Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Internet mobil Digimobil - avantajos?

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#73
tzepossu

tzepossu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 29.08.2007
Am testat netu' sambata si duminica de la Digi  :D si pot spune ca sambata a mers fara intreruperi insa duminica nu mers mai deloc, cadea din 5 in 5 minute dar na se intelege fiind in teste. Zona in care l-am testat judetul Bihor comuna Ceica, unde Orange sau Vodafone nici nu viseaza sa aibe 3G vreodata. Am ramas surprins placut de calitatea semnalului aproape full in toata zona pe unde stau. Am incercat sa ma conectez la internet folosind si un sim Rds.Mobil si un sim Digi.Mobil insa nu a mers, probabil netul nefiind activat pe ele. Am bagat simu Digi.Tel intr-un telefon nokia 5320xpm si am incercat sa ma conectez la net mobil dar nu am reusit, insa nu imi mai scria conectare esuata ce imi cerea setarile pentru net pe care nu le-am stiut,  poate daca introduceam setarile corecte ar fi mers si net mobilul.
http://www.speedtest...t/551404447.png

#74
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Post8888, on 4th July 2009, 04:42, said:

Salut


Sunt in cautarea unui laptop, drept urmare sunt in cautare si de un abonament/pachet pentru internet mobil avantajos. Viteza mare nu ma intereseaza... doar acoperire si pret.

Unde as putea sa gasesc mai multe informatii? Citeam posturi de acum ceva luni in care se spuneau ca inca nu a fost lansat in totalitate serviciul internet mobil.

Eu deja am internet prin RDS, se poate sa adaug la contract si serviciul de internet mobil? Cam care ar fi o data mai exacta pentru lansare? Ceva insider-tips?

Alte solutii?


Multumesc
mai asteapta un pic ( mai mult sau mai putin ) daca esti deja abonat rds vei avea parte de surprize.

View Postvrabiedd, on 5th July 2009, 21:54, said:

te rog sa ne prezinti si noua o dovada ca acest serviciu exista, sa zicem o factura . pana atunci exista doar in imaginatia ta.
mai este nevoie de dovezi la cat s-a postat deja? vreti sa va desenez maine un video?

View Postburgher, on 6th July 2009, 19:46, said:

Eu refuz sa cobor discutia la nivelul fiecarui user care crede ca are ceva interesant de spus.

Cei care au vrut sa inteleaga au inteles. Nu am net mobil de la RDS, dar stiu 100% ca exista, cunosc persoane din ambele categorii (firma/angajat tester) care utilizeaza aceste servicii.
corect. nu te mai enerva pentru toti habarnistii care isi dau cu parerea

View PostMembruAnonim, on 27th August 2009, 17:19, said:

mai multe detalii ? ce are in plus cel de 2E si cum activam serviciul ? :D
2e are in minus tariful pe minut, nu are nicio treaba 2e cu internetul mobil care este momentan gratuit prin intermediul telefoanelor fixe prin 3g care au porturi de date active.

View PostqliT, on 28th August 2009, 22:50, said:

Se instaleaza fixo-mobile in orasele de unde se pot recupera cantitati mari de echipamente SMTA (Tainet, Audiocodecs, ZTE etc.), in orasele respective urmand ca si instalarile noi sa fie facute cu fixo-mobile.
foarte corect.

#75
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Stiti cumva unde pot gasi cablu USB-USB, pentru fixul de la digimobil, in bucuresti?

#76
darklordsith

darklordsith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 13.05.2008

View Postqwayke, on 11th September 2009, 10:49, said:

Stiti cumva unde pot gasi cablu USB-USB, pentru fixul de la digimobil, in bucuresti?
In magazinele de electronice si in hipermarket-uri la accesorii gsm.

#77
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Il ia degeaba. Fixurile cu port de date (nu orice port usb este si de date) vin cu cablu inclus. Schimba-l la o caserie si semnezi un proces verbal pt internet in test.

#78
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Am luat doua telefoane fixe, nu a venit cu cablu niciunul

#79
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
N-ai cerut, n-ai primit :) Ti-am zis ce si cum. Apropo, ceva detalii, oras, caserie..?

Edited by Blackhawk, 11 September 2009 - 17:49.


#80
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Bucuresti, parca agentia Toporasi.

#81
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
cred ca cel mai bine sa se continue AICI

Edited by maistoru, 15 September 2009 - 20:52.


#82
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Posttzepossu, on 31st August 2009, 19:34, said:

Am testat netu' sambata si duminica de la Digi  :D si pot spune ca sambata a mers fara intreruperi insa duminica nu mers mai deloc, cadea din 5 in 5 minute dar na se intelege fiind in teste. Zona in care l-am testat judetul Bihor comuna Ceica, unde Orange sau Vodafone nici nu viseaza sa aibe 3G vreodata. Am ramas surprins placut de calitatea semnalului aproape full in toata zona pe unde stau. Am incercat sa ma conectez la internet folosind si un sim Rds.Mobil si un sim Digi.Mobil insa nu a mers, probabil netul nefiind activat pe ele. Am bagat simu Digi.Tel intr-un telefon nokia 5320xpm si am incercat sa ma conectez la net mobil dar nu am reusit, insa nu imi mai scria conectare esuata ce imi cerea setarile pentru net pe care nu le-am stiut,  poate daca introduceam setarile corecte ar fi mers si net mobilul.
http://www.speedtest...t/551404447.png
Pai daca stai la nici 2Km de site cum sa nu fie full :D , ia benocleaza inspre Ceisoara, (in stanga) sa vezi ce frumos luceste in soare pilonul RDS care asigura acoperirea in toata zona respectiva :)

#83
lache

lache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.05.2004
Art din Capital, 16 Sept 2009

"RCS&RDS, unul unul dintre cei mai mari furnizori de televiziune prin cablu, a lansat servicii de acces la Internet mobil la viteze de 7,2 Mbps, în județele Bihor și Timiș, urmând ca până la sfârșitul anului oferta să fie extinsă la nivelul tuturor marilor orașe din România.

Prețul abonamentelor pentru Internetul mobil oferit de către operatorul lider pe segmentul de Internet din România este cel mai mic de pe piață. De el vor beneficia atât clienții actuali ai companiei cât și cei care nu au achiziționat încă unul din serviciile RCS & RDS și momentan doresc doar noul Digi Net Mobil.

Abonații care beneficiază de serviciul de Internet de la RCS & RDS pot opta pentru Internet mobil la 10 lei (inclusiv TVA) sau gratuit.

Digi Net Mobil oferă rate de transfer de până la 7,2 Mbps, trafic nelimitat și abonamente de până la 15 lei (inclusiv TVA). În acest moment, în restul rețelei naționale 3G a RCS&RDS oferta de Internet mobil este disponibilă la viteze de acces de până la 384 kbps.

Digi Net Mobil este disponibil pe telefoanele mobile sau prin modem care se conectează la portul USB al unui computer sau laptop. Pentru conectarea la Internet pe telefonul mobil este necesar ca terminalul să aibă încorporat un modem de date 3G. Pentru a beneficia de viteza dorită (7,2 Mbps), modemul din telefonul abonatului va trebui să permită această viteză.

Pentru utilizarea Digi Net Mobil pe computer, RCS & RDS oferă un modem USB de date 3G: în custodie - pentru abonații deja existenți și contra cost - pentru cei care doresc doar Internet mobil de la RCS & RDS."

DECI... urmeaza ieftiniri in masa... si eu care ma grabeam... B)

Edited by lache, 24 September 2009 - 13:00.


#84
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,666
  • Înscris: 20.11.2005
unde in articolul respectiv scrie de ieftiniri in masa?
si ce vrei mai ieftin de 0 lei?
poate maine o sa vreti viteza dubla si sa va si plateasca ei pt. asta

#85
lache

lache

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 10.05.2004
Salut mberila,

Pai nu scrie explicit, dar cine mai merge la ailalti cu preturile lor umflate... Crezi ca ei nu se vor sesiza ca le pleaca customeri ...!!!Ca deocamdata asta e cel mai ieftin... B)  Si cine zice de zero lei... Poate va fi si zero lei...cand se va stabili la nivel mondial..si calcurile vor veni cu modem incorporat standard...pe placa....!!! :D  :confuzzled:

Edited by lache, 28 September 2009 - 12:41.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate