Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

BACALAUREAT 2010

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5261 replies to this topic

#19
Mariusxzoner

Mariusxzoner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 01.06.2007
Daca are cineva nevoie de modelele de subiecte pentru bacalaureat 2010, atunci puteti sa le descarcati de aici .


Aici o sa gasiti o arhiva cu o multime de referate si comentarii care va pot fi de folos (in special la Limba Romana). Bafta!

#20
andreyavy

andreyavy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 12.03.2009
Ce se da la Bacul din Februarie la oral la Limba Romana ?
Ce subiecte trebuie sa invat pentru Limba Romana la oral ?Spuneti-mi si mie..cate texte trebuie sa invat sau opere ?
Va rog sa-mi explicati si mie ce trebuie sa invat la Limba Romana pentru acest bac la oral.Daca stiti exact ce ar trebui de invatat spuneti-mi si mie.Trebuie sa invat opere , gramatica sau altceva ??
Si mai am o intrebare cum adica ce tip de text este acesta ??
Care sunt tipurile de texte ?

Edited by andreyavy, 31 January 2010 - 13:47.


#21
roxpau

roxpau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 01.02.2010

View Postandreyavy, on 31st January 2010, 13:47, said:

Ce se da la Bacul din Februarie la oral la Limba Romana ?
Ce subiecte trebuie sa invat pentru Limba Romana la oral ?Spuneti-mi si mie..cate texte trebuie sa invat sau opere ?
Va rog sa-mi explicati si mie ce trebuie sa invat la Limba Romana pentru acest bac la oral.Daca stiti exact ce ar trebui de invatat spuneti-mi si mie.Trebuie sa invat opere , gramatica sau altceva ??
Si mai am o intrebare cum adica ce tip de text este acesta ??
Care sunt tipurile de texte ?
http://subiecte2010....are_competente/ aici gasesti variante pentru proba orala din 15 februarie si pe www.ebacalaureat.ro gasesti foarte multe lecti folositoare pentru proba orala ,  :thumbup:  de exemplu : ce este un text argumentativ , cum sa iti exprimi opinia in legatura cu un text, argumentarea unui punct de vedere ,elementele situatiei de comunicare , Stilurile functionale ,
TIPURILE DE TEXT SUNT :
- NARATIV
- DESCRIPTIV
- ARGUMENTATIV
- INFORMATIV

#22
ti3sto

ti3sto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2007
succes tuturor! si eu ma aflu in situatia celor ce posteaza aici , of bac bac daca asta este chinul poentru succesul nostru hai sa-l facem ...:) Mergem cu drumul nu?

O rugaminte , are cineva subiectele de la romana oral de anul trecut? nu gasesc cele 100 de variante , daca este cu putinta sa mi le trimiteti si mie :YM alexyss91 multumsc anticipat.

#23
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
Dupa mine va fi monstruos de greu la mate ! Cum aud de bac, fac relatia cu matematica ! Eu, din clasa 9 pana acum, m-am bazat NUMAI pe copiat ! Bine...poate am facut si eu catvea subiecte acolo in astia 4 ani, dar copiatul a fost baza ! Am trecut in ultimul moment semestrul asta, dar a trebuit sa invat 19 formule de primitive uzuale ! Eu nu inteleg de ce trebuie sa imi hotarasca mie viitorul un exercitiu kilometric cu...integrale sa zicem ! Sau morfisme...! Nici profesoara nu a stiut sa imi raspunda la intrebarea asta ! Poate vreau sa ma fac...veterniar sa zicem ! De ce imi trebuiesc mie aceste exercitii de o pagina si jumatate !? Oricum, bafta tuturor !

#24
SkUmPyKa

SkUmPyKa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 24.01.2010
Eu as vrea mai multe modele de subiecte la competente digitale&biologie.Si nu gasesc nicaieri :(

#25
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008

View Postx24, on 5th February 2010, 11:51, said:

Dupa mine va fi monstruos de greu la mate ! Cum aud de bac, fac relatia cu matematica ! Eu, din clasa 9 pana acum, m-am bazat NUMAI pe copiat ! Bine...poate am facut si eu catvea subiecte acolo in astia 4 ani, dar copiatul a fost baza ! Am trecut in ultimul moment semestrul asta, dar a trebuit sa invat 19 formule de primitive uzuale ! Eu nu inteleg de ce trebuie sa imi hotarasca mie viitorul un exercitiu kilometric cu...integrale sa zicem ! Sau morfisme...! Nici profesoara nu a stiut sa imi raspunda la intrebarea asta ! Poate vreau sa ma fac...veterniar sa zicem ! De ce imi trebuiesc mie aceste exercitii de o pagina si jumatate !? Oricum, bafta tuturor !


la mie e nasol la chimie. in toti anii am copiat pe rupte, profesoara ne dadea note pe cate pagini am scris, nu pe ceea ce am scris, si inca o faza extrem de nasoala,... doar teorie am facut... si acum? cand vad ca sunt ooooo gramadaaaa de probleme... eu din start nu inteleg cerinta... e ff aiurea:|
la matematica si romana ma descurc !

#26
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View PostMarina_C, on 5th February 2010, 13:15, said:

la mie e nasol la chimie. in toti anii am copiat pe rupte, profesoara ne dadea note pe cate pagini am scris, nu pe ceea ce am scris, si inca o faza extrem de nasoala,... doar teorie am facut... si acum? cand vad ca sunt ooooo gramadaaaa de probleme... eu din start nu inteleg cerinta... e ff aiurea:|
la matematica si romana ma descurc !

Dar nu ai de ales intre chimie si biologie cumva ?

#27
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008

View Postx24, on 5th February 2010, 21:33, said:

Dar nu ai de ales intre chimie si biologie cumva ?

nu. pentru ca eu sunt chimie industriala. si nu am facut deloc biologie la scoala :(

#28
ectomorful

ectomorful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.12.2008
Pfoai... urasc matematica... din 5 si 6 si rar 7-8 nu am iesit in tot liceul.la bac o sa fie groaznic.deci R.I.P.

#29
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008

View Postectomorful, on 5th February 2010, 22:29, said:

Pfoai... urasc matematica... din 5 si 6 si rar 7-8 nu am iesit in tot liceul.la bac o sa fie groaznic.deci R.I.P.


hai stai linistit ca o sa il ei.... or sa-l ia aia care au ramas in fiecare am corijenti si nu il iei tu care ai avut note destul de bune, note de trecere?!

Edited by Marina_C, 06 February 2010 - 10:00.


#30
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View Postectomorful, on 5th February 2010, 22:29, said:

Pfoai... urasc matematica... din 5 si 6 si rar 7-8 nu am iesit in tot liceul.la bac o sa fie groaznic.deci R.I.P.

Acum ca stau bine sa ma gandesc...7 a fost cea mai mare nota la mate din toti astia 4 ani ! Voi veniti cu bani la bac ?

#31
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008

View Postx24, on 6th February 2010, 12:01, said:

Acum ca stau bine sa ma gandesc...7 a fost cea mai mare nota la mate din toti astia 4 ani ! Voi veniti cu bani la bac ?

eu o sa am la mine. stii, daca da toata lumea, dau si eu... ca doar nu sunt o olimpica sa stiu totul...
o sa fac tot ceea ce stiu, apoi vad eu ce fac :)

eu sper sa nu ajung sa dau bani !

#32
nicolaeion

nicolaeion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2010
Am descoperit un site bun de matematica. Intrati pe-----





MOD edit: si eu am descoperit ca ai ban.

Edited by Lucian_M, 06 February 2010 - 15:28.


#33
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Lol .. la ce discutii s-au ajuns aici. Nu am cititi discutiile din anii anteriori pentru ca nu prea ma interesau, insa anu asta ma intereseaza pentru ca o sa dau si eu bacu. Vad ca sunt direct la obiect.  :naughty:

Intrebai pentru ce iti trebuiesc formulele primitivelor. Pai iti trebuiesc pentru ca analiza de a 12-a este bazata pe asta. Asa ca dava vrei sa rezolvi exercitiile de la subiectul III ar fi recomandat sa le stii nu crezi ?

Problema care ar trebui sa ne-o punem deocamdata este proba orala la romana care urmeaza intr-o saptamana. Sper sa iau macar un mediu acolo  :naughty:

Edited by mausyo, 06 February 2010 - 13:34.


#34
ectomorful

ectomorful

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.12.2008
pe noi ne-au anuntat la scoala ca o sa fie admis/respins la oral la romana.wtf? eu intelesesem ca e vorba de grade de competenta.insa profa spune ca directorul asa a anuntat ca va fi. :cursing:

Edited by ectomorful, 06 February 2010 - 14:43.


#35
Marina_C

Marina_C

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 08.08.2008

View Postectomorful, on 6th February 2010, 14:43, said:

pe noi ne-au anuntat la scoala ca o sa fie admis/respins la oral la romana.wtf? eu intelesesem ca e vorba de grade de competenta.insa profa spune ca directorul asa a anuntat ca va fi. :cursing:

nu e adevarat deloc !!
ESTI AUTOMAT RESPINS DOAR DACA NU TE PREZITI !! poti sa fii semianalfabet - ORICUM O SA FII ADMIS !!!(am zis in general, nu m-am referit la tine )

#36
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View PostMarina_C, on 6th February 2010, 16:19, said:

nu e adevarat deloc !!
ESTI AUTOMAT RESPINS DOAR DACA NU TE PREZITI !! poti sa fii semianalfabet - ORICUM O SA FII ADMIS !!!(am zis in general, nu m-am referit la tine )

Corect ! Proba nu este eliminatorie ! Si nu cred ca ati vrea sa luati mediu la romana...totusi...e limba romana ! Bafta tuturor !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate