Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...
 Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie
 Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw
 Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...
 

AutoCAD 2009 Tool Palettes

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
robert2009

robert2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 29.04.2009
Salut!
Daca stie cineva cum adaug noi tipuri de materiale in Tool Paletes? Si unde as putea sa gasesc astfel de library?
Am cautat pe google si am gasit niste fisiere .jpeg care imita tot felul de materiale, pe care le-am tras apoi prin drag'n drop in Tool Palettes, dar sincer aceastea nu se scaleaza la obiectele realizate de mine in AutoCAD.
Multumesc pentru raspuns.

#2
jameslg

jameslg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 18.12.2007
In promt comand scrii comanda "materials" creezi un material nou (dai click dreapta pe o sfera si selectezi create a new material), ii dai un nume, cand dai click pe el mai jos iti vor aparea proprietatile materialului. La diffuse map selectezi texturile dorite. Dupa ce vei selecta imaginea automat ti se va aprinde butonul "adjust scale". Dai click pe el si ajustezi scara texturii.
In tool paletes dai copy/paste la un material existent, click dreapta pe el si ii schimbi in proprietati numele.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate