Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

BACALAUREAT 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5261 replies to this topic

#37
ectomorful

ectomorful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.12.2008

View Postx24, on 6th February 2010, 17:05, said:

Corect ! Proba nu este eliminatorie ! Si nu cred ca ati vrea sa luati mediu la romana...totusi...e limba romana ! Bafta tuturor !


Aham... m-am linistit :)  Oricum la romana, competentele astea mi se par "test de abureala"

#38
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View Postectomorful, on 6th February 2010, 17:09, said:

Aham... m-am linistit :)  Oricum la romana, competentele astea mi se par "test de abureala"

Frate nu stiu ce sa zic...dar daca iti pic un "Joc secund" scris de Barbu ai cam bagat-o pe maneca...chiar profa mi-a zis ca e nasol rau pentru noi ala...oricum s-ar putea sau chiar vem da, nu stiu sigur, cu profesorul de romana al clasei noastre...ca el ne stie cel mai bine !

#39
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Tocmai din cauza asta ziceam ca sper sa iau un mediu, ca nu stiu niciodata ce dracie poate sa imi cada la care o sa raman blocat si nu o sa stiu ce sa zic.

#40
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008

View Postmausyo, on 6th February 2010, 19:48, said:

Tocmai din cauza asta ziceam ca sper sa iau un mediu, ca nu stiu niciodata ce dracie poate sa imi cada la care o sa raman blocat si nu o sa stiu ce sa zic.

da, aici ai dreptate !

Cu siguranta o sa ne cada subiecte usoare, ca asa vreau eu  :notangel: :lol: :P

#41
Ph@ntom

Ph@ntom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.07.2007
Subiectele de la competente sunt de 2 bani,dar problema e ca tre sa vb vreo 10 sau 15 min pe baza unui text din care nu ai ce idei sa extragi de exemplu un articol despre cumparaturi.Bafta tuturor!

Edited by Ph@ntom, 06 February 2010 - 20:10.


#42
ectomorful

ectomorful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.12.2008

View Postx24, on 6th February 2010, 18:23, said:

Frate nu stiu ce sa zic...dar daca iti pic un "Joc secund" scris de Barbu ai cam bagat-o pe maneca...chiar profa mi-a zis ca e nasol rau pentru noi ala...oricum s-ar putea sau chiar vem da, nu stiu sigur, cu profesorul de romana al clasei noastre...ca el ne stie cel mai bine !


Si noua ne-a spus profa ca Barbu asta, e greu.Proba asta se bazeaza si pe improvizatie.iei biletul,mergi la loc,citesti cu atentie si incerci sa zici ceva despre autor,situatia de comunicare,tipul textului and shit like that.

#43
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View PostPh@ntom, on 6th February 2010, 20:10, said:

Subiectele de la competente sunt de 2 bani,dar problema e ca tre sa vb vreo 10 sau 15 min pe baza unui text din care nu ai ce idei sa extragi de exemplu un articol despre cumparaturi.Bafta tuturor!

Da...unul asemanator am facut in clasa cu profa ! Era despre oamenii care se duc la magazin cu gandul sa ia...sa zicem un morcov si se intorc acasa cu juma' de magazin ! Un articol din Evenimentul zilei !

#44
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Pai cred ca vorbiti despre aceeasi varianta pentru ca "desteptii" de la minister nu au fact decat doua modele anu asta.

#45
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
Inseamna ca aceiasi e !

#46
ectomorful

ectomorful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.12.2008
Update: La noi profu de mate a anuntat ca taie si spanzura de la sfarsitul lui februarie.Sa va arat cam cum va sta treaba: ascultat la tabla din variantele de bac de anu trecut,nu stii vreo formula,treci la loc cu un 2 in catalog :death: .mai adaugati si teza unica din mai sau de cand,care e defapt simulare de bac din clasele 9-12,si aveti in fata motivul de suicid a multora inclusiv a meu.E clar fratilor,nu o sa pic la mate!!! PENTRU CA AM NOROC DACA INTRU IN EXAMEN.aaa uitasem,am 5 media pe primul semestru,asa ca un 4 pe sem 2 imi pecetluieste soarta.O sa fie un semestru luuuuuuuuung...... :death: :death: :death: :death: :puke:

#47
21_just_me

21_just_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 05.02.2010
salut.de vreo 2 luni tot caut pe net mai multe modele de subiecte la competente digitale si biologie.de oriunde downloadez orice fisier imi apar doar 2-3 prostioare.as vrea macar la biologie de anul trecut mai multe modele si nu gasesc nimic.doar prostii.ma poate ajuta cineva sa gasesc mai multe modele ptr competente si biologie? :(

#48
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View Postectomorful, on 8th February 2010, 15:33, said:

Update: La noi profu de mate a anuntat ca taie si spanzura de la sfarsitul lui februarie.Sa va arat cam cum va sta treaba: ascultat la tabla din variantele de bac de anu trecut,nu stii vreo formula,treci la loc cu un 2 in catalog :death: .mai adaugati si teza unica din mai sau de cand,care e defapt simulare de bac din clasele 9-12,si aveti in fata motivul de suicid a multora inclusiv a meu.E clar fratilor,nu o sa pic la mate!!! PENTRU CA AM NOROC DACA INTRU IN EXAMEN.aaa uitasem,am 5 media pe primul semestru,asa ca un 4 pe sem 2 imi pecetluieste soarta.O sa fie un semestru luuuuuuuuung...... :death: :death: :death: :death: :puke:

Seamana perfect cu mine intr-a 8-a :) !

#49
ectomorful

ectomorful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.12.2008

View Postx24, on 8th February 2010, 17:15, said:

Seamana perfect cu mine intr-a 8-a :) !

Si cum ai scapat? :o

#50
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007

View Post21_just_me, on 8th February 2010, 16:00, said:

salut.de vreo 2 luni tot caut pe net mai multe modele de subiecte la competente digitale si biologie.de oriunde downloadez orice fisier imi apar doar 2-3 prostioare.as vrea macar la biologie de anul trecut mai multe modele si nu gasesc nimic.doar prostii.ma poate ajuta cineva sa gasesc mai multe modele ptr competente si biologie? :(
Pentru competente nu ai de unde sa gasesti pentru ca nu sunt. Doar alea care sunt pe edu. Atat.

#51
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View Postectomorful, on 8th February 2010, 17:22, said:

Si cum ai scapat? :o

In ultimele zile am scapat...mi-a dat doi de 8 daca mai tine bine minte si am intrat in capacitate ! Tot pe muchie am trecut si semestrul asta !

#52
fEd0R

fEd0R

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2010
Si voua va cerut bani de protocol pentru competente ?

Pfai si ei se numesc profesori si vin in clasele de a 12 a sa cerseasca 50 lei pentru mancare si suc, desi noi am semnat o hartie ca nu dam bani de protocol, si ne mai si ameninta ca daca nu dam rezultatele o sa fie pe masura.

Edited by Lucian_M, 09 February 2010 - 21:27.
analfabetique romain


#53
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postcostinthebest, on 8th February 2010, 22:00, said:

Pentru competente nu ai de unde sa gasesti pentru ca nu sunt. Doar alea care sunt pe edu. Atat.
las ca va fac eu o arhiva cu subiectele care le am si vi le dau, numai sa nu uit

#54
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008

View PostfEd0R, on 9th February 2010, 15:34, said:

Si voua va cerut bani de protocol pentru competente ?


da, "fondul scolii" ....  :thumbdown:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate