Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024
 Service si revizii reprezentanta

Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?
 Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 

CURA CU OUA DE PREPELITA

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
unbeliver

unbeliver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 29.11.2007
Evitati excesele! O nutritie diversificata e suficienta pentru o viata sanatoasa.
"Curele" care promoveaza consumul exclusiv al unui singur tip de alimente intra la categoria excese.

#20
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009
nu cred ca mananca cineva DOAR oua, fie ele si de prepelita :)

#21
unbeliver

unbeliver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 29.11.2007

 SundanceKid, on 12th June 2009, 00:40, said:

nu cred ca mananca cineva DOAR oua, fie ele si de prepelita :)
Atunci e ok. Mai era cineva pe forum care intreba ceva de o cura de cirese (la care se manca numai cirese). Daca nu e cazul e in regula.

#22
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

 SundanceKid, on 12th June 2009, 00:40, said:

nu cred ca mananca cineva DOAR oua, fie ele si de prepelita :)
Nu a spus nimeni ca trebuie sa mananci numai oua de prepelita! Dimineata, pe stomacul gol, inghiti 4-5 oua crude. Mie au inceput deja sa imi oua prepelitele si aproape in fiecare dimineata inghit 3-4 oua. Pana dupa amiaza nu simt nicio pofta de mancare. Si sa stiti ca nu sunt gretoase, fiind mici aluneca pe gat fara sa se sparga galbenusul . Nu simti niciun gust!

#23
2stupiddogs

2stupiddogs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 14.01.2008
Am facut o cura cu oua de prepelita acum multi ani cand eram mic. Eram f slab si nu ma faceam mai zdravan indiferent ce mi-ar fi dat ai mei. Dupa ce au aflat de cura asta am urmat si eu una si fara sa exagerez dupa o luna eram cu totul alt copil....a fost o transformare de necrezut. Nu am pus pe mine grasime dar aratam mult mai solid.
Acum niste ani cand mergeam la sala am mai urmat o astfel de cura si m-a ajutat in sensul ca in loc sa iau tot felul de prostii sintetice (proteine etc) luam oua de prepelita. Se vedeau rezultatele, masa musculara se dezvolta f bine.

#24
sitto

sitto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 27.08.2007
da, cura este foarte buna. eu am facut-o pt calciu. mie mi s-a parut usor gretoasa, dar cu putina lamaie a mers. insa de abia asteptam sa o termin. dar rezultatele nu s-au lasat asteptate. calciu a revenit la valoarea normala, dupa ce mult timp m-am chinuit cu multe tratamente si medicamente, dar si naturiste pt a creste valoarea calciului. nu doar calciu a fost beneficiu. ma simteam mai vioi, mi-a fost bine o perioada. as mai incerca insa doar pt o problema grava.

#25
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Vreau sa spun, ca acum dupa o perioada in care am inghitit dimineata oua de prepelita, chiar daca nu am urmat strict cura si am mai si baut ocazional alcool , simt o stare generala mult mai buna. In primul rand, ma simt mult mai energic si vad ca am inceput sa mananc mai putin.

#26
Aleera_cherry

Aleera_cherry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.06.2008
eu am auzit ca de la cura cu oua de prepelita, te inalti :-?? ca iti ajuta oasele sa creasca...

#27
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Asta nu stiu, citeste si tu p-aici:

http://www.healthy.r...-prepelita.html

http://stiri.rol.ro/...t/view/18487/4/

http://www.ifeel.ro/...-prepelita.html

http://www.adevarul....aindicatii.html

http://www.terapii-n...a_prepelita.htm

#28
Aleera_cherry

Aleera_cherry

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.06.2008

 kos_funny, on 31st July 2009, 19:47, said:



da, am gasit ceva ;))  - Stimuleaza cresterea si dezvoltarea copiilor

#29
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Pentru cine este din Bucuresti si doreste oua de prepelita i le livrez la domiciliu. Deocamdata am disponibile cam 100 de oua saptamanal. Am pus iar la incubat si in curand productia va mai creste. Ouale sunt foarte proaspete, embrionate si le dau cu 0.30 roni bucata!
Ma gasiti la [email protected]!

#30
happyhippie

happyhippie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 23.02.2006
Am luat aseara oua de prepelita de la kos_funny, adevarate oua de tara, calitate peste cele din magazine, copii au fost incantati, este om serios, deci recomand.

#31
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Iti multumesc frumos pentru recomandare si iti stau la dispozitie in continuare. In curand cred ca voi avea si prepelite proaspete de vanzare pt ca am cam multi masculi si trebuie sa mai sacrific din ei!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate