Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Modem VDSL 4 x ETH & 1 x Wi-Fi - oferit de Romelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#271
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
Tocmai ce mi-am facut si eu un abonament Clicknet Play de 20 Mb/s si am probleme la instalare, serviciul e activ de vreo 2 zile. Ce setari ar trebui facute in modem ca sa mearga toata treaba ? Am bagat doar cablul de internet, telefonul e pe un alt cablu separat.

Toate in Windows sunt pe automatically obtain IP address, prin modem nu am umblat si in mod normal ar trebui sa mearga. Modemul e modelul asta de Zyxel, ce ar trebui sa fie setat la WAN ? Nu am wireless, nu am nevoie de el inca, as vrea sa stiu insa ce setari ar trebui facute ca sa functioneze netul sau daca trebuie bagat si telefonul ca sa mearga.

#272
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006
trebuie sa mearga singurel, ai ledurile aprinse ? ma refer la dsl si internet, daca da inseamna ca e facut, daca nu inseamna ca inca nu e activat

#273
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
da, am sunat la ei si pana la urma a venit un om de la ei si a rezolvat situatia...era o problema pe scara blocului cu conexiunea. merge acceptabil insa tot duc lipsa RDS-ului :D

#274
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postangel, on 7th September 2010, 17:01, said:

da, am sunat la ei si pana la urma a venit un om de la ei si a rezolvat situatia...era o problema pe scara blocului cu conexiunea. merge acceptabil insa tot duc lipsa RDS-ului :D
ce anume in plus iti oferea rds si ii duci lipsa ?

#275
tenie5022

tenie5022

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 493
  • Înscris: 11.08.2009

View Postunchiujim, on 7th September 2010, 23:03, said:

ce anume in plus iti oferea rds si ii duci lipsa ?
Poate se refera la deconectarile dese , erorile diverse (691 , 678 , 718) sau la asteptarea echipei de deranjamente a RDS . Chiar daca viteza este putin mai mica macar conexiunea este stabila la Romtelecom .

Edited by tenie5022, 08 September 2010 - 06:19.


#276
Jinxie

Jinxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.08.2006

View Posttenie5022, on 8th September 2010, 07:14, said:

Poate se refera la deconectarile dese , erorile diverse (691 , 678 , 718) sau la asteptarea echipei de deranjamente a RDS . Chiar daca viteza este putin mai mica macar conexiunea este stabila la Romtelecom .

sau viteza de 89-95mbiti/s ... 11.0 mbytes/s :)

#277
Jinxie

Jinxie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.08.2006
VDSL Power 30 Modem P-870HW-51a v2  firmware 1.00(BKO.2)b1_1016

pe wired:

[ http://www.speedtest.net/result/947971702.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/947973577.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/947976434.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.speedtest.net/result/947978483.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


pe wireless G  Samsung Galaxy S (stie si N):

[ http://img64.imageshack.us/img64/5944/cap201009101659.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Multumiri lui Lellia pentru ca a grabit lucrurile... altfel cred ca stateam 2 saptamani:)

P.S.: Se sincronizeaza la 4,5mbiti/s la upload dar nu ma deranjeaza.


Si apropo de PORT FOWARDING, la mine din prima a mers,  cu firmwareul de pe siteul romtelecomului.

Edited by Jinxie, 10 September 2010 - 16:26.


#278
michael2004

michael2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.05.2009
buna tuturor,
am o problema, parintii mei sunt in braila, eu departe de casa...
joia trecuta au semnat cu romtelecomu' un contract ptr internet 2Mbs
am reusit si am configurat wirelessu' prin telefon cu tatal meu insa am probleme cu sa-i dau detalii ptr conexia la internet.
i-am spus de network>wan>internet connection
sa aleaga mode PPPoE
sa introduca user si parola ce le-a primit de la romtelecom
iar la service name sa introduca romtelecom.
dar dupa aceasta led-ul de la dsl palpaie iar internetul are led-ul stins.
inca o chestie, eu am acasa la mine adsl si am fltre ptr telefon, la vdsl e la fel?
orice ajutor este binevenit. multumesc

#279
yonutz80ro

yonutz80ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,191
  • Înscris: 05.08.2006
Daca memoria nu ma inseala, la service name trebuie sa lasi gol, nu trebuie scris nimic.

#280
aschiuta

aschiuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 959
  • Înscris: 24.06.2004
Daca folosesti telefon pe linie, atunci ai nevoie de filtru, indiferent ca este ADSL sau VDSL.

#281
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postmichael2004, on 13th October 2010, 00:57, said:

buna tuturor,
am o problema, parintii mei sunt in braila, eu departe de casa...
joia trecuta au semnat cu romtelecomu' un contract ptr internet 2Mbs
am reusit si am configurat wirelessu' prin telefon cu tatal meu insa am probleme cu sa-i dau detalii ptr conexia la internet.
i-am spus de network>wan>internet connection
sa aleaga mode PPPoE
sa introduca user si parola ce le-a primit de la romtelecom
iar la service name sa introduca romtelecom.
dar dupa aceasta led-ul de la dsl palpaie iar internetul are led-ul stins.
inca o chestie, eu am acasa la mine adsl si am fltre ptr telefon, la vdsl e la fel?
orice ajutor este binevenit. multumesc
detaliaza! ce fel de modem au parintii tai?nu le mai da sfaturi ca mai rau ii incurci. eventual sa sune ei la 08008525425-2-2-2-1 GRATUIT, NON STOP de pe fix si mobil .acela e nr de la sup. tehnic pt internetul rtc. scrie si pe ultima pagina din contract.astept vesti de la tine !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate