Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri
 Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...
 Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

Smart Switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.
 Smecher de talie grea

PH apa plata

Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix
 

Nokia N70

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
1131 răspunsuri în acest subiect

#73
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005
Mda, o sa trec saptamana viitoare pe la service sa vad daca a aparut o versiune mai noua de soft... Oricum ar trebui sa le trimit mail celor de la Nokia Finlanda, ca astia de la noi sunt pur si simplu varza.
Si problemele tale tot de soft imi par...

#74
bar0n

bar0n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 32
  • Înscris: 11.06.2005

View Postbar0n, on Jun 4 2006, 21:28, said:

mi-am luat si eu un n70. se misca infect. comparat face2face cu un 6680 se misca in reluare. am soft V 3.0546.2.3 18-11-05 RM-84. cred ca ma duc la resoftat.
mda. acum cu 5.0609.2.0.1 se misca similar (cu 6680), nu ma mai scoate din sarite, nu se mai blocheaza in gallery sau alte foldere "populate".... acum chiar e bun.

Editat de bar0n, 14 iunie 2006 - 19:59.


#75
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 430
  • Înscris: 20.12.2003

View Postholmes, on Jun 7 2006, 09:10, said:

Telefonul are un lag mult prea mare,display-ul e mai slab decat la alte modele.

cat de mare e lagul, comparand-ul cu cel al telefoanelor cu symbian (de ex. 6680) ?

View Postdiud, on Jun 8 2006, 23:28, said:

In afara ca bateria tine cam putin si se misca cam incet, nu am ce sa-i reprosez.

Cam cat, in conditii de utilizare intensa?


View Postdiud, on Jun 8 2006, 23:28, said:

Am avut si un 6230 si am si un V3i. Se simte rau diferenta, si nu e vorba numai de sistem de operare aici!

in bine sau in rau? sau la ce te referi mai exact? ca nu as crede ca un V3i se misca mai incet ca N70.

Editat de Rainman, 18 iunie 2006 - 14:53.


#76
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005

View PostRainman, on Jun 18 2006, 15:51, said:

cat de mare e lagul, comparand-ul cu cel al telefoanelor cu symbian (de ex. 6680) ?

Nu am avut alte telefoane cu Symbian, dar de N70 sunt multumit. Se misca un pic mai greu, dar nu e in nici un caz o tragedie, asa cum spun unii. Am mai avut in mana un 6600 si nu mi s-a parut sa se miste mai repede, de exemplu. Cel putin asa e aparatul meu.

View PostRainman, on Jun 18 2006, 15:51, said:

Cam cat, in conditii de utilizare intensa?

2 zile... chiar mai putin.. depinde cat de intensa e utilizarea, ca asa poti sa termini bateria si intr-o zi...


In alta ordine de idei... Stiti cata memorie suporta maxim N70? Ma gandeam sa-mi iau un card de 2 GB...

#77
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.713
  • Înscris: 21.04.2004
In comparatie cu 6630 si 6680 telefonul are un lag si mai mare.Iar pt vizualizarea pozelor trebuie sa te inzestrezi cu rabdare de genul stat la coada la posta...

#78
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005
Exagerezi rau de tot.

#79
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.713
  • Înscris: 21.04.2004
Aici probabil ca depinde de rabdarea fiecaruia..mie mi se parea ca in comparatie cu alte telefoane,sau daca vrei cu majoritatea telefoanelor pe care le-am butonat,la 'galerie' mai ales se misca foarte foarte foarte greu.Si sa stau sa imi afiseze thumbnailurile alea(ideea e faina de altfel) care intai mi le afiseaza la o calitate mult scazuta si astepti 10 sec pana ti le arata bine....not my idea of fast  - or normal!
Dar repet,acesta a fost feeling-ul meu.E un tel bun,bineinteles.Are symbian si e clar ca e un avantaj pentru cei interesati.Dar mai mult mi-o placut 6630,pe care l-am dat pt ca nu avea 2 camere pt video-call.

PS: la n70 am renuntat tot datorita bug-urilor cu video-call.Te rog sa testezi si tu,cu diferite modele si in diferite zone de acoperire,si sa-mi zici daca ai problema asta: cand primesti apel video,raspunzi dar nu face legatura,dupa 6 sec se inchide.

Editat de holmes, 19 iunie 2006 - 08:06.


#80
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005
Din pacate nu am cu cine sa testez videocall.. inca.. poate dupa ce se face interconectarea intre retele. Sau, daca esti pe orange, iti dau nr si ma poti suna... Si viceversa.

View Posthoria.popescu, on Jun 18 2006, 19:55, said:

In alta ordine de idei... Stiti cata memorie suporta maxim N70? Ma gandeam sa-mi iau un card de 2 GB...


#81
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.713
  • Înscris: 21.04.2004

View Posthoria.popescu, on Jun 19 2006, 09:27, said:

Din pacate nu am cu cine sa testez videocall.. inca.. poate dupa ce se face interconectarea intre retele. Sau, daca esti pe orange, iti dau nr si ma poti suna... Si viceversa.

Am o cartela orange la dispozitie,dar n-am semnal 3G. :deadtongue:
Asta e,mai asteptam.Cu timpul vei avea si prieteni cu telefoane 3G.Oricum,posibil ca problema sa nu mai apara,pentru ca mai sunt update-uri de soft etc...si posibil sa fi nimerit si eu un tel mai tampit.Dar eu tot am banuiala ca soft-ul e de vina,ca a inceput sa faca figuri dupa un  timp,nu chiar de la inceput.

Radio-ul are o chestie faina..alegi orasul si el cunoaste ce frecvente sunt in zona. :coolspeak:

#82
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005

View Postholmes, on Jun 19 2006, 10:58, said:

Am o cartela orange la dispozitie,dar n-am semnal 3G. :deadtongue:
Asta e,mai asteptam.

OK.

View Postholmes, on Jun 19 2006, 10:58, said:

Cu timpul vei avea si prieteni cu telefoane 3G.Oricum,posibil ca problema sa nu mai apara,pentru ca mai sunt update-uri de soft etc...si posibil sa fi nimerit si eu un tel mai tampit.Dar eu tot am banuiala ca soft-ul e de vina,ca a inceput sa faca figuri dupa un  timp,nu chiar de la inceput.

Sigur e softul.

View Postholmes, on Jun 19 2006, 10:58, said:

Radio-ul are o chestie faina..alegi orasul si el cunoaste ce frecvente sunt in zona. :coolspeak:

Cum faci asta? Teach me, teach me! :)

#83
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 430
  • Înscris: 20.12.2003

View Posthoria.popescu, on Jun 19 2006, 10:27, said:

Din pacate nu am cu cine sa testez videocall.. inca.. poate dupa ce se face interconectarea intre retele. Sau, daca esti pe orange, iti dau nr si ma poti suna... Si viceversa.

daca ai un abonament de connex, te sun eu de pe connex.

#84
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.713
  • Înscris: 21.04.2004

View Posthoria.popescu, on Jun 19 2006, 10:06, said:

Cum faci asta? Teach me, teach me! :)

O sa ma uit ca nu mai tin minte si o sa iti zic.Tin minte ca eram in alt oras si am descoperit chestia asta,din cate tin minte eram cu N70 atunci.Revin diseara cu alte amanunte.

#85
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005

View PostRainman, on Jun 19 2006, 12:43, said:

daca ai un abonament de connex, te sun eu de pe connex.

Nu am abonament de connex, sorry... Mai asteptam...

View Postholmes, on Jun 19 2006, 15:01, said:

O sa ma uit ca nu mai tin minte si o sa iti zic.Tin minte ca eram in alt oras si am descoperit chestia asta,din cate tin minte eram cu N70 atunci.Revin diseara cu alte amanunte.

Merci.

#86
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.713
  • Înscris: 21.04.2004
deci horia:
deschizi visual radio,te duci la optiuni si vezi acolo 'lista posturilor'.Dupa care se conecteaza prin wap/gprs si te intreaba locatia exacta:continent,tara,judet,oras.In jud Bihor poti selecta vreo 10 locatii cred,deci ai de unde alege.

Editat de holmes, 20 iunie 2006 - 10:35.


#87
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 04.04.2005
cred ca horia se referea la radio fm

Editat de ionutz_cjv5, 20 iunie 2006 - 12:15.


#88
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.078
  • Înscris: 21.06.2005
Merci, holmes.

#89
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.713
  • Înscris: 21.04.2004

View Postionutz_cjv5, on Jun 20 2006, 12:15, said:

cred ca horia se referea la radio fm

da,si eu!visual radio este radio fm.

#90
ionutz_cjv5

ionutz_cjv5

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 481
  • Înscris: 04.04.2005
atunci e tare daca ai asa posibilitate

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate