Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Spiru Haret

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007

View Postblack1990, on 14th July 2009, 16:58, said:

Imi mai raspundeti?:( La Romano-americana.. sectia marketing.. se intra pe baza de dosar sau se da admitere. De universitatea Hyperion ce stiti?:|

La Rom-Americana  intri fara examen daca ai un atestat   la orice disciplina de studiu din liceu(informatica,lb .straina,etc);daca nu ai, dai examen.Eu ti-am dat ieri saitul universitatii.Te-ai uitat pe el?Acolo scrie tot ce te intereseaza.

#38
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postbelisima, on 14th July 2009, 16:46, said:

La Rom-Americana  intri fara examen daca ai un atestat   la orice disciplina de studiu din liceu(informatica,lb .straina,etc);daca nu ai, dai examen.Eu ti-am dat ieri saitul universitatii.Te-ai uitat pe el?Acolo scrie tot ce te intereseaza.


Da am  atestat la informatica .. dar kkt de profesor am luat 8.5 si a zis ca nu merit si mi-a scazut la 7.5X(X(X(X .. si am si diploma de oracle academy:|

Edited by Lucian_M, 14 July 2009 - 22:11.
10% pentru limbaj de maidan. Aviz amatorilor.


#39
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
a?





Answer: faci pe prostu'?

Edited by Lucian_M, 15 July 2009 - 18:16.


#40
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007

View Postblack1990, on 15th July 2009, 07:31, said:

a?

Daca mai pierzi timpul intreband pe forum,s-ar putea sa  se incheie perioada de inscriere,adica 18 iulie.Da telefon la Universitatea Rom-Americana si intreaba acolo daca-ti accepta si atestatul cu nota mai mica de 8.

Edited by belisima, 15 July 2009 - 07:11.


#41
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postblack1990, on 11th July 2009, 20:06, said:

Salut, m-am decis sa dau la spiru haret/ marketing . Am inteles de pe la TV ca nu va mai fi acreditata .. e adevarat? se merita sa dau la facultatea asta sau sa merg la alta?:|
Imi puteti spune ce materi se fac , cat de grele sunt si cum sunt profesori?

Eu stiu ca nu e acreditata doar cea de la FR/ID , cea de la zi e acreditata.

#42
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
In HG-ul ala nou zice ca toata universitatea nu mai e pe lista, nu numai anumite specializari...

#43
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postbelisima, on 15th July 2009, 07:11, said:

Daca mai pierzi timpul intreband pe forum,s-ar putea sa  se incheie perioada de inscriere,adica 18 iulie.Da telefon la Universitatea Rom-Americana si intreaba acolo daca-ti accepta si atestatul cu nota mai mica de 8.


Nu te supara , m-am pierdut de tot=)) imi poti lasa un nr de telefon si un program ? sa stiu intre ce ore sa sun?:)

#44
belisima

belisima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 31.05.2007
# INFORMATII ADMITERE :

Telefon: 0372-120.171; 0372-120.001; 0372-120.000,numere la rom-americana,suna miine dimineata

#45
Fynnon

Fynnon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.12.2008
Andronescu pentru Gândul: “Diplomele eliberate de Universitatea “Spiru Haret” nu vor fi anulate. Toți absolvenții vor da examen din nou, indiferent de anul în care au terminat. Toți absolvenții, indiferent de anul în care au terminat acele programe care nu au acoperire legală vor susține examene prin care să se poată stabili că dețin cunoștințele necesare pentru a intra în licență. Apoi vor susține examenul de finalizare a studiilor la o universitate care pentru specializările parcurse de aceștia are acreditare"

http://www.gandul.in...ml?3934;4643302

#46
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Si celor de la universitatiile care sunt in regula le convine acuma sa evalueze zeci de mii de studenti de la Spiru Haret?

#47
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
contra-cost, desigur :D

#48
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005

Quote

contra-cost, desigur

Foarte bine, prostia se plateste. Intrebarea e cati vor ajunge in licenta  :D

Edited by Doru_Neo, 16 July 2009 - 13:45.


#49
Fynnon

Fynnon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.12.2008
Astazi, la ora 17 va fi o conferinta de presa la ministerul educatiei !

Va pot spune de pe acum ceea ce va anunta ministrul educatiei:

„Mesajul nostru este foarte clar. Avem situații distincte: absolvenți și studenți ai acestei universități care nu au nici o problemă, fiindcă au urmat cursuri și specializări acreditate și absolvenți și studenți ai aceleiași universități care au urmat forme de învățământ și specializări neacreditate. Pentru a rezolva problema acestei a doua categorii, pregătim o ordonanță de urgență prin care, în principal, vom acorda o perioadă de grație de 1 sau poate mai mulți ani în care respectivul absolvent se poate duce la o altă universitate care are specializarea obținută acreditată. Practic, absolventul va susține un examen filtru și apoi licența la acele universități ce au specializarea acreditată, obținând astfel și o diplomă validă“

De asemenea, pentru situația actualilor studenți ai USH la forme de învățământ și specializări neacreditate, ministerul va decide că, aceștia se pot transfera la forme, specializări autorizate și acreditate ale altor universități, dacă acestea îi vor accepta. Ministrul Andronescu precizează că după expirarea perioadei de grație pe care absolvenții cu probleme ai USH o vor avea pentru a obține o diplomă validă, Ministerul Educației va demara procedura de anulare diplomă cu diplomă a actelor de studii emise cu încălcarea legii în intervalul 2002-2009 de către Universitatea „Spiru Haret“.

#50
costyP

costyP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.06.2009
Scandal mare intre Ministerul Invatamantului si Universitatea Spiru Haret. Daca esti student la Spiru Haret si vrei sa stii daca facultatea ta este acreditata , in curs de acreditare sau macar autorizata sa functioneze provizoriu, poti urmari discutiile studentilor de la centrele Spiru Haret din tara pe Spiru Haret forum
Tot acolo vei gasi lista completa cu toate facultatile din cadrul Universitatii Spiru Haret (acreditate, autorizate sau care functioneaza ilegal)

#51
Fynnon

Fynnon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.12.2008
Pt cei care au pierdut conferinta de presa de astazi de la ministerul educatiei inregistrarea e aici:

Conferinta de presa - Ministerul Educatiei

Edited by Fynnon, 16 July 2009 - 18:14.


#52
Creation_of_soul

Creation_of_soul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.06.2009
ce bine imi pare...... in sfarsit se face dreptate

#53
Fynnon

Fynnon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.12.2008
Si emisiunea Stirea Zilei din aceasta seara de pe TVR 1, invitata ministrul Andronescu!
Inregistrarea aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wX4Q5sgmjHc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Fynnon, 16 July 2009 - 21:30.


#54
gelula19

gelula19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 04.02.2009

View Postfigo1988, on 14th July 2009, 14:50, said:

de dragul off-topicului, ce cunostinte ai/ce facultate ai facut? la ce iti foloseste practic diploma?
Imi creste salariul odata cu absolvirea masterului. E vorba de master, facultatea am facut-o la stat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate