimbat amalgamul (prin metoda "clasica") la cateva luni am constatat ca aveam deja unele probleme cu rinichii.
Si era de la amalgamul ala ! Asa-i ?

Eu in locul tau mi-as face alte griji. De ex mi-as pune problema de ce am eu atata fier in gura. Adica mai  pe intelesul tau : cum fac cu carioactivitatea ? Sau alta grija: sub amalgamul ala nu s-au format carii secundare ? Dar iti raspund eu (ca asa sunt eu fata buna) : da, s-au format carii ! Si alta grija : daca in urma inlaturarii amalgamului mai ramane ceva din coroana respectiva ? Sub amalgamul ala nu s-a necrozat nervul ?
Dar, in fine, fiecare cu grijile lui.

View Postmikaell21, on 23rd July 2009, 21:35, said:

Intr-adevar nu stiam atunci despre ce e vorba si am urmat recomandarea medicului fara sa ma informez...
Si ce ti-a recomandat miselul ala ?
Da' noroc ca te-ai informat.

View Postmikaell21, on 23rd July 2009, 21:35, said:

Pur si simplu unii nu sunt informati (la fel ca mine pana acum cateva luni).
E foarte curios, ca inca nu mi-ai starnit interesul  cu site-ul tau. Poate povestesti tu pe intelesul tau, cu cuvintele tale despre ce e vorba. Mie mi-e frica sa accesez site-ul, ca risc sa  lesin de plictiseala.

#6
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Voi suneți next generation de pacienți... mi-e groază, sincer!  :wallbash:

#7
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
Nici pe departe nu se compara cu next generation de medici dentisti.

#8
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,290
  • Înscris: 05.06.2002

View Postmikaell21, on 23rd July 2009, 21:35, said:

Acum vreau sa le scot si evident ca nu ma astept sa fie prin RO cineva care sa urmeze 100% tot ce e acolo dar vreau sa fie cat mai aproape.
cat esti dispus sa platesti? ca poate iti gasim noi pe cineva...

#9
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View PostSPF, on 24th July 2009, 10:02, said:

Nici pe departe nu se compara cu next generation de medici dentisti.
Ai revenit? Cred că pleci repede... iar!

#10
mikaell21

mikaell21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 05.10.2005

View PostAna_Karr, on 23rd July 2009, 23:48, said:

...
E foarte curios, ca inca nu mi-ai starnit interesul  cu site-ul tau. Poate povestesti tu pe intelesul tau, cu cuvintele tale despre ce e vorba. Mie mi-e frica sa accesez site-ul, ca risc sa  lesin de plictiseala.

Si argumentele tale sunt?


In alta ordine de idei, din moment ce am decat doua de scos cred ca nu are rost sa va mai stresez cu treaba asta. :)

Daca nu mai are nimeni ceva interesant de spus se poate inchide.

#11
INs0mNIaK

INs0mNIaK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 06.03.2007
problemele de la rinichi sper ca nu crezi ca le ai de la amalgam :) ca e ridicol...
cat despre vaporii respectivi ...:) ahaha.. sa fim seriosi..am impresia ca articolul e scris de unii care se plictiseau si care nu aveau ce face si se gandeau cum sa mai scoata niste bani in plus de la pacienti ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate