Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Ce visati de obicei?

- - - - -
  • Please log in to reply
161 replies to this topic

#19
naughtydream01

naughtydream01

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,797
  • Înscris: 13.03.2005
Nu stiu ce puteri ai in vis da eu cand incerc sa fug niciodata nu pot.

#20
Skodaru

Skodaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 02.02.2005

mufa, on Apr 28 2005, 08:30, said:

Eu nu visez nimic. De fapt nu-mi amintesc niciodata daca si ce am visat. Somnul meu este negru precum o zi de post.

<{POST_SNAPBACK}>


nici eu... oare de ce?

si ce legatura are data nasterii cu ceea ce visezi?

Quote

@ ovidelu , incearca sa salvezi avionul ptr. ca in vis ai puteri malefice si vei putea .

@toyomi: chiar crezi chestia asta?!?

#21
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
@toyomi: nu stiu cum. Caci eu sunt la sol ... dar de multe ori priveam un avion cu un prieten de-al meu si il asiguram ca se va prabusi in apropiere ... si asa era.

ps. Daca sunteti langa mine (in realitate) si am o premonitie despre un avion, mai bine v-ati adaposti. Nu de alta dar de vreo 4 ori avioanele s-au prabusit la 5-10 metri de mine.

#22
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

ovidelu, on Apr 28 2005, 15:41, said:

@toyomi: nu stiu cum. Caci eu sunt la sol ... dar de multe ori priveam un avion cu un prieten de-al meu si il asiguram ca se va prabusi in apropiere ... si asa era.

ps. Daca sunteti langa mine (in realitate) si am o premonitie despre un avion, mai bine v-ati adaposti. Nu de alta dar de vreo 4 ori avioanele s-au prabusit la 5-10 metri de mine.

<{POST_SNAPBACK}>


trei ' neaparat sa vezi filmul " Final Destination " ( doua parti ) despre asta este vb. in film , il gasesti la inchirieri  casete video .

#23
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

toyomi, on Apr 27 2005, 22:20, said:

eu sint pe 4 iulie noapte cu luna plina .

<{POST_SNAPBACK}>

si multe fireworks in unele locuri :)

#24
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

ovidelu, on Apr 27 2005, 22:41, said:

Nu de alta dar de vreo 4 ori avioanele s-au prabusit la 5-10 metri de mine.

<{POST_SNAPBACK}>

ma, tu esti adevaratul si unicul fiu al celebrei Meduza?

#25
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
@TOYOMI: am vazut ambele parti din Final Destination. Le am pe CD. (oups, poate citeste ORDA acest raspuns)

@arty: nu prea cred. Singura data cand am visat un avion ca se prabuseste, si s-a intamplat cu adevarat, a fost cel de anul trecut de langa Targu Mures.

Numai ca eu am visat ca se prabuseste unul, si de fapt au cazut doua.

Dar tinand cont de faptul ca eu (in realitate) eram la vreo 2 km de locul prabusirii savurand cateva beri (auzind doar zgomotul prabusiii, nevazandu-le) as putea banui ceva legaturi "ciudate" cu visul meu.

Edited by ovidelu, 28 April 2005 - 09:16.


#26
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003

Coana, on Apr 28 2005, 07:51, said:

dintre visele frecvente, unu mi se pare mai cidat. Spatiul se dilata sau contracta iar obiectele mici devin imens, grotesc de mari aproape ca ma strivesc , iar caile de iesire imens de mici....e cam naspa....si ma trezesc ciufuta....rau de tot.

<{POST_SNAPBACK}>


ciudat e ca multa lume are visul asta, sau ma rog senzatia... din cate am inteles eu (si e pe verificate) ai senzatia asta de la temperatura (adica atunci cand ai peste 37 :P)

PS: nini eu nu visez nici un rahat nimic, sau nu-mi aduc aminte... vreau si io dracu un vis erotic macar  :naughty: ... da' nimic!


PS2: ba voi ati observat ca iconitele din stanga de la fast replay (sau add reply)  isi schimba frecvent pozitia in tabelul ala?

Edited by add, 28 April 2005 - 09:26.


#27
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Dar vise in care va plimbati in pielea goala prin mijlocul unei multimi aveti? Eu si din-astea am, si baiu' e ca mie m-i se pare normal acest lucru in somn, fara sa ma rusinez.

Oare care e explicatia?

#28
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

ovidelu, on Apr 27 2005, 23:14, said:

@TOYOMI: am vazut ambele parti din Final Destination. Le am pe CD. (oups, poate citeste ORDA acest raspuns)

@arty: nu prea cred. Singura data cand am visat un avion ca se prabuseste, si s-a intamplat cu adevarat, a fost cel de anul trecut de langa Targu Mures.

Numai ca eu am visat ca se prabuseste unul, si de fapt au cazut doua.

Dar tinand cont de faptul ca eu (in realitate) eram la vreo 2 km de locul prabusirii savurand cateva beri (auzind doar zgomotul prabusiii, nevazandu-le) as putea banui ceva legaturi "ciudate" cu visul meu.

<{POST_SNAPBACK}>

auzi, poate facem de'o afacere, daca potzi sa visezi la comanda o prabushire... platesc gras :)

visele mele sunt permanent in "tzinutul uitat de timp". e acolo un pterodactil nebunatic care in fiecare noapte imi mananca ficatzii. si io rad si rad :) si ficatzii cresc la loc (ei comédie). nashpa...

ovidelu: vrei sa vinzi drepturile de ecranizare? era unu pe la Bursa/Locuri de Munca ce angaja Scenarishti...

#29
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cine a avut vis in vis? e cel mai naspa. de ex, visezi ca esti in kkt si te trezesti si spui "uh! ce vis urit!". dupa care faci niste chestii misto si te trezesti inca o data. de data asta esti in kkt pe bune. astepti sa te mai trezesti o data si cind colo -> teapa. esti treaz  :death:  :death:

#30
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Data viitoare cand mai visez un MIG cazand imi iau HP-ul meu amarat si urc pe dealul din apropiere si astept ... cine stie, poate prind ceva.

Dar acum stiu ce fac: cand mai visez un avion in deriva, incerc sa retin cat mai multe detalii, si ma inregistrez pe camera video povestind tot ce am visat.

Si daca e sa se intample dezastrul, atunci sa il vedeti pe "tata Omida" cum isi negociaza filmuletul cu CNN-ul.

#31
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
@Mosotti: stiu si eu aceasta senzatie. Mie imi place.

Dar alta senzatie legata de vise: cine a avut un vis, dupa care s-a trezit, a mers la baie, etc, si dupa ce a adormit la loc (dupa cateva minute) visul a continuat mai departe, ca un film pus pe "pauza"?

Eu am avut aceasta senzatie de multe ori, dar o singura data s-a intamplat ca sa ma trezesc de doua ori, si dupa ce am adormit la loc acelasi vis sa isi reia cursul obisnuit.

Un lucru sunt sigur ... visele precis au legatura cu fenomenele de deja-vu ... au am o activitate cerebrala foarte intensa noaptea, consecinta fiind deja-vu-uri foarte dese in timpul zilei.

#32
Darkness

Darkness

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 09.02.2005
bah yo o sa trebuiasca sa ma plimb cu avionul peste cateva zile. daca mor la aterizare, vin si te bantui...

intrebai de cine poate sa explice visele. citeste Sigmund Freud-"Interpretarea viselor"

#33
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Dar ce parere aveti de visele despre care stiti ca "sunt pe terminate" si totusi nu doriti sa va treziti?

Aici ma refer la acele vise intrerupte de cineva care va trezeste cand intra in dormitor, voi incercand inca sa va agatati de acel vis.

Odata am visat ca eram in pat cu o geamana buna rau de tot, si pe cand sa incepem actul sexual propriu-zis, mi-a spus sa astept ca o cheama si pe sora ei geamana. CE putea fi mai frumos pe lumea asta? Precis nu maica-mea intrand in camera si trezindu-ma ... am crezut ca o lovesc cu ceva.

Am incercat eu sa adorm la loc pentru a relua macar acel moment divin, insa nimik. Totul era pierdut.

#34
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
bine ca n-a vazut maica-ta cucul infoiat infipt in perete

#35
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004
a, apropos , eu visesz ca faca sex da' cu cine nu stiu ptr. ca nu reusesc sa-i vad niciodata fata . :console:

#36
Cimpoaca

Cimpoaca

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 778
  • Înscris: 24.02.2005

toyomi, on Apr 28 2005, 12:57, said:

a, apropos , eu visesz ca faca sex da' cu cine nu stiu ptr. ca nu reusesc sa-i vad niciodata fata . :console:

<{POST_SNAPBACK}>


Aprinde lumina. Adică nu, dacă e frumos ca un arici... :coolspeak:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate