Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#235
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Ersan Resort & Spa, Icmeler, Bodrum
http://www.tripadvis...gean_Coast.html
un rating fabulos pe tripadvisor
a fost cineva acolo?

#236
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009
Ma intereseaza autocar bucuresti- bodrum, plecare 25.08.2014.

#237
lorena-93

lorena-93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.09.2011
Caut un hotel in Bodrum cat mai aproape de o plaja cu nisip (nisip pe plaja dar si in apa....). Poate sa-mi spuna cineva ceva? Are cineva vreo sugestie?  
M-am cam saturat de plaje cu pietricele sau apa cu pietricele si as vrea sa simt sub talpi, cateva zile, doar nisip Posted Image
Multumesc

Edited by lorena-93, 21 May 2014 - 19:38.


#238
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 lorena-93, on 21 mai 2014 - 19:38, said:

Caut un hotel in Bodrum cat mai aproape de o plaja cu nisip (nisip pe plaja dar si in apa....). Poate sa-mi spuna cineva ceva? Are cineva vreo sugestie?  
M-am cam saturat de plaje cu pietricele sau apa cu pietricele si as vrea sa simt sub talpi, cateva zile, doar nisip Posted Image
Multumesc

1. https://www.youtube.com/watch?v=w7jjmtIymwA

2. samara

3. http://www3.hilton.c...BTHI/index.html

dar ideal ar fi sa mergi prin lara sau la patara sau prin side sau chiar în alanya oraș sau poate prin kușadasi zona davutlar la pw kusadasi sau grand belish

acum depinde și ce bani ai

Edited by rottweiler2007, 21 May 2014 - 19:53.


#239
justy

justy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 20.01.2007
am postat gresit...

Edited by justy, 22 May 2014 - 07:33.


#240
lorena-93

lorena-93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.09.2011
Multumesc rottweiler2007
Hilton exclus, cred ca ne orientam pana la urma cum ai spus, prin imprejurimi, doar ca unele zone sugerate de tine sunt cam departe de Bodrum.
Noi am fi vrut sa stam pe langa Bodrum ca sa si putem sa vizitam mai usor ce se poate vedea pe acolo. Nu stam decat 5-6 zile la plaja, restul vreo 10 umblam hai-hui prin tara si acolo era parca un castel, Efesul pe aproape si Kos unde vrem sa ajungem sa vedem primul spital al lui Hypocrate (daca nu ma insel...)
A, si ca bani, exclus hoteluri de 5 stele Posted Image.... mai putin rasfat la plaja si all-inclusive, mai mult turism un pic istoric si cultural  - moschei, manastiri, palate, Bosforul, Cappadocia, ma rog...etc... Posted Image
Mai cautam, multumesc

Edited by lorena-93, 31 May 2014 - 15:05.


#241
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 lorena-93, on 31 mai 2014 - 14:59, said:

Multumesc rottweiler2007
Hilton exclus, cred ca ne orientam pana la urma cum ai spus, prin imprejurimi, doar ca unele zone sugerate de tine sunt cam departe de Bodrum.
Noi am fi vrut sa stam pe langa Bodrum ca sa si putem sa vizitam mai usor ce se poate vedea pe acolo. Nu stam decat 5-6 zile la plaja, restul vreo 10 umblam hai-hui prin tara si acolo era parca un castel, Efesul pe aproape si Kos unde vrem sa ajungem sa vedem primul spital al lui Hypocrate (daca nu ma insel...)
Mai cautam, multumesc

păi fix în bodrum nu a dat Allah plajă cum vrei tu...încearcă să nu cauți ce nu există

uite asta ai scris că vrei:

Caut un hotel in Bodrum cat mai aproape de o plaja cu nisip (nisip pe plaja dar si in apa....). Poate sa-mi spuna cineva ceva? Are cineva vreo sugestie?  
M-am cam saturat de plaje cu pietricele sau apa cu pietricele si as vrea sa simt sub talpi, cateva zile, doar nisip

Edited by rottweiler2007, 31 May 2014 - 15:03.


#242
lorena-93

lorena-93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 09.09.2011

 rottweiler2007, on 31 mai 2014 - 15:01, said:

păi fix în bodrum nu a dat Allah plajă cum vrei tu...încearcă să nu cauți ce nu există

uite asta ai scris că vrei:

Caut un hotel in Bodrum cat mai aproape de o plaja cu nisip (nisip pe plaja dar si in apa....). Poate sa-mi spuna cineva ceva? Are cineva vreo sugestie?  
M-am cam saturat de plaje cu pietricele sau apa cu pietricele si as vrea sa simt sub talpi, cateva zile, doar nisip


da, acum am vazut ca nu este exact ce vreau eu....speram doar ca este un petic de plaja ceva mai retras... :)))

#243
dimarcelino

dimarcelino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.05.2006

 lorena-93, on 31 mai 2014 - 15:07, said:


da, acum am vazut ca nu este exact ce vreau eu....speram doar ca este un petic de plaja ceva mai retras... Posted Image))

O plaja cu nisip in apropiere de Bodrum este la Turgutreis , plaja care este intretinuta de primarie .

#244
Zavoianu

Zavoianu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.10.2008

 lorena-93, on 21 mai 2014 - 19:38, said:

Caut un hotel in Bodrum cat mai aproape de o plaja cu nisip (nisip pe plaja dar si in apa....). Poate sa-mi spuna cineva ceva? Are cineva vreo sugestie?  
M-am cam saturat de plaje cu pietricele sau apa cu pietricele si as vrea sa simt sub talpi, cateva zile, doar nisip Posted Image
Multumesc


Rixos Bodrum, cred ca e singurul care se apropie de ce vrei tu, eu am fost de 2 ori, ultima oara anul trecut, e adevarat ca nisipul e adus, dar hotelul este intr un golfulet si se pastreaza bine pana la sfarsitul sezonului.

#245
rodicabotez

rodicabotez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2011
abia m-am intors din vacanta de 10 zile petrecuta in atat laudatul resort LA BLANCE RESORT & SPA , hotel catalogat la 5 stele UAI ,dar in realitate nu merita mai mult de 4 stele cu AI ; camerele de hotel mari dar mocheta de pe jos era infecta,cred ca se aspira odata in luna mai si odata in septembrie , menajerele nefacand altceva decat sa schimbe prosoapele si lenjeria de pat ;ajungand in jurul pranzului primul contact l-am avut cu masa de pranz ,unde la restaurantul principal  gaseai 3 feluri de paste ,cartofi prajiti ,salate ( multe dintre ele facute din mancarurile ramase de la cina ) ,orez si vreo 2 feluri de mancare cu sos si carne de pui sau chiftele ; mare minune cand am vazut la cina aceleasi chiftele cu sos dar reconditionate ...abia din a doua zi am inteles ca acest preparat va fi nelipsit din menu ,diferentiindu-se doar prepararea lui ,ori in sos, ori la gratar ,ori cu legume amestecate .....in cele 10 zile am avut de 2 ori peste ,doar la cina ; supa era atat la pranz cat si la cina doar intrun singur sortiment ; in primele 3 zile nu am avut la micul dejun omleta,oua ochiuri sau clatite ,preparate nelipsite din alte hoteluri ,abia dupa ce un grup de turisti ( olandezi ) au reclamat acest lucru ,iesind un adevarat scandal ; la capitolul dulciuri si fructe erau din belsug; cine este fan mancare fast-food se putea delecta cu aceasta la restaurantul de langa piscina unde zilnic intre orele 11-18 se gaseau pizza,hamburgeri,shaorma ,hot-dog,cartofi prajiti .,fructe ,salata.
plaja era amenajata de hotel ,din nisip fin ,intrarea in apa lina,fara valuri gratie celor 2 diguri care flancau plaja; apa marii un pic rece ,cred ca n-avea mai mult de 19-20 gr,asta si din cauza vantului care batea destul de tare .

#246
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 rodicabotez, on 20 iulie 2014 - 07:59, said:

abia m-am intors din vacanta de 10 zile petrecuta in atat laudatul resort LA BLANCE RESORT & SPA , hotel catalogat la 5 stele UAI ,dar in realitate nu merita mai mult de 4 stele cu AI ; camerele de hotel mari dar mocheta de pe jos era infecta,cred ca se aspira odata in luna mai si odata in septembrie , menajerele nefacand altceva decat sa schimbe prosoapele si lenjeria de pat ;ajungand in jurul pranzului primul contact l-am avut cu masa de pranz ,unde la restaurantul principal  gaseai 3 feluri de paste ,cartofi prajiti ,salate ( multe dintre ele facute din mancarurile ramase de la cina ) ,orez si vreo 2 feluri de mancare cu sos si carne de pui sau chiftele ; mare minune cand am vazut la cina aceleasi chiftele cu sos dar reconditionate ...abia din a doua zi am inteles ca acest preparat va fi nelipsit din menu ,diferentiindu-se doar prepararea lui ,ori in sos, ori la gratar ,ori cu legume amestecate .....in cele 10 zile am avut de 2 ori peste ,doar la cina ; supa era atat la pranz cat si la cina doar intrun singur sortiment ; in primele 3 zile nu am avut la micul dejun omleta,oua ochiuri sau clatite ,preparate nelipsite din alte hoteluri ,abia dupa ce un grup de turisti ( olandezi ) au reclamat acest lucru ,iesind un adevarat scandal ; la capitolul dulciuri si fructe erau din belsug; cine este fan mancare fast-food se putea delecta cu aceasta la restaurantul de langa piscina unde zilnic intre orele 11-18 se gaseau pizza,hamburgeri,shaorma ,hot-dog,cartofi prajiti .,fructe ,salata.
plaja era amenajata de hotel ,din nisip fin ,intrarea in apa lina,fara valuri gratie celor 2 diguri care flancau plaja; apa marii un pic rece ,cred ca n-avea mai mult de 19-20 gr,asta si din cauza vantului care batea destul de tare .

corect 100% ce spui tu! am fost și eu prin acest hotel în vara asta și am mîncat o cină! cum a fost? JALEEEE! nu mi-a plăcut nimic la acest hotel! numai căăăăăăăăăăăăăă românii s-au bulucit să își facă rezervări pt el datorită prețului IEFTIN și a reducerii de 25%

cit despre mult lăudat, am citit ce scriu oamenii pe aici în ultimii 2 ani și nu îl laudă nimeni pe la blanche, că ți l-o fi lăudat ție agentura plina cu fătuci vînzătoare de poze si degrabă pupătoare-n cur de unde ai cumpărat, asta e altă poveste

românul caută IEFTIN și după aia își dă ochii peste cap și își pune mucii pă piept!

ieftin și bun, NU există!

Edited by rottweiler2007, 20 July 2014 - 08:41.


#247
rodicabotez

rodicabotez

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.01.2011

 rottweiler2007, on 20 iulie 2014 - 08:23, said:

corect 100% ce spui tu! am fost și eu prin acest hotel în vara asta și am mîncat o cină! cum a fost? JALEEEE! nu mi-a plăcut nimic la acest hotel! numai căăăăăăăăăăăăăă românii s-au bulucit să își facă rezervări pt el datorită prețului IEFTIN și a reducerii de 25%

cit despre mult lăudat, am citit ce scriu oamenii pe aici în ultimii 2 ani și nu îl laudă nimeni pe la blanche, că ți l-o fi lăudat ție agentura plina cu fătuci vînzătoare de poze si degrabă pupătoare-n cur de unde ai cumpărat, asta e altă poveste

românul caută IEFTIN și după aia își dă ochii peste cap și își pune mucii pă piept!

ieftin și bun, NU există!

ai si tu dreptatea ta ,dar vezi tu ..mai sunt romani care prefera sa puna inca 200-300 euro in plus fata de bugetul stabilit inainte doar sa nu-si strice concediu .
apoi ,chiar tu il recomanzi,nu inteleg de ce atata iritare ? postarea mea e destul de explicita : hotelul nu merita categoria etalata ; cred ca nimeni nu vocifera daca "fatucile vanzatoare de poze " ar fi specificat ca in loc de UAI vom gasi AI ,JEG in camere si mancare fast-food in proportie de 85 %; nemultumirea nu era numai in randul turistilor romani ( care erau in numar foarte mare ) ci si in randul celor straini ,care reveneau la acest hotel unde in anii trecuti nu au avut comentarii  negative ;
daca tu ai vizitat resortul in vara asta ( probabil inainte de 8 iulie ,data plecarii mele ) de ce nu ne-ai atentionat ? parerea ta e foarta importanta pentru majoritatea userilor care posteaza aici ,multi inclusiv eu am mers pe mana ta si nu am regretat .

#248
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

 rodicabotez, on 20 iulie 2014 - 09:02, said:

ai si tu dreptatea ta ,dar vezi tu ..mai sunt romani care prefera sa puna inca 200-300 euro in plus fata de bugetul stabilit inainte doar sa nu-si strice concediu .
apoi ,chiar tu il recomanzi,nu inteleg de ce atata iritare ? postarea mea e destul de explicita : hotelul nu merita categoria etalata ; cred ca nimeni nu vocifera daca "fatucile vanzatoare de poze " ar fi specificat ca in loc de UAI vom gasi AI ,JEG in camere si mancare fast-food in proportie de 85 %; nemultumirea nu era numai in randul turistilor romani ( care erau in numar foarte mare ) ci si in randul celor straini ,care reveneau la acest hotel unde in anii trecuti nu au avut comentarii  negative ;
daca tu ai vizitat resortul in vara asta ( probabil inainte de 8 iulie ,data plecarii mele ) de ce nu ne-ai atentionat ? parerea ta e foarta importanta pentru majoritatea userilor care posteaza aici ,multi inclusiv eu am mers pe mana ta si nu am regretat .

am atentionat-o pe o tanti care a rezervat acum, deci fără reducere, i-am zis să ia samara sau ișil sau hilton sau voyage torba sau chiar ersan

am rezolvat ceva? cuvintele mele s-au lovit de un zid! unora dacă le spui că dau banii pe un hotel prost, se supără și cumpără de la fătuci că fătucile îi pupă-n găoz și le spun isteților ce vor ei să  audă.

știi de ce? pt că la blanche este mai IEFTIN decit hotelurile recomandate de mine! cel mai bun hotel e ăla pe care ți-l permiți, degeaba îți recomand eu icre negre dacă tu ai bani doar de cartofi prăjiți!

de exemplu acum la blanche costă cam la fel cît samara sau ersan resort dar la blanche arată mai bine în poze decît celealte iar românul isteț e cumpărător de poze și cînd ajunge în pozele alea vrea servicii...

toți vor ieftin și bun și mult! așa ceva nu există!

Edited by rottweiler2007, 20 July 2014 - 09:28.


#249
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
iată clasificarea oficială a hotelului la blanche resort din bodrum
nu agențiile de turism clasifică hotelurile

atenție! daca acest hotel ar fi în România ar fi clasificat 7 stele!

nu vă mai alegeți hotelurile după numarul de stele verzi

și didim bici e 5 stele și la blanș e 5 stele dar și rixos premium belek e tot 5 stele

eu decît să pun banii pe la blanș mai bine aș pune pe izer beach sau pe kadikale care-s mai ieftine, decît să iei un 5 stele ieftin și prost mai bine iei un 4 stele bun

dar românul fițos rîgîie dacă ia 4 stele

țineți minte, cele mai bune resorturi din zona bodrum sînt: xanadu island, voyage bodrum, wow bodrum - http://www.tripadvis...ast-Hotels.html

decît să luați la blanche resort mai bine luați palm wings kușadasi sau altin yunus din ceșme

Attached Files

  • Attached File  aaaa.JPG   123.75K   5 downloads

Edited by rottweiler2007, 20 July 2014 - 10:14.


#250
galinei

galinei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2008

 rodicabotez, on 20 iulie 2014 - 09:02, said:

... in loc de UAI vom gasi AI

Nu există un standard sau o ierarhizare a conceptelor AI. Eu dacă am un hotel, pot să-l denumesc "Super Extra Galaxy AI" și asta nu-l face mai bun decât un simplu AI de la un alt hotel. AI poate fi mai bun decât UAI, în funcție de hotelurile care le oferă, per ansamblu sau pentru cerințe individuale.
Majoritatea hotelurilor din Turcia oferă un document denumit "Concept" sau dacă nu, fie în factsheet sau pe o pagină web sunt menționate serviciile incluse. Mai sunt și site-uri de review-uri de unde ne mai putem documenta. Turistul nu citește conceptul și nici nu se documentează, doar comentează că a plătit UAI și nu i-au dat Ballantines la liber.

#251
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@galinei

majoritatea turiștilor români nu citesc nimic, nu studiază nimic, nu își fac lecțiile

majoritatea turiștilor români caută IEFTIN

am scris majoritatea, majoritatea nu înseamnă toți, de ex. este un user pe aici, zugry, care a vrut un hotel din bodrum, a intrat pe aici ÎNAINTE sa rezerve, a întrebat, a citit, a studiat, s-a agitat și la final a scris acest post - http://forum.softped.../#entry15480013

tot respectul meu pentru astfel de turiști!

#252
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
un alt hotel interesant din bodrum este BODRUM IMPERIAL - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/buuinkjojmQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate