Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Discuții despre Orange Sport 1-4 (ex-Telekom Sport).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
12605 replies to this topic

#9163
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

 icemc90, on 07 februarie 2018 - 20:48, said:

Din punctul meu de vedere, toate progresele facute in sensul atragerii de clienti in ultimii ani de catre Telekom vor fi irosite daca vor imparti drepturile pt UCL si UEL cu Digi, nu mai vorbim sa le piarda in favoarea acestora.
Dar dupa parerea ta, cam cati ani la rand crezi ca-si permite T-ul sa cumpere in exclusivitate UCL si UEL?

#9164
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
e foarte important sa cumpere ucl si europa league cei de la telekom sport.aceste drepturi de fotbal sunt premium si da bine pentru orice televiziune.plus ca la telekom sport sunt cumva in urma celor de la digisport ca evenimente fotbalistice.

liga spaniola a fost tratata slabut la telekom sport. nu stiu parca au cumparat acest produs mai mult din obligatie. nu au nici o emisiune dedicat acestui campionat.sa se uite la digisport ca aprope in fiecare zi se vorbeste de laliga la emisiunea de mare succes fotbal european.

per total avand  abonament   si la digisport si la telekom sport de departe cei de la digisport sunt mai profesionisti.si ma refer la emisiuni ,analisti si comentatori.majoritatea celor de la telekom sport vin din gasca celor de la tvr  cu celebrul lor limbaj de lemn.

#9165
geniul

geniul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 29.06.2008
Important este sa transmita cat mai multe meciuri live din primera si din alte ligi. La ora asta sunt destule talk-show-uri. Cine are timp de vizionat discutii peste discutii despre primera, premier etc?

Edited by geniul, 10 February 2018 - 15:33.


#9166
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Probabil ca unele talk show-uri fac mai mare audienta.. :)

#9167
simplul

simplul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 24.01.2007
Si Antena 3 face audienta. Chiar daca nu ai audienta scontată, cred și eu că mai important e sa ai ce transmite. Cum am mai spus prefer CL și NFL decât cele mai tari emisiuni de analize, cei mai tari comentatori sau posturile cu cele mai bune sigle.

#9168
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017
se prostesc si astia:meciul din primera e live la telekom sport 4 dar cu o intarziere de 8 minute( timp in care sa dat si gol )   din cauza  tenisului.ne omoara astia cu tenisul lor.. ala de comenteaza nici macar sa zica: ne cerem scuze ca meciul deja a inceput.dar ce pretentie sa avem?.

#9169
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Cei de la Telekom mai au emisiune de dimineață? Știu ca acum 3-4 ani era ceva "Dolce Sport Morning" sau ceva de genu'. Era interesanta. Mai vad un minus la Telekom, nu prea sunt emisiuni în reluare, cum e la digi. Unii prefera sa vadă astfel de emisiuni decât antena 3 sau realitatea pline de..... Și cele în reluare sunt bune, ca poate cineva nu le prinde live, decât un meci în reluare(la care nu știu cata lume se uita)mai bine o emisiune.

#9170
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,630
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://thumbs2.imgbox.com/15/cd/pnYnT4nI_t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9171
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 SuporterulX, on 10 februarie 2018 - 18:48, said:

Cei de la Telekom mai au emisiune de dimineață? Știu ca acum 3-4 ani era ceva "Dolce Sport Morning" sau ceva de genu'. Era interesanta. Mai vad un minus la Telekom, nu prea sunt emisiuni în reluare, cum e la digi. Unii prefera sa vadă astfel de emisiuni decât antena 3 sau realitatea pline de..... Și cele în reluare sunt bune, ca poate cineva nu le prinde live, decât un meci în reluare(la care nu știu cata lume se uita)mai bine o emisiune.
Era Morning Sport! Acum dimineata, nici macar stirile nu sunt live!
Daca nu erau pe Telekom INFO la emisiunile de recomandari, ziceam ca prezentatoarele au fost concediate!

#9172
geniul

geniul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 29.06.2008
Sa mi trag palme! Idotii astia nu transmit live scotia franta din turneul celor 6!!!! Si asta in condițiile in care baga reluari la greu pe doua din cele 4 canale, iar pe 1 sunt stiri... ce incompetenți!

Edited by geniul, 11 February 2018 - 17:15.


#9173
icemc90

icemc90

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.01.2018

 Tudor75, on 10 februarie 2018 - 14:38, said:

Dar dupa parerea ta, cam cati ani la rand crezi ca-si permite T-ul sa cumpere in exclusivitate UCL si UEL?

Sunt departe de a fi vreun expert in negocierile drepturilor tv (pana la urma doar cei in cauza care le negociaza cunosc cel mai bine), tocmai de aceea intreb daca T-ul a avut vreodata exclusivitate pt UCL/UEL, avand in vedere faptul ca Pro TV-ul a avut in 2015-2018 optiunea FTA ?

Daca nu, atunci parerea mea ca merita incercata, de catre T, o ''nebunie'' de genul exclusivitate pt UCL/UEL (daca nu chiar pt Premier League).

Edited by icemc90, 11 February 2018 - 22:56.


#9174
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017

 icemc90, on 11 februarie 2018 - 22:56, said:

Sunt departe de a fi vreun expert in negocierile drepturilor tv (pana la urma doar cei in cauza care le negociaza cunosc cel mai bine), tocmai de aceea intreb daca T-ul a avut vreodata exclusivitate pt UCL/UEL, avand in vedere faptul ca Pro TV-ul a avut in 2015-2018 optiunea FTA ?

Daca nu, atunci parerea mea ca merita incercata, de catre T, o ''nebunie'' de genul exclusivitate pt UCL/UEL (daca nu chiar pt Premier League).
Singurul lucru pe care Telekom il poate face este exclusivitate pentru toate meciurile, dar nu ii poate interzice ProTV-ului sa nu mai transmita acele meciuri FTA de UCL si UEL, oricat de multi bani ar investi.

#9175
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,630
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.imgbox.com/AqdhVf1T.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://thumbs2.imgbox.com/8d/49/solB1FWF_t.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9176
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Eu cred ca Telekom a avut un plan care suna cam asa, a achizitionat impreuna cu Digi in perioada 2012 - 2015 mai multe competitii importante: UCL, UEL, Serie A si Ligue 1.  Pentru 2015 - 2018 au riscat si a crezut ca daca va cumpara UCL si UEL, va avea mai multi abonati din partea RCS-RDS si n-a mers treaba.. N-a trebuit sa dureze mult pana sa-si dea seama ca a riscat si a pierdut, a cumparat impreuna cu Digi cum facea inainte mai multe competitii importante: F1, La Liga, Cupa Davis, Fed CUP etc.. Acum ca au crescut preturile la drepturi, cu siguranta ca nu va mai arunca nimeni cu bani pentru competitii scumpe.

#9177
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
Competitiile importante cumparate impreuna de Digi si T ar fi bune pentru noi privitorii din toate punctele de vedere si pentru cei doi operatori din punct de vedere financiar. La ce preturi se vehiculeaza acum in fotbal, separat, Digi sau T, nu cred vor investi.  
Cat priveste varianta ca UCL si UEL aduc abonati fara numar, trebuie sa fii naiv sa crezi asta. Digi si-a crescut numarul de abonati pe perioada 2012-2015 dar si pana acum NUMAI datorita pretului scazut al abonamentelor si a extinderii portofoliului de activitati. Daca mergeti pe audiente vedeti ca un meci din cele doua competitii nu face cat o ceapa degerata comparativ cu o telenovela "de succes" sau stiu eu ce cutite prin sefi sau mame interschimbabile.

#9178
Vla0d_

Vla0d_

    Patrick Ekeng!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 20.06.2012
Dupa Cosmescu si Stefan Tudor, e randul lui Baleanu sa comenteze in... conditii. :)

http://www.telekomsp...spital-17887155

#9179
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,139
  • Înscris: 26.07.2009
Sa nu mai cumpere drepturile pentru Liga 1 după 2019.. Sau sa le dea putini bani.

#9180
polatalemdar

polatalemdar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 02.11.2017

 SuporterulX, on 11 februarie 2018 - 23:26, said:

Singurul lucru pe care Telekom il poate face este exclusivitate pentru toate meciurile, dar nu ii poate interzice ProTV-ului sa nu mai transmita acele meciuri FTA de UCL si UEL, oricat de multi bani ar investi.

daca va cumpara meciurile in exclusivitate nu va mai transmite nimeni in afara de telekom sport la noi in tara.si tendinta cam asta e cu aceste drepturi in ucl si europa league :in spania,franta,turcia,  germania,anglia, grecia totul e in pay tv.televiziunile generaliste au fost excluse.

 Vla0d_, on 12 februarie 2018 - 19:37, said:

Dupa Cosmescu si Stefan Tudor, e randul lui Baleanu sa comenteze in... conditii. Posted Image

http://www.telekomsp...spital-17887155

vai ce pretentiosi sunt astia de la telekom sport. pana la urma astea-s conditiile la noi..mai era starostele telekom sport enachescu suparat ca nu  avea la stadionul   dinamo aer conditionat in cabina de transmisie si a comentat meciul din studiourile lor.fite si fasoane.

Edited by polatalemdar, 12 February 2018 - 22:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate