Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

salut

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
iulian69m

iulian69m

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2009
cu 1200 de euro pot vizita cateva tari precum austria germania belgia olanda cu masina proprie dormin-d prin caMpinguri? poate ma indruma cineva sau sa-mi spuna care sunt taxele si preturile prin aceste tari. si cam cat ar dura acest sejur. se poate dormii prin parcari pe autostrazi?? multumesc.

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Salut! ;)

#3
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008

View Postiulian69m, on 10th July 2009, 23:31, said:

cu 1200 de euro pot vizita cateva tari precum austria germania belgia olanda cu masina proprie dormin-d prin caMpinguri? poate ma indruma cineva sau sa-mi spuna care sunt taxele si preturile prin aceste tari. si cam cat ar dura acest sejur. se poate dormii prin parcari pe autostrazi?? multumesc.

La atatea tari nu cred ca-ti ajung 1200 euro.Benzina la 1 euro sa zicem,campinguriile se mai platesc si ele,mai un dus,
mai o bericioaica,mai o papica si sa fereasca al de sus de vre-o pana la motor.

#4
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
pentru aventura asta, suplimenteaza-ti bugetul cu inca 2800 €

#5
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
cum sa nu-i ajunga 1200de euro daca omul doarme in masina..isi mai ia de acasa niste conserve ceva si aia e :))..
ideea e ca iti ajung banii dar e obositor rauuu de tot sa dormi in masina....la asta trebuie sa te gandesti. eu cu 1200 de eur m-as limita doar la ungaria,austria si poate germania.

gandeste-te totusi la intrarile de la muzee,palate etc... costa si alea :) si e pacat sa vezi doar pe dinafara :D.

Edited by bossake, 11 July 2009 - 02:07.


#6
silviu_n

silviu_n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,459
  • Înscris: 11.12.2008
N-ai spus câte zile vrei să stai. Dacă e vorba de o săptămână atunci îți ajung.
Vreo 500 de euro benzina și taxele de autostradă (având în vedere distanța mare), restul pntru campare, un cârnat cu bere...
Acum doi ani am cheltuit 1100 pe 6 zile în Austria, cu 5 nopți cazare demipensiune 50 euro camera, doi adulți cu copil. Am închiriat schiuri, am intrat și la câteva muzee, am mai cumpărat câteva suveniruri, niște jucărioare la copil, fără fonfleuri. Benzina până la Insbruck și înapoi a fost fix 200 euro, considerând de la Arad.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate